چرا باید رویاهای بزرگ داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

وقتی که رویاهای بزرگ داشته باشیم، نقش فعالی در زندگی خواهیم داشت. در زمان حال زندگی می‌کنیم و به خودمان اجازه می‌دهیم اتفاقات را تجربه کنیم. با داشتن رویاهای بزرگ، همانطور که برای رسیدن به اهداف به صورت آگاهانه تلاش می‌کنیم، می‌خواهیم یک زندگی غنی‌تر را هم تجربه کنیم. در این مطلب به بررسی ۷ دلیل برای داشتن رویاهای بزرگ می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بدون پشیمانی زندگی کنید

تجربیات زیادی در زندگی وجود دارند که اغلب اتفاق نمی افتند. زندگی شما و تجربیاتی که جمع می‌کنید ارزش کمی ندارند. با این حال ، افرادی هستند که هر روز این فرصت ویژه را تجربه نمی کنند. هیچ چیز بدتر از این نیست که به پایان زندگی نزدیک شوید و متوجه شوید که هیچ گاه کامل زندگی نکرده اید با دانستن و تایید کردن این موضوع که زندگی شما بسیار مهم و مخصوص است ، زندگی خود را به بهترین شکل ممکن پیش خواهید برد. هنگامی که رویاهای بزرگ داشته باشید، محدودیت های خود را می شکنید و وضع موجود را به چالش می کشید.

عذاب وجدان

از دیگران الهام بگیرید

به داستان هایی فکر کنید که به شما برای انجام کارها انگیزه می دهند. این داستان ها معمولاً داستان های افرادی است که بر اختلافات غلبه کرده و به یک چیز عالی رسیده اند. به همین دلیل است که بسیاری از مردم دوست دارند فیلم تماشا کنند. شما به واسطه تجربیات قهرمانان زندگی می کنید. تمایل آنها برای انجام کار صحیح در تاریک ترین زمان ها ، اسطوره هایی است که از آنها ساخته شده است.

قهرمانان در زندگی واقعی نیز وجود دارند. درست مثل فیلم ها ، آنها افرادی هستند که در مواجهه با خطر شجاعت نشان می دهند و در مواجهه با مصیبت جرات می کنند و رویای خود را به حقیقت می پیوندند. آنها همچنین مایل هستند نیازهای دیگران را بالاتر از خودشان قرار دهند.

هم چنین بخوانید: چگونه صبور باشیم و مسئولیت زندگی خود را قبول کنیم؟

پاداش بیشتری دریافت می‌کنید

کسانی که مایل به ریسک در زندگی هستند ، در نهایت پاداشی بزرگ دریافت می کنند. کسانی که شجاعت رویاهای بزرگ را دارند ، می فهمند که ریسکی در رابطه با تصمیماتشان وجود دارد. اکثر مردم حاضر نیستند خطری را که در پی تعقیب رویاهایشان وجود دارد را به عهده بگیرند زیرا نمی خواهند در موقعیتی قرار بگیرند که بتوانند همه چیز را از دست بدهند. آنها برای جلوگیری از شکست احتمالی ترجیح می دهند زندگی کمتری از پتانسیل واقعی خود داشته باشند .

از منطقه امن خود خارج شوید

منطقه امن شما به نظر می رسد مکان فوق العاده ای است. شما وارد یک شیار کوچک می شوید و به نظر می رسد همه چیز به طور طبیعی در حال پیشروی است. با این حال ، در حالی که منطقه امن شما می تواند احساس خوبی داشته باشد ، اما مکانی است که رویاهای بزرگ شما در آن می میرند. کسی شجاعت رویای بزرگ داشته باشد ، می داند که باید خود را فراتر از حد فعلی خود سوق دهد. ثبات سوئیچ را به مغز شما خاموش می کند. به عبارت دیگر ، وقتی در منطقه امن خود باقی می مانند ، مغز یادگیری خود را متوقف می کند.

برخورد اول

هنگامی که شما شجاعت رویای بزرگ را دارید ، در حال تشویق مغز خود برای تصور راه هایی برای تحقق هدف خود هستید. سطح بلاتکلیفی وجود دارد که باعث می شود شما ترس از ترک منطقه امن خود داشته باشید. شما نگران توانایی خود برای موفقیت هستید اما باید باور داشته باشید که این سفر ارزشش را دارد.

اگر فکر کنید ، “اگر من یک سال در این رابطه سرمایه گذاری کنم و به این نتیجه برسم که این شخص برای من مناسب نیست؟” این افکار نشانه هایی است که شما قصد دارید از منطقه امن خود خارج شوید. به جای فرار از این تجربیات ، سعی کنید به آنها تکیه دهید.

زندگی کوچک به کسی کمک نمی کند

حقیقت تلخ این است که بسیاری از افراد به دلیل موفقیتتان ، شما را دوست ندارند. موفقیت روابط شما با دوستان و خانواده را آزمایش می کند و وسوسه می‌شوید که خود را محدود کنید و رویاهای بزرگ خود را دنبال نکنید.

به دام این احساس که نمی توانید شجاعت رویاهای بزرگ داشته باشید ، نیفتید ؛ زیرا افرادی که در حال حاضر در این نزدیکی دارید ، کوچک هستند. زندگی کوچک فقط مانع رشد و پیشرفت می شود. حداقل با پیگیری رویاهای خود ، ممکن است دوستان و خانواده شما از طریق تجربیات شما زندگی کنند. در نتیجه ، شما ممکن است کاتالیزوری باشید که برای پیگیری خودشان نیاز دارند.

علاوه بر این ، شما هرگز نمی دانید اگر یک رویای بزرگ داسته باشید، چه کارهای شگفت انگیزی را انجام خواهید داد. اگر همه کوچک زندگی می کردند ، هیچ نوآوری ، پیشرفت یا رشدی وجود نخواهد داشت. آیا این مانند دنیایی است که می خواهید بخشی از آن باشید؟

بر ترس خود غلبه کنید و رویاهای بزرگ داشته باشید

دو انتخاب در زندگی وجود دارد. شما یا همراه ترستان یا همراه رویاهایتان زندگی می کنید. وقتی جرات می کنید رویاهای بزرگ داشته باشید ، بدون شک زندگی خود را بر اساس رویاهایتان می گذرانید. رویاهای شما در درون شما صداهایی ایجاد می کنند و تمام کارهای شگفت انگیزی را که می توانید برای تغییر جهان انجام دهید به شما می گویند.

مشکلی که بیشتر مردم با آن روبرو هستند این است که آنها صدای دیگری در ذهن خود دارند که تمام دلایلی را که نمی توانند زندگی رویایی خود را تجربه کنند به آنها می گوید. این صدا دائماً همه اشتباهات خود را به شما یادآوری می کند و همه دلایلی که نمی توانید به موفقیت برسید را می گوید.

ترس ابزاری قدرتمند است که می توانید از آن استفاده کنید تا به شما در انجام اقدامات کمک کند. به جای ترس از اینکه چگونه کسی واکنش نشان خواهد داد ، از این بترسید که نکند خود را رها کنید. از فکر کردن در مورد بدترین چیزی که می تواند برای یک بار اتفاق بیفتد خارج شوید و به فکر بهترین چیزهایی باشید که می توانند رخ دهند. اگر شما جرات رویاهای بزرگ را داشته باشید، زندگیتان متفاوت خواهد بود.

داستان خود را بنویسید

آیا تا به حال در یک کتاب خوب گم شده اید؟ این کتاب ها بهتر از اکثر فیلم ها هستند زیرا کتاب ها محدودیت ندارند. فیلم ها محدود به قوانین علم و فناوری هستند. این قوانین هنگام نوشتن کتاب وجود ندارند. در واقع ، کتاب ها به نویسنده و خواننده اجازه می دهند که هر دو از تخیل خود استفاده کنند. نویسنده تخیل خود را در هر صفحه قرار می دهد و خواننده از تخیل خود برای تفسیر داستان استفاده می کند. زندگی شما مثل گم شدن در یک کتاب خوب است. هر روز از خواب بیدار می شوید ، فصل دیگری را می نویسید. هیچ کس نمی داند داستان چگونه به پایان می رسد ، می خواهید این داستان چگونه به پایان برسد؟

صحبت پایانی

زندگی شما بهترین هدیه ای است که جهان می تواند به شما بدهد ، بنابراین آن را هدر ندهید. حاضر باشید که شجاعت رویاهای بزرگ را داشته باشید و به خود اجازه دهید اشتباه کنید. همه چیز همیشه به خوبی پیش نمی رود ، اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید راهی برای غلبه بر چالش های پیش روی خود بوجود نیاورید. به کوشش خود ادامه دهید تا هر روز اندکی بهتر باشید وبدانید که شما همان چیزهایی خواهید بود که فکر می کنید ممکن است باشید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *