معرفی ۷ مورد از کاربردهای جالب یخ

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بسیاری از ما انسان ها از یخ فقط برای خنک کردن نوشیدنی استفاده می کنیم؛ اما ما در weloveit به شما خواهیم گفت که با یخ کار های زیادی می توان انجام داد که با خواندن آنها آرزو خواهید کرد ای کاش زودتر این روش ها را می دانستید. با ما با معرفی کاربردهای جالب یخ همراه باشید.

  • برنج خود را گرم کنید

آیا هنگامی که برنج خود را در ماکروویو می گذارید، خشک می شود؟ برای رفع این مشکل می توانید بر بالای برنجتان یک قطعه یخ بگذارید و سپس ماکروویو خود را روشن کنید. یخ به برنج شما رطوبت زیادی خواهد داد.

  • از یخ برای آبیاری گیاهانتان استفاده کنید

اگر گیاهانتان در نقطه بالا قرار دارند و آب دادن آنها برای شما سخت است، قطعه یخی در گلدان قرار دهید. این یخ آرام آرام آب می شود و جذب گیاه می شود. شما می توانید از این روش حتی برای درخت هایی که آب دادن آنها سخت است نیز استفاده کنید.

تکنیک: اگر می خواهید یخی شفاف داشته باشید، از آب مقطر استفاده کنید سپس آن را بجوشانید.

  • تورفتگی فرش را از بین ببرید

اگر پایه مبل، صندلی یا هر وسیله دیگه باعث شده است که فرش یا موکت تورفتگی پیدا کند، کافی است قطعه یخی بر آن قسمت بمالید و اجازه دهید یخ ذوب شود. هنگامی که یخ ذوب شد با برس یا مسواک بر روی آن فرورفتگی بکشید.

کاربردهای جالب یخ
  • به رفع چین و چروک لباس کمک می کند

اگر لباس شما بسیار چروک است و شما وقت کافی برای اتو کردن دقیق ندارید، کافی است قطعه یخی بر روی لباستان بکشید و سپس اتو کنید. یخ باعث می شود لباستان نرم شود.

بیشتر بخوانید: اتو بخار بهتر است یا اتو پرس؟

  • آدامس چسبیده بر لباستان را پاک کنید

اگر آدامسی بر روی لباستان چسبیده و به سختی کنده می شود و رد آن می ماند، به راحتی می توانید با کشیدن یخ، آدامس را بکنید و لباس تمیز تحویل بگیرید.

  • از بین برنده طعم دارو

بسیاری از کوکان به علت داشتن مزه بد دارو آن را نمی خورند؛ اما ما در اینجا راه حلی برای شما داریم. قبل از خوردن دارو، مقداری یخ مکیده شود. یخ کمک می کند که طعم بد دارو از بین برود.

  • راه سینک شما را باز می کند

اگر سینک ظرف شویی شما به علت چربی تا حد کمی بسته شده است( نه گیر کردن وسیله) شما می توانید یخ را خرد کنید و در راه آن بریزید. هنگامی که یخ را می ریزید چربی ها به یخ می چسبند و به راحتی راه سینک شما باز می شود.

شما چه کار های دیگری با یخ انجام داده اید؟ کاربردهای جالب یخ از نظر شما چه مواردی هستند؟ پیشنهادات و نظریات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *