معرفی ۵ روش سریع کاهش استرس!!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

استرس یکی از عواملی است که می تواند سلامتی را از انسان بگیرد. راه حل هایی از جمله استراحت کردن وجود دارند که می توانند استرس شما را کنترل و کاهش دهند. شما شایستگی خیلی بالایی دارید و مطمئن باشید که انجام این کار ها کمتر از ۱۵ دقیقه طول می کشند. با ما همراه باشید تا بعضی از روش های کاهش استرس را با شما در میان بگذاریم.

  1. مدیتیشن کنید

چند دقیقه تمرین در روز می تواند به کاهش استرس و اظطراب کمک کند. مراقبه روزانه می تواند مسیرهای عصبی مغز را تغییر داده و شما را در مقابل استرس مقاوم تر کند.

این روش بسیار ساده است. صاف بر روی صندلی بنشینید و پاهای خود را بر روی زمین بگذارید. سپس چشم های خود را ببندید و با صدای بلند حرف های مثبت مانند من عاشق خود هستم را با خود تکرار کنید و سعی کنید تمرکزتان از بین نرود تا افکار منفی شما از بین بروند.

هم چنین بخوانید: معرفی ۵ اپلیکیشن مدیتیشن و کاهش استرس

  • نفس عمیق بکشید

۵ دقیقه به خود استراحت دهید و بر نفس کشیدن خود تمرکز کنید. بر روی صندلی صاف بنشینید، چشم هایتان را ببندید و دست خود را بر روی شکمتان بگذارید. سپس با بینی خود به آرامی نفس بکشید و بگذارید شش هایتان کاملا پر شوند. بعد از آن با دهانتان هوا را خارج کنید.

شمارش نفس هایتان می تواند به کاهش استرس و فشار خون به شما کمک کند.

  • بر روی هر قسمت از بدنتان تمرکز کنید

از نظر ذهنی بدن خود را اسکن کنید تا حس کنید چگونه استرس تاثیر گذار است. روی کمر خود دراز بکشید یا به طور صاف بر روی صندلی بنشینید. سپس از نوک انگشتان پای خود تا سر به ترتیب و آرامی تمرکز کنید.

با این کار می توانید در قسمت هایی که احساس سستی و ضعف می کنید، آگاهی پیدا کنید. به مدت ۱ تا ۲ دقیقه به جاری شدن نفس هایتان در نقاط مختلف بدن تمرکز کنید تا متوجه کاهش استرستان بشوید.

  • با صدای بلند بخندید

خنده بلند باعث می شود کورتیزول که هورمون استرسی است، کاهش پیدا کند و اندروفین را که باعث ایجاد روحیه می شود را، تقویت کند. شما می توانید با خواندن جوک همراه کسی که دوستش دارید استرس خود را به شدت کاهش دهید.

  • تحرک داشته باشید

برای حرکت کردن، لازم نیست که بدوید، به کلاس های ورزشی یا یوگا بروید. شما می توانید با راه رفتن اطراف بلوک، بالا و پایین شدن از پله ها و حرکات کششی این کار را انجام دهید.

شما می توانید به مغزتان کمک کنید تا مواد شمیایی اضطراب و استرس را کمتر ترشح کند. کافی است شما به سلامتی و روحیه خود اهمیت دهید.

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *