پنج تست قلب که می تواند زندگی شما را نجات دهد

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

قلب یکی از اعضای بسیار مهم بدن است. از این رو، توجه به سلامت آن بسیارحیاتی و غیرقابل اجتناب است. در این مطلب، پنج تست قلب را معرفی می کنیم.اگر در این مجموعه تست قلب نمره ضعیف و کمی کسب کنید ، بیست برابر بیشتر احتمال دارد که دچار مشکل قلبی شوید.

معرفی ۵ تست قلب

فقط به فشار خون اعتماد نکنید

پس از گذشت ۱۰ سال مطالعات گروهی از افراد سالم، محققان در مرکز دانشگاه پزشکی تگزاس جنوبی ، کشف کرده اند که افرادی که در پنج تست ساده ضعیف عمل کرده اند ، بیست برابر بیشتر از کسانی که نتیجه ی خوبی داشتند ، دچار بیماری قلبی می شوند. این آزمایشات استاندارد نیستند ، ولیکن نتایجی که از خطر حمله قلبی به شما می دهند ، بسیار بهتر و سریعتر و حساستر نسبت به اعتماد کردن به فشار خون و کلسترول به روش سنتی است. آنها می توانند کمک کنند تا جایی که نیاز دارید عادت هایتان را عوض کنید ، تا قلبتان را برای زندگی نگه دارید. اگر اینکه سیگار می کشید ، اضافه وزن دارید ، در خانواده یتان سابقه مشکل قلبی دارید یا عوامل خطر دیگری دارید ، درباره این تست ها از دکتر خود بپرسید.

الکتروکاردیگرام

یک الکتروگرام استندارد با ۱۲ سرب ، که به کی اف جی (KFG) معروف است ، غیرتهاجمی ، بدون درد و معمولا فقط پنج الی ده دقیقه طول می کشد. این یکی از بهترین راه ها برای فهمیدن خطر بیماری قلبی است .دکتر شما ده الکترود کوچک را بر روی اندام و قفسه سینه شما می گذارد تا فعالیت الکتریکی قلب شما را اندازه بگیرد و هرگونه آهنگ و الگو غیرطبیعی را که معمولا با حمله قلبی، آریتمی و بقیه شرایط خطرناک قلبی عروقی همراه است ، تشخیص می دهد.

اسکن کلسیم کرونر

سی تی اسکن همراه با اشعه کم ، مقدار کلسیم را در رگ کرونر نشان می دهد . Andrew M. Freeman, MD, مدیر بخش قلب و عروق مرکز بهبود یهودی در شهر نیویورک و هم کار گروه تغذیه و سبک زندگی دانشگاه آمریکایی قلب و عروق می گوید: وقتی ما کلسیم درون کرونرها می بینیم ، به این معنی است که درجاتی از آتر و اسکلروز وجود دارد – لجن در لوله ها – که می تواند جریان خون را مختل کند و باعث حمله قلبی یا سکته مغزی شود

آزمایش خون برای پروتیین واکنشی c

میزان افزایش پروتیین واکنشی سی (CRP) در خون می تواند باعث افزایش التهاب و درد ، در بدن شود . دکتر فریمن می گویید که :وضعیت اساسی بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله بیماری های قلبی است. اگر بتوانید که آزمایش سی آر پی را با حساسیت بالا ، به جای آزمایش استاندارد سی آر پی انجام دهید زیرا قادر به تشخیص التهاب مربوط به قلب است.

آزمایش خون برای پیش آگهی نقطه اتصال ترشح ناتریورتیک مغز(NT proBNP یاBNP)

پپتید ناتریورتیک (BNP) مغز یک هورمونی است که بوسیله قلب شما در جواب استرس قلبی-عروقی داده می شود.نقطه اتصال پپتید ناتریورتیک (NT proBNP) ، پیش ساز بی ان پی (BNP) است.همان گونه که ، دکتر فریمن گفته است : مقدار بالای بی ان پی یا ان تی پرو بی ان پی (BNP -NTproBNP) در خون، پرچم قرمزی است که یا ماهیچه قلب سفت شده است که ممکن است یه خوبی نتواند استراحت کند و دیگر نمی تواند به طور موثر پمپ کند.( به طور معمول ، این نتیجه به علت نبودن فعالیت فیزیکی است .)رسماً به عنوان اختلال دیاستولیک شناخته می شود ، این وضعیت می تواند پیش بینی کننده اولیه نارسایی قلبی باشد.

آزمایش خون با حساسیت قوی باری تروپین T

تروپین T مربوط به وقتی است که قلب آسیب می بیند یا استرس وارد می شود ، آزاد میشود. یک نوع آزمایش معمولی تروپین ، می تواند تعداد زیادی از پروتیین ، مانند نمونه هایی را که هنگام وقایع ناگوار برای شما ایجاد می شود ، جمع کند(مانند دویدن ماراتن یا حمله قلبی ) ولیکن نسخه جدید با حساسیت بالا ، می تواند سطح بسیار پایین از تروپین T را تشخیص دهد و به دکترها اجازه می دهد که هرچه زودتر درمان آسیب قلبی را شروع کنند.

آیا تست های قلبی فوق را انجام داده اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *