نشانه های عجیب افسردگی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

بسیاری از ما انسان ها کار هایی انجام می دهیم که به نظر عادی می آیند، اما در نهان علامت هایی در آنها است که به روحیه، جسم و افکار ما مربوط هستند. در ادامه مطلب که برای شما آماده کرده ایم، کارهایی وجود دارد که خبر از افسردگی می دهند؛ در صورتی که به آنها آگاهی نداشته اید. با weloveit با معرفی نشانه های عجیب افسردگی همراه باشید.

بسیار زیاد خرید می کنید

آیا خرید کردن شما خارج از کنترل است؟ تحقیقات نشان داده است کسانی که بسیار خرید های اینترنتی و حضوری انجام می دهند در حالیکه به آن وسیله نیاز ندارند، افسردگی دارند. آنها خرید می کنند تا حواس خود را پرت کنند یا اعتماد به نفس خود را بالا ببرند. در نظر داشته باشید حتی خرید های کوچک نیز می توانند هشداری برای نشانه های عجیب افسردگی باشند.

فراموش می کنید چه کاری می خواستید انجام دهید

یکی از دلایل که شما حواس پرت  یا فراموش کار هستید، می تواند افسردگی باشد. افسردگی و استرس، ترشح هورمون کورتیزول شما را زیاد می کنند. کورتیزول با بخشی از مرتبط است که قسمت حافظه و یادگیری را کوچک می کند.

نشانه های عجیب افسردگی

خبر خوب: شما با مراجعه به پزشک و دریافت دارو یا مدیتیشن کردن می توانید افسردگی را درمان کنید.

بیشتر بخوانید: فواید یوگا برای بدن چیست؟

از اینترنت بیش از حد استفاده می کنید

اگر حضور در فضای مجازی را بیشتر از حضور در زندگی واقعی ترجیح می دهید، خود می تواند نشانه ای برای داشتن افسردگی باشد. افرادی که بیش از حد از اینترنت استفاده می کنند، اس ام اس به صورت طولانی مدت می فرستند و خود را سرگرم فضای مجازی می کنند بسیار در معرض افسردگی هستند.

به صورت افراطی غذا می خورید

گزارش شده است بیشتر افراد جوان و میان سالی که اضافه وزن دارند، به خاطر داشتن افسردگی است. آنها برای مبارزه و نجات دادن خود، به غذا خوردن روی می برند. باید در نظر داشته باشید افراط در غذا، سلامتی را بسیار به خطر می اندازد.

هم چنین بخوانید: درمان افسردگی ؛ نکات مهمی که باید در مورد آن بدانید

کمر درد دارید

آیا کمر دردی دارید که شما را ترک نمی کند؟ ۴۲ درصد از افرادی که کمر درد شدیدی دارند، دچار افسرگی هستند. شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد و نتوانید افسردگی را به درد ربط بدهید، اما باید بدانید این اتفاق به راحتی می افتد. پس اگر نقطه ای از بدنتان درد می کند، کافی است به روحیه خود نگاهی بیندازید و نتیجه کار را بگیرید.

احساسات اغراق آمیز دارید

غالبا افرادی که افسرده هستند، ابراز احساسات کمی می کنند، اما آنها و گروه دیگر می توانند به طور ناگهانی خشمگین، عصبانی شوند و احساسات خود را بروز دهند. آنها رفتار خود را ناگهان عوض می کنند و نمی توانند با خویش کنار بیایند. اگر کسی را دیدید که بسیار کم کار است و قبول نمی کند دچار افسردگی است.

سیگار می کشید

اگر ترک سیگار برای شما بسیار دشوار است، در روز یک عدد پاکت سیگار و بیشتر  و ۵ دقیقه یکبار سیگار می کشید، شما دچار افسردگی هستید. با سیگار کشیدن به صورت مداوم می خواهید افسردگی خود را درمان کنید، اما باید آگاه باشید روشتان اشتباه است و باید به پزشک مراجعه کنید. با سیگار کشیدن نه تنها افسردگی را مداوا نمی کنید بلکه به اطرافیان و خود لطمه بیشتری وارد می کنید.

شاید با خود بگویید ” نه من افسردگی ندارم ” اما باید بدانید که اگر هر کدام از گزینه ها را دارید و خودتان نیز احساس می کنید که این بیماری را دارید، با خودتان کنار بیایید و به پزشک مراجعه کنید. سلامتی شما بسیار با ارزش است. البته در نظر داشته باشید که تشخیص پزشک شما نیز مهم است و نمی توان به صورت خودکار بگویید که من افسردگی دارم.

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *