پشت سر گذاشتن روزهای سخت با شناخت ۵ مرحله زندگی

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

پشت سر گذاشتن روزهای سخت با شناخت کامل ۵ مرحله زندگی بسیار راحت تر انجام می پذیرد. بیشتر ما می دانیم که با پیشرفت در زندگی مراحل مختلفی را پشت سر می گذاریم. در کار با مشتری و زندگی خود ، یاد گرفته ایم که به جای اینکه این مراحل را فقط یک بار تجربه کنیم ، دوباره و دوباره تجربه می کنیم. این نکته بسیار مهم است زیرا در این صورت ، ما می توانیم از اشتباهی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند ، جلوگیری کنیم. با شناخت مراحل زندگی و سفر ما از طریق آنها، می آموزیم که چگونه چیزی را که واقعا احتیاج داریم و میخواهیم را به خودمان بگوییم .

مرحله شماره ۱: اکتشاف

  اولین مرحله در چرخه زندگی، اکتشاف است. این مرحله درمورد یادگیری و کشف اکتشافات جدید است که بعداً به آن ها در روزهای سخت نیاز خواهیم داشت. علاوه بر اینکه در شروع کار جدیدی هستیم، مرحله اکتشاف هم چنین می تواند زمان بهبودی بعد از گذار یا از بین رفتن هم باشد. کودک تازه متولد  فعال و کنجکاو است ، وقتی در هر قسمت از زندگی خود در مرحله اکتشاف قرار داریم ، مهم است که در برابر الهام ، بینش و اطلاعاتی که از منابع غیر منتظره حاصل می شود ، دید باز داشته باشیم. اطلاعات مهم یا فرصتی برای دستیابی به وضوح و خرد ما بعداً به آن نیاز داریم و در نتیجه ، آفرینش های آینده ما ممکن است فاقد عمق و قدرت باشند.

پیشنهادات پشتیبانی

اگر شما در مرحله اکتشاف در برخی از قسمت های زندگی خود هستید ، مهم است که به آن توجه کنید ، گوش کنید ، کنجکاو شوید و به خود و فضای زیادی برای یادگیری و کاوش اختصاص دهید. این می تواند به شما کمک کند تا یک ژورنال یا یک گزارش تهیه کنید. شما آنچه را که یاد می گیرید به یاد می آورید ، بنابراین می توانید بعداً به آن دسترسی پیدا کنید. در این مرحله به مراقبت از خود ، پذیرش و دلسوزی زیادی نیاز دارید. ممکن است احساس کنید که می توانید یک دوره را بگذرانید ، درس بخوانید ، کتاب بخوانید یا به پادکست گوش دهید. شما همچنین ممکن است از کمک های حرفه ای مانند معلم ، مربی ، متخصص ، متخصص ، مربی ، گروه پشتیبانی ، پزشک یا درمانگر بهره مند شوید. در مرحله اکتشاف ، می توانید درخواست هم فکری از عزیزان مهم داشته باشید. تمایل به یادگیری از کسانی که تجربه بیشتری از خود دارند، کلید یادگیری است. وقت لازم را برای قرار دادن خود در معرض ایده های جدید و طیف گسترده ای از دیدگاه ها اختصاص دهید. مطالعه کنید ، اطلاعات مختلف را بررسی کنید و الهام بگیرید.

هم چنین بخوانید: چگونه دیدگاه بهتری نسبت به زندگی داشته باشیم؟

مرحله شماره ۲: ادغام

 مرحله ادغام پیشرفتی از یک چیز به چیز دیگر است. الگوهای قدیمی از هم پاشیده و الگوهای جدیدی ایجاد می شوند. ما بین مسائل هستیم. ممکن است یک سطح از تحصیلات را به پایان رسانده باشیم اما هنوز متخصص نباشیم. ما ممکن است فرزند اول خود را به دنیا بیاوریم ، اما هنوز در حال فهمیدن سبک فرزندپروری خود هستیم. وقتی در برخی از مناطق زندگی خود در مرحله ادغام هستیم ، ممکن است احساس خستگی بیشتری از حد معمول داشته باشیم. متوجه نمی شویم چه مقدار کار را در زیر سطح انجام می دهیم. وقتی ایده هایمان را کاملاً ادغام می کنیم ، تبدیل به یک نیروگاه ، نیرومند و آماده می شویم.

پیشنهادات پشتیبانی

اگر شما در مرحله ادغام در بعضی از قسمت های زندگی خود هستید ، مهم است که از لحاظ ذهنی ، جسمی ، عاطفی خود را تقویت کنید و تصدیق کنید که در مرحله قبلی اکتشاف چه میزان به دست آورده اید. فعالیت های تقویتی می تواند شامل اصول مراقبت از خود مانند نوشیدن آب باشد. استراحت ، ورزش ، مدیتیشن و گذراندن اوقات استراحت با اعضای خانواده و دوستان. همچنین می توانید از عضویت در برنامه یا گروهی که در آن می توانید با خیال راحت مهارتهای آموخته شده را تمرین کرده و ایده های جدید خود را پردازش کنید ، سود ببرید.

مرحله زندگی شماره ۳: آفرینش

 پس از اینکه ایده های جدید را از طریق تمرین و آزمایش یکپارچه کردیم ، انرژی ما دوباره جمع می شود. ما آماده عمل هستیم. مرحله آفرینش می تواند به انرژی عظیمی نیاز داشته باشد ، که معمولاً به صورت خصوصی اتفاق می افتد. در یک رابطه ، این مرحله “عشق” است که یک زوج اغلب نمی توانند به اندازه کافی از یکدیگر بدست آورند. آنها خیلی با دیگران معاشرت نمی کنند بلکه در عوض می توانند پایه و اساس روابط خود را بنا کنند و آنها را به عنوان یک زن و شوهر تعریف می کنند. در زندگی شخصی یا حرفه ای ما ، ممکن است ما یک جریان بزرگ انرژی یا اشتیاق به تجزیه ، تغییر مجدد ، نوشتن داشته باشیم. در حوزه سلامت ، ممکن است انگیزه زیادی را تجربه کنیم ، ناگهان احساس کنیم قادر به شروع و چسبیدن به یک رژیم جدید یا برنامه ورزشی هستیم.

پیشنهادات پشتیبانی

 آفرینش چنان سرگرم کننده است که تمایل به کنار زدن مراحل شماره ۱ و ۲ و هجوم آوردن به آن است، وانمود می کنیم در یک مرحله آفرینش هستیم در صورتی که نیستیم. مهم است که در مورد اینکه آیا ما واقعاً آماده هستیم تا تمام انرژی خود را برای تولید چیزهای جدید اختصاص دهیم ، صادق باشیم. از طرف دیگر ، اگر واقعاً در مرحله آفرینش و خلق کردن هستید ، مهم است که زمینه برای آن ایجاد کنید. عجله و تحرک بیش از حد درباره آفرینش واقعی برای همیشه دوام نخواهد داشت و غالباً همه گیر است. این زمان بسیار مهم ، ارزشمند و مقدس است. خلاقیت های شما در حال حاضر آسیب پذیر هستند و به زمان و مکان نیاز دارند تا به آن چه تبدیل شده اند تبدیل شوند. از خود در برابر خود شک و انتقاد محافظت کنید، یا هر کسی که حسادت دارد یا ممکن است بهترین منافع شما را دوست نداشته باشد ارتباط نداشته باشید.منفی گرایی می تواند انرژی مهم شما را تخلیه کند و به روند خلاقیت آسیب برساند. فقط با کسانی که به آنها اعتماد دارید شریک شوید. مرحله خلاقیت معمولاً به زمان ، توجه ، تمرکز و انرژی زیادی نیاز دارد. آفرینش انرژی زیادی می گیرد. هر زمان که در این مرحله هستید می توانید به برنامه ریزی کمک کنید تا هیچ چیز خیلی مهمی در قسمت های دیگر زندگی شما رخ ندهد. از عزیزانتان بخواهید درک کنند. استانداردهای خود را پایین بیاورید و ساده کنید. از چیزهایی که مهم نیستند بگذرید  و رد شوید. اطمینان حاصل کنید که موارد ضروری مانند مراقبت از خود ، پرداخت صورتحساب ، مراقبت از کودکان ، سلامت و روابط اصلی را می توان به گونه ای انجام داد که به شما امکان ایجاد فضایی را نیز می دهد. ممکن است بخواهید مواردی را که باعث خدشه دار شدن است ، تفویض کنید ، برون سپاری کنید یا مکث کنید. برای ایجاد خلاقیت فضای لازم را ایجاد کنید.

مرحله زندگی شماره ۴: اشتراک گذاری

مرحله اشتراک گذاری زمانی است که ما از پیله خود خارج می شویم و روابط مشترک خود را به اشتراک می گذاریم. در روابط ، این مرحله زمانی است که زوج ها شروع به رفتن به قرار های بیشتر می کنند یا شریک زندگی را با خانواده آشنا می کنند. این روابط به اندازه کافی قوی است که بتواند در سطح عمومی بیشتری به اشتراک بگذارند. در حوزه سلامت ، شاید بعد از ماه ها از دست دادن وزن ، دویدن تنهایی یا کار با یک گروه کوچک ، ممکن است ما آماده رقابت باشیم ، مسابقه ای برگزار کنیم یا تمرین های خود را در این زمینه بنویسیم. ممکن است ابتدا محصولات را با گروه کوچکی از مردم به اشتراک بگذاریم ، یک نمایش هنری کوچک داشته باشیم یا کتاب خود را منتشر کنیم. ما ممکن است تجارت یا محصول جدید خود را راه اندازی کنیم.

پیشنهادات پشتیبانی

خلاقیت های جدید آسیب پذیر هستند. مشاهده رابطه ، دوره ، کتاب ، تجارت یا خانه جدید به عنوان یک موجودیت برای خودش می تواند مفید باشد. به اشتراک گذاشتن خیلی زود می تواند باعث شود چیزی که می تواند به موفقیت برسد فروپاشید زیرا فقط برای نظارت عمومی آماده نیست. از طرف دیگر ، گاهی اوقات ما از ترس به تأخیر می افتیم یا نگرانیم که آفرینش ما به اندازه کافی خوب نباشد. مهم است که به آرامی بروید ، از استدلال استفاده کنید و به یاد داشته باشید که اشتراک گذاری در مورد ادامه جریان شخصی شما است. به اشتراک گذاشتن برای همه سخاوتمند بودن برای خود و دیگران است. همانطور که شروع به اشتراک گذاری و ظهور در دنیای بیرونی می کنید ،آهسته بروید ، سرعت خود را پیدا کنید ، در صورت نیاز یک روز مرخصی بگیرید. از نظر عاطفی و جسمی از خود محافظت کنید. به یاد داشته باشید ، ما هرگز نمی توانیم همه را خوشحال کنیم. با شروع به اشتراک گذاری ، هر گونه شکست ، بازخورد منفی یا درهای بسته را بپذیرید زیرا احتمال باز شدن درهای دیگر را افزایش می دهد ، بنابراین گروه واقعی شما (یا مخاطب ، شریک زندگی ، مشتری ، دوست ، خواننده و غیره) می توانند شما را پیدا کنند. مرحله اشتراک گذاری زمانی است که ما به نفع دیگران کار می کنیم و همیشه احساس خوبی داریم.

مرحله شماره ۵: رها کردن (یا خلبان خودکار)

 در هر چیزی که ایجاد می کنیم و تجربه می کنیم ، لحظه ای را به جای می گذاریم. این لزوماً به معنای این نیست که هر آنچه را که می خواهیم رها کنیم به پایان می رسد. این به سادگی ممکن است به معنای آن باشد که جنبه های خاصی از زندگی ما باید به صورت خودکار ادامه یابد ، یا زمان آن رسیده است که آنها به شکل دیگری تکامل یابند. یادگیری رفتن یک مرحله طبیعی در زندگی است. اگر وقت آن نرسیده است کاری انجام دهیم ، می توانیم انرژی و منابع خود را که مانع از رشد ما است ، تخلیه کنیم. از طرف دیگر ، اگر خیلی زود رها شویم ، ممکن است بحران های جدیدی را تجربه کنیم که به زمان و انرژی بیشتری برای ترمیم نیاز دارد. ما دیگر لازم نیست بیش از حد مراقب باشیم تا مطمئن شویم که کارها کاملاً پیش می روند. ما لازم نیست که کار خود را به همان اندازه که قبلاً انجام داده ایم هدایت کنیم. این مرحله هم چنین می تواند آزاد شدن چیزی مانند یک عادت ، الگو یا تعهدی باشد که مدتی در زندگی ما هدف قرار داده شده است آزاد شود. با کنار گذاشتن آنچه دیگر به ما خدمت نمی کند ، فضای لازم را برای انرژی های جدید و مثبت ایجاد می کنیم که بیشتر با آنچه واقعاً به آن نیاز داریم هماهنگ باشد.

پیشنهادات پشتیبانی

  با رها کردن ، زمان برای مراقبت از خود بسیاربیشتر است. برای کمک به شما در تعیین وظایف و عملکردهای خودکار ، شاید بهتر است از یک متخصص حرفه ای ، مربی یا فناوری، از پشتیبانی حرفه ای کمک بگیرید. مهمتر از همه ، با خودتان مهربان و دلسوز باشید.

مهمترین نکته در گذراندن روزهای سخت این است که بدانید در کجای این فرآیند قرار دارید تا بتوانید تمام پشتیبانی ، مراقبت و درک لازم برای زندگی بهتر خود و بهترین نتیجه ممکن را به خودتان ارائه دهید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *