معرفی ۶ کتاب برای زنان که حتما باید بخوانند

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کتاب های بسیاری وجود دارند که به بانوان در مسیر پیشرفت، ارتقای شخصی و موفقیت کمک می کنند. در این مطلب کتاب هایی را معرفی کرده ایم که هر بانویی که عاشق کتاب خواندن است باید حداقل یک بار در زندگی خود بخواند. در ادامه با ما با معرفی ۶ کتاب برای زنان همراه باشید.

کتاب زنان کوچک Little Women اثر لوییزا می الکات

کتاب برای زنان

زنان کوچک  یک اثر کلاسیک محبوب قرن نوزدهم است که امروزه نیز خوانده می شود و مورد علاقه همه ، به ویژه زنان از سراسر جهان است. این رمان در مورد چهار خواهر است که با هم بزرگ می شوند ، در مورد عشق خانوادگی ، در مورد رقابت خواهر و برادر ، در جستجوی هویت خود ، در مورد عشق و روابط ، فقر ، ثروت ، اولویت های زندگی ، و از همه مهمتر ، استقلال زن است. در آن زمان ، یک زن جوان نمی توانست با مردان همراه خود رقابت کند. این رمان آن کلیشه را می شکند.

غرور و تعصب اثر جین آستین

کتاب برای زنان

این کتاب توسط بسیاری از خانم ها مورد علاقه واقع شده است. یکی از معروف ترین آثار جین آستین ، غرور و تعصب، دو درس ارزشمند در زندگی می آموزد که هر دختری باید یاد بگیرد: برداشت های اول همیشه درست نیستند و همه به فرصت های دوم نیاز دارند. این کتاب همچنین می آموزد که وقتی عاشق باشید ، غرور باید کم باشد و تعصب باید از بین برود.

هم چنین بخوانید: بهترین کتاب های انگیزشی برای تغییر زندگی

ماتیلدا توسط رولد دال

کتاب برای زنان

ماتیلدا دختر جوانی است که مورد بی توجهی خانواده اش قرار گرفته است. او باهوش و بسیار با استعداد است. بعداً کشف شد که او دارای قدرت جادویی است و این قدرت بیشتر توسط یک معلم مهربان از کلاس خود تشویق می شود. پس از آن ، ماتیلدا کنترل زندگی خود را به دست می گیرد و سرنوشت خود را رقم می زند. این رمان کودکانه برای یک زن مهم است زیرا به زن می آموزد که ارزش او فراتر از آن چیزی است که دیگران در او می بینند.

کشتن مرغ مینا To Kill a Mockingbird اثر هارپر لی

کتاب برای زنان

این رمان که یک داستان کلاسیک زیبا است ، به یک قهرمان ۶ ساله می پردازد که به عنوان یک نماد فمینیستی بازی می کند و از پذیرش استانداردهای جامعه امتناع می ورزد ، درعوض نژادها و برابری جنسیتی را تحت فشار قرار می دهد. این رمان در دوران رکود بزرگ اتفاق می افتد و حتی تا به امروز ، درس زندگی قهرمان داستان برای خوانندگان امروزی قابل استفاده است.

خاطرات یک دختر جوان نوشته آن فرانک

کتاب برای زنان

در زمان اشغال هلند توسط نازی ها، هزاران یهودی مخفی شدند. آن فرانک یکی از آنها بود و آنچه او را بیش از حد خاص می کند و مورد علاقه میلیون ها نفر در سراسر جهان است ، خاطرات روزانه ای است که او در زمان مخفی شدن خود نوشت. این دفتر خاطرات معروف ، به ویژه زنان جوان در سراسر جهان ، در مورد جزئیات کوچک یک دختر جوان در حال رشد می گوید: آگاهی از دخترانگی معمول ، دوستی با دختران دیگر، اینکه تاریخ چگونه زندگی او را تحت تأثیر قرار داده است، احساسات و تنهایی او.

کتاب قلب جوهری اثر کورنلیا فونکه

کتاب برای زنان

مگی و پدرش قدرت خاصی دارند: وقتی با صدای بلند می خوانند ، شرورهای فانتزی وارد دنیای واقعی می شوند. یک شب ، هنگامی که پدرش با صدای بلند کتاب می خواند ، شرور وارد اتاق نشیمن آنها شد ، و مگی راهی جز جنگ با او و نجات روز باقی نگذاشت. قلب جوهری، کتابی در مورد ماجراجویی فانتزی، درباره فمینیسم خشن ، درباره تخیل و از همه مهم تر در مورد زندگی است. یک کتاب می تواند بهترین دوست یک زن باشد. کتاب ها می توانند به دیگران برای انجام بسیاری از کارها ، غلبه بر احساسات ، تحقق بخشیدن به جایگاه خود در این جهان الهام بخش باشند. یک زن برای درک بهتر جهان و موقعیت خود در آن باید کتاب های زیادی بخواند. قلب جوهری یکی از انتخاب های های خوب در زمینه گزینش کتاب برای زنان است.

شما کدام یک از کتاب های بالا را خوانده اید؟ به نظرشما بهترین کتاب برای زنان کدام است؟

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *