چرا بعد از تماس تصویری احساس خستگی می کنید؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اگر بعد از تماس تصویری ، احساس خسته بودن می کنید ناراحت نباشید؛ زیرا مغز ما انسان ها به گونه ای است که با شرایط صحبت حضوری سازگاری پیدا کرده است. با ما همراه باشید تا علت اصلی خستگی و راه کمتر شدن آن را به شما نشان دهیم.

ارتباط انسان ها تا اکنون تحول زیادی داشته است؛ اما بدن ما به زبان اشاره و صحبت کردن مقابل یک دیگر و سیگنال فرستادن، عادت کرده است. امروزه که تماس تصویری اضافه شده مشکلاتی را از جمله خستگی مغز بوجود آمده است؛ زیرا در آن شرایط شما تصویر سه بعدی و کوچک شده ای را در یک شیشه پر نور می بینید و باعث می شود که مغز در شرایط سخت قرار بگیرد و بیشتر کار کند که ممکن است در آن هنگام، صدا نیز واضح پخش نشود.

در تماس های تصویری که چند نفر وجود دارند، اوضاع کمی بد تر نیز می شود؛ زیرا علاوه بر مشکلات گفته شده شما به طور مداوم نگران هستید که الآن ظاهرتان چگونه به نظر می رسد.

به طور خلاصه تماس های تصویری به گونه ای طراحی شده اند که برای مغز سازگار نیستند؛ هرچند که شما فکر کنید تماس تصویری بسیار مفید است. به همین دلیل است که شما احساس خستگی می کنید.

هم چنین بخوانید: زود خسته شدن و راه‌های پیشگیری از آن

چگونه خستگی تماس تصویری را کم کنیم؟

تماس تصویری

در ابتدا باید گفت که تماس تصویری ذاتا بد نیست، زیرا باعث می شود ما با خانواده خود، دوستمان و شرکت به راحتی ارتباط برقرار کنیم؛ اما این نکته را باید در نظر داشت که طبق مطالعات به مغز آسیب می زند.

  • برخی از دعوت های اجتماعی را قبول نکنید

سعی کنید که تمام تماس تصویری ها را قبول نکنید. هنگامی که بعضی از آنها را رد می کنید انرژی بیشتری خواهید گرفت و به مغز خود هم اجازه استراحت می دهید. اگر در هنگام صحبت کردن احساس خستگی کردید، عذر خواهی کنید و تماس خود را قطع و به پیاده روی بروید.

  • به خود استراحت بیشتری دهید

اگر نمی توانید تماس خود را کم کنید، مطمئن شوید که بین هر تماستان وقت کافی برای استراحت گذاشته اید. هنگامی که زمان لازم را داشته باشید، مغز می تواند انرژی دوباره ای کسب کند.

  • صفحه خود را به یک طرف بچرخانید

بعضی از کارشناسان، معتقدند که باید تصویر را در یک سمت قرار داد و نباید دقیقه رو به روی شما باشد.

  • در مکان های مختلف تماس را برقرار کنید

گرفتن تماس در نقاط مختلف می تواند به شما کمک کند تا کمتر خسته شوید و از حالت روتین در بیایید. اگر امکان این کار وجود ندارد، بهتر است در جای پر نور بنشینید یا اینکه هر از گاهی رنگ نور خود را تغییر دهید.

اگر چه تماس تصویری مانند صحبت حضوری نمی شود و ممکن است علاوه بر خستگی، افسرگی نیز بیاورد اما با رعایت کردن نکات و استراحت کردن، می توان به سلامتی و عملکرد بهتر مغز خود کمک کرد.

منبع: LIFESAVVY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *