معرفی ۳ راهکار افزایش متابولیسم بدن

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

روش های متفاوتی برای افزایش متابولیسم بدن وجود دارد ، اما اگر قصد کاهش وزن دارید ، برخی از روش ها بهتر از سایرین عمل می کنند. زیرا برخی از ترفندهای رژیم متابولیسم در واقع باعث افزایش وزن می شود. بله ، درست است. آن ها به جای کمک به لاغری باعث افزایش وزن بدن شما می شوند.

در ابتدا مهم است که یاد بگیرید که هنگام تلاش برای لاغری چه کارهایی را نباید انجام دهید.

کارهایی که برای افزایش متابولیسم بدن انجام دهید

  • برنامه غذایی داشته باشید
  • فعالیت روزانه خود را افزایش دهید
  • از غذاهای مورد علاقه به عنوان پاداش لذت ببرید

نباید های افزایش متابولیسم بدن

  • رژیم های مد روز را رعایت کنید
  • مکمل های رژیمی مصرف کنید
  • نوشیدنی های انرژی زا مصرف کنید

چگونه متابولیسم را افزایش دهیم

احتمالاً مقالات زیادی را در اینترنت و مجلات دیده اید که به شما آموزش می دهند چگونه متابولیسم را افزایش دهید. اغلب اوقات آن ها پیشنهاد می کنند که در طول روز یک صبحانه یا میان وعده بخورید تا کالری بیشتری بسوزانید.

مشکل این روش ها این است که سرعت متابولیسم و ​​کالری دریافتی شما را همزمان افزایش می دهند. در واقع ، آن ها اغلب کالری دریافتی شما را بیشتر از افزایش متابولیسم بدن افزایش می دهند. بنابراین نتیجه نهایی این است که بدن شما به جای لاغر شدن، چاق می شود.

هم چنین بخوانید: معرفی ۱۵ ماده غذایی برای بهبود متابولیسم بدن

خوردن کالری کافی در طول روز اشکالی ندارد. و هرگز نباید خود را گرسنه کنید تا لاغر شوید. اما اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، باید از راهکارهای افزایش متابولیسم بدن استفاده کنید که شما را تشویق به خوردن بیش از حد نیاز نمی کند.

روشهای موثرتری برای افزایش متابولیسم برای کاهش وزن وجود دارد. اما شامل خوردن غذاهای خاص ، مصرف مکمل های رژیمی یا خوردن بیشتر میان وعده نمی شوند. در واقع ، بهترین استراتژی برای سوزاندن کالری بیشتر ساده تر از این است. شما باید بدون غذا خوردن بیشتر تحرک داشته باشید.

این برنامه سه مرحله ای را برای افزایش متابولیسم خود در حالی که کالری دریافتی خود را یکسان نگه دارید دنبال کنید. شما بدون رژیم غذایی گران قیمت یا غذاهایی که به سختی پیدا می شوند ، کسری انرژی مورد نیاز برای کاهش وزن را ایجاد می کنید. برای افزایش سطح انرژی ، افزایش متابولیسم و ​​برنامه کاهش وزن خود ، برنامه را به مدت ۲-۳ هفته دنبال کنید.

چگونه متابولیسم بدن خود را تغییر دهیم؟

اعداد (منحصر به فرد) خود را بدانید

اعداد رژیم غذایی شما با اعداد رژیم غذایی دیگران متفاوت است. این به این دلیل است که بدن شما منحصر به فرد است ، برنامه شما منحصر به فرد است و سابقه سلامتی شما متخص خودتان است. اگر می خواهید متابولیسم بدن خود را برای کاهش وزن افزایش دهید ، باید به اعداد منحصر به فرد بدن خود تکیه کنید.

مهمترین عددی که باید بدانید تعداد کالری است که به طور معمول برای حفظ وزن خود می خورید. پس چگونه این عدد را بدست می آورید؟ برای برآورد نیاز کالری خود می توانید از ماشین حساب آنلاین استفاده کنید. همچنین می توانید روش های مختلف را برای برآورد بهتر ترکیب کنید.

اما هوشمندانه ترین راه برای تشخیص نیاز کالری شما این است که یک هفته نامه غذایی نگه دارید. این روش زمان بر است ، اما برنامه و شیوه زندگی منحصر به فرد شما را در نظر می گیرد. این روش به احتمال زیاد بهترین نتایج افزایش متابولیسم را به شما می دهد.

هنگامی که میزان مصرف غذای خود را پیگیری می کنید ، از یک دفترچه کاغذی یا یک برنامه برای ثبت هر غذایی که می خورید استفاده کنید. در این مرحله مهم ، مصرف غذای خود را تغییر ندهید. به سادگی میزان کالری دریافتی خود را پیگیری کنید. این مرحله مهم به شما نقطه شروع کار مهم آینده را می دهد.

تحرک روزانه را افزایش دهید

اکنون که می دانید هر روز چقدر کالری می خورید ، وقت آن رسیده است که میزان متابولیسم خود را افزایش دهید. شما قصد ندارید با خوردن یک صبحانه پر کالری یا خوردن میان وعده بیشتر متابولیسم خود را افزایش دهید. همچنین قصد ندارید غذاهای افزایش دهنده سوخت و ساز بدن را سیر کنید یا نوشیدنی های انرژی زا یا چای های مخصوص میل کنید. شما قصد دارید رژیم غذایی خود را دقیقاً یکسان نگه دارید و با حرکت سوخت و ساز بدن را افزایش دهید.

کلید این ترفند رژیم متابولیسم این است که به آرامی شروع کنید. ابتدا حرکت بدون ورزش را به روز خود اضافه کنید. بیشتر پیاده روی کنید ، به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید ، مواد غذایی خود را از فروشگاه به خانه ببرید یا چند جلسه ورزش آسان را به روال عادی خود اضافه کنید. از یک ردیاب فعالیت برای افزایش تعداد گام های روزانه خود و افزایش کل کالری سوزانده شده در روز استفاده کنید.

بعد از یک یا دو هفته ، بدن شما با یک شیوه زندگی فعال سازگار می شود. آن زمان است که زمان اضافه کردن تمریناتی برای افزایش متابولیسم فرا می رسد. اگر از سلامت کافی برای ورزش شدید برخوردار هستید ، یک جلسه HIIT یا Tabata در هفته اضافه کنید. سپس به تدریج یک یا دو مورد دیگر اضافه کنید. همچنین می توانید حداکثر سه تمرین قدرتی در هفته برای افزایش متابولیسم خود با توده عضلانی بدون چربی اضافه کنید.

بدون غذا به خودتان پاداش دهید

با افزایش حرکت روزانه ، گرسنگی شما نیز افزایش می یابد که طبیعی است. بنابراین آخرین مرحله در این برنامه افزایش متابولیسم مدیریت مصرف غذایتان است.

رژیم غذایی فعلی روزانه خود را با میزان کالری دریافتی در مرحله اول مقایسه کنید. مطمئن شوید کههم اکنون که کالری بیشتری مصرف نمی کنید فقط به این دلیل که متابولیسم روزانه شما افزایش یافته است.

غذاهای سفید نشاسته ای را با وعده های کوچک غلات کامل جایگزین کنید تا میزان فیبر را افزایش داده و گرسنگی را کاهش دهید. و مطمئن شوید که در بیشتر وعده های غذایی پروتئین می خورید. در نهایت ، سعی کنید غذاهای پر کالری (مانند کراکر ، آب نبات ، چیپس یا نوشابه) را با میوه ها و سبزیجات جایگزین کنید که با کالری کمتری تغذیه بیشتری را تامین می کنند.

در نتیجه ایجاد این تغییرات ، می توانید کیفیت رژیم غذایی خود را افزایش دهید ، احساس سیری و رضایت کنید بدون این که کل کالری دریافتی خود را در نتیجه افزایش دهید.

در نهایت ، بیاموزید که بدون غذا به خودتان پاداش دهید. ممکن است وسوسه شوید که بعد از تمرین یا یک روز شلوغ فعال ، داخل یخچال خود شیرجه بزنید. اما راه های دیگری نیز وجود دارد که بدن شما را بدون خط خوردن رژیم غذایی خود آرام کند. حمام کنید ، قدم بزنید یا استراحت کنید و فیلم تماشا کنید.

با استفاده از روش های هوشمند برای افزایش متابولیسم ، احتمال کاهش وزن در زمان کمتر هم وجود دارد.

منبع: VERYWELLFIT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *