معرفی ۱۷ روش برای خوشبختی و عشق به خود داشتن

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

خوشبختی و عشق پیدا نمی‌شوند ، بلکه ساخته می شوند. خوشبختی یک سوئیچ نیست که یک روز به هم بزنید و عاشق خود و زندگی خود بشوید. خوشبختی روزانه کشف می شود ، یاد می گیرید و تمرین می شود.دوست داشتن خود پراهمیت ترین کاری است که می توانید برای زندگی خود انجام دهید زیرا تمام این شک و تردید ، خود نفرت و دست کم گرفتن باعث می شود تا شما از رسیدن به پتانسیل های خود و البته خوشبختی واقعی بازگردید.

شما واقعاً نمی توانید خوشحال باشید ، اگر خود را دوست نداشته باشید، زیرا هر چقدر در زندگی خوشبخت باشید ، همیشه احساس بی ارزشی خواهید داشت ، مثل اینکه لیاقت خوشبختی را ندارید. دوست داشتن خود تکبر یا باهوشی نیست ، از سنین جوانی به ما آموخته شده است که دوست داشتن خود یعنی، خودخواه بودن ، غلط بودن ، متکبر بودن ، حمایت کننده بودن ، غیرقابل تحقق و غیرمولد بودن است.

نفرت از خود، مدتهاست که انگیزه پیشرفت خودمان است و ما خودمان را برای نشان دادن حتی کمی عشق به خود شرمنده کرده ایم. ما از همسایگان خود بخاطر اعتماد به نفس و خوشحال بودن با اینکه آنها را متکبر ، پندار ، توهم و غلط می خوانیم شرم داریم. زیرا آنها آنچه را که ما می خواهیم ، دارند.

دوست داشتن خود این است که در سطح کاملاً جدید ، شادی و امنیت را تجربه کنید. ما از بیرون به جستجوی عشق می پردازیم . به همین ترتیب در کودکان ، عشق و امنیت پیدا کردیم. وقتی کارهای خوبی انجام دادیم به ما پاداش داده شد. اما ما از این امر رشد نکرده ایم ، ما همچنان به دنبال عشق در افراد دیگر می گردیم اما حقیقت آن این است که ، عشق شما به دنبالش ، فقط از درون حاصل می شود. به همین دلیل است که عشق شخص دیگر هرگز برای شما واقعاً خوشحالی نمی آورد و اگر با توانایی های خود راحت نیستید هرگز نمی توانید احساس امنیت کنید.

اما چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم و خود را دوست داشته باشیم؟

یادگیری دوست داشتن خود ، یک سفر است ، در ادامه درس های کوتاهی هستند که شما باید آن ها را یاد بگیرید ، فعالیت هایی که باید برای بهبود عشق به خود و افزایش شادی واقعی در زندگی داشته باشید.

در اینجا ۱۷ روش ، برای یادگیری عشق ورزی و خوشبختی شما آورده شده است:

ایده هایی که برای رسیدن به ایده آل شدن است را کنار بگذارید

هیکل ایده آل ، زندگی ، ضریب هوشی … همه آن به طور کامل وجود ندارد و وقتی فکر می کنید در رسانه های اجتماعی این کار را انجام می دهند ، اغلب مشکل روانی دارند. شما هرگز کامل نمی شوید. اما خبر خوب این است که ، شما در جایگاه خود در حال حاضر کامل هستید.

این موضوع را درک کنید که انتظاراتی که دانشمندان از شما دارند ، یک استاندارد واقعی نیست و هیچ وقت بدست نمی آید

این طبیعت انسانی ماست که همیشه گرسنه باشید و حتی اگر غیر واقعی باشد ، شما همیشه ناراحت هستید زیرا از هر چیزی بیشترش را می خواهید. خود یا زندگی خود را با آن استاندارد غیرواقعی مقایسه نکنید ، فقط منجر به نفرت و افسردگی می شود: هرچه بیشتر با هم مقایسه می کنیم ، بیشتر خودمان را از دست می دهیم.

در لحظه زندگی کنید ، فقط برای یک لحظه در روز

فقط برای لحظه ای دست از پیگیری خود بکشید و به خود نگاه کنید. ببینید از کجا آمده اید و به خاطر لحظه زیبایی که در آن زندگی می کنید قدر دانی کنید – زندگی می کنید ، نفس می کشید ، عملکرد انسانی دارید – ببینید همه اینها چه قدر گران قیمت هستند.

روزانه قدردانی کنید

این کلید خوشحالی است.

با یک مجله سپاسگزاری ، یک کانال اینستاگرام ، یک وبلاگ شروع کنید و یا فقط ۳ دقیقه در روز وقت بگذارید ، به فکر همه چیزهایی باشید که از آنها سپاسگزار هستید – بدنتان ، زندگی خود ، دوستان ، کشور خود ، ، که آن تابه قدیمی خود که عالی بوده است ، چگونه آن شخص در اتوبوس به شما اجازه می دهد برای اولین بار …

وقتی آسوده شدیم ، ناسپاس می شویم. آن را تغییر دهید ، هر روز قدردانی کنید.

این واقعیت را بپذیرید که نمی توانید همه چیز را کنترل کنید

تنها چیزی که می توانید کنترل کنید چیزهایی که تحت کنترل و واکنش های شما هستند. درک کنید که شما نمی توانید افراد دیگر ، انتخاب های آنها ، رفتار آنها را دقیقاً مانند خودتان کنترل کنید همانطور که نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید.

زندگی به معنای تلاش برای کنترل همه چیز نیست ، این است که چگونه شما به آن واکنش نشان می دهید. به جای تلاش برای کنترل همه چیز و همه کس ، بهترین کاری را که می توانید انجام دهید را انجام دهید و سپس دستان خود را بلند کنید و بگویید “اکنون همه چیز دست خداست” و بگذارید تا خودش کار کند. همه چیز در نهایت درست می شود.

از خود مراقبت کنید

جامعه به ما آموخته است که مراقبت ازخود ، یک خودخواهی است و خدای ناکرده ، بزرگترین ترس ما خودخواهی نامیده می شود. در پاسخ ، ما خودمان تا حد مرگ کار می کنیم تا همه بدانند که چقدر خوب هستیم. اما هزینه ای برای “خوب” در نظر جامعه وجود دارد و این هزینه خوشحالی شماست. تلاش کنید که “خوب” باشید و از خود مراقبت کنید. مراقبت از خود = خوشبختی.

با خودتان عاطفی رفتار کنید

یک صندلی پیدا کنید ، یک قهوه بگیرید و بپرسید که امروز با شما چه می گذرد. حال شما چطور است؟ این احساس را حس کنید. یاد بگیرید احساسات خود را حس کنید به جای آنکه آنها را دفن کنید. این کار یکی از بهترین روش ها است.

با افکار منفی خود رو به رو شوید

از آنها بپرسید: آیا آنها صحیح هستند؟ آیا آنها مفید هستند؟ آیا آنها مهربان هستند؟ قبل از اینکه هر چیزی منفی را بگویید ، از خود بپرسید ، آیا این فکر برای من سودمند است؟ آیا این فکر به نوعی ، من را بهتر می کند؟ یا این فقط بی ادب ، تحقیرآمیز و بی رحمانه است.

ما اغلب از نظر ذهنی بیشتر مورد سوء استفاده قرار می گیریم ، این بدان معنی است که یکی از مهم ترین کلیدهای خوشحالی ، متوقف کردن شکنجه های درونی است. توهین های بی پایان ، تحقیرآمیز ، “تو اینجوری هستی و چنین هستی”. فقط از زبان پشتیبان و فکر مثبت استفاده کنید.

حلقه خود را محکم کنید

دایره اجتماعی شما بر کل زندگی شما تأثیر می گذارد. درباره قدرت پنهان هر فرد پیرامون خود بیاموزید. شما جمع ۵ نفری هستید که با آنها معاشرت کرده اید ، بنابراین نگاهی به این افراد بیندازید. آنها کی هستند؟ آیا آنها مثبت هستند؟ با محبت هستند؟ حامی هستند؟ یا آنها منفی ، بی ادب و بدخواه هستند؟

شما به کسی یا چیزی مدیون نیستید ، بنابراین اگر کسی را مانند یک دوست منفی گرا، یک دوست پسر اهانت آمیز یا یک عمه ظاهر گرا دارید ، از آنها دست بکشید. وقت خود را به آنها مدیون نیستید. از این کار جلوگیری کنید سپس به راه خود حرکت کنید. این زندگی شماست.

سالم تر غذا بخورید

آنچه در بدن خود قرار می دهید بر سلامت روان شما تأثیر می گذارد. نه فقط از نظر زیست شناختی بلکه اگر چیزی بخورید که بد تلقی کنید ، خودتان می نشینید و خجالت می کشید. خودتان را خجالت زده نکنید، زندگی خیلی کوتاه است که خود را برای خوردن غذا خجالت زده کنید. از محدودیت در خوردن غذا خودداری کنید ، رژیم را متوقف کنید و مانند یک انسان غذا بخورید. غذاهایی را که دوست دارید و غذاهای طبیعی بخورید. بدن شما از شما تشکر خواهد کرد.

حرکت کنید

فقط در یک سالن ورزشی ثبت نام نکنید و هرگز نروید. شکل جدیدی از فعالیت بدنی را امتحان کنید ، یک موردی را که از آن لذت می برید پیدا کنید ، این باعث می شود شما بخندید و از آن لذت ببرید. پس این کار را انجام دهید! رقصیدن ، زومبا ، چرخش ، شنا پری دریایی … تقریباً ورزش نامحدودی در آنجا وجود دارد. برو آنها را امتحان کن و شکوفه شادی خود را تماشا کن!

به یاد بیاورید که چه کسی هستید

شما بسیاری از اینها را پشت سر گذاشته اید و از آنها عبور کرده اید ، هر بار قوی تر و قوی تر می شوید. از شما می خواهم به یاد داشته باشید که چه کسی هستید. سختی ، دوست شما است ، شما را به چالش می کشد تا زندگی را جالب تر کند ، تا بتوانید به جایی که واقعاً می خواهید بروید ، برسید!

به خودتان اجازه دهید تا بدن خود را دوست داشته باشید

بدن شما ابزاری زیبا و فوق العاده برای ماجراجویی است. بدن شما به گونه‌ای طراحی نشده است که برای لذت بردن سایر مردم و جامعه باشد. این یک گلدان خیالی نیست. این ابزاری است به گونه ای که بتوانید تمام کارهایی را که می خواهید در این زندگی انجام دهید انجام دهید.

کوه نوردی ، غذا خوردن ، مسافرت ، کار ، گره زدن … با بدن خود مانند کودک خود رفتار کنید. هیچ چیز جز عشق و درک این که همه چیز عالی ست ، نیست.

هم چنین بخوانید: عشق و انواع مختلف آن را بهتر بشناسید

یافتن شادی را در نوع بدن متوقف کنید

به ما آموخته می شود که اگر با بدن ایده آل مطابقت داشته باشیم خوشحال خواهیم شد. شما می دانید که آن نوع ، هر دهه تغییر می کند ، یک استاندارد زیبایی غیر ممکن است که اغلب از آن استفاده می شود. مهم نیست که چقدر وزن از دست می دهید ، جراحی پلاستیک انجام داده اید و بسیاری از محصولات را خریداری می کنید . خوشحالی را نمی توان در بدن پیدا کرد زیرا شادی جایی نیست که در آن زندگی می کند.

خوشبختی از قبول کردن خود بدست می آید. از درک اینکه شما بدنی می خواهید که احساس امنیت ، پذیرش و موفقیت داشته باشید به گونه ای که احساس می کنید می توانید تمام کارهایی را که می خواهید را ، انجام دهید.

خوب ، شما می توانید هر کاری را که می خواهید را انجام دهید مهم نیست که بدن شما چه شکلی به نظر می رسد ، بنابراین وقت خود را از تلاش برای مطابقت با یک نوع رژیم غذایی متوقف کنید و در واقع خوشحالی را بدست آورید.

حداقل گرایی را امتحان کنید

خوشبختی و عشق واقعی در وسایل و چیز ها پیدا نمی شوند ، بلکه در چیز هایی که دارید و تجربه کرده اید پیدا می شوند. در پایان زندگی شما می خواهید به کسی بگویید که زندگی شما چه قدر عالی بود ، چه طور همه کارهایی را می خواستید را انجام دادید.

نه اینکه مجموعه بزرگی از وسایل را داشته باشید و فقط جمع کننده باشید. خرید برای خوشحالی مانند داشتن مک دونال است ، قدر دانی از آنچه دارید یک وعده غذایی سالم و خانگی است.

به طور دائم یاد بگیرید

بیاموزید ، بخوانید ، آزمایش کنید … آنچه را برای شما مفید است پیدا کنید. تلاش کنید. فقط این را نخوانید و بروید . خوب حدس می زنم که جالب است و راه را بر می دارید. یکی از این موارد را انتخاب کنید و آنها را تمرین کنید.

خوشحالی یک سوییچ نیست ، این را روزانه تمرین کنید.

محیط خود را تمیز کنید

تمام افراد منفی را در رسانه های اجتماعی خود پاک کنید. آنچه شما در ذهن خود قرار داده اید به زندگی شما تبدیل می شود ، بنابراین منطقی است که فقط ذهن خود را با اطلاعات مثبت پر کنید و زندگی مثبتی داشته باشید.

افکار نهایی

این تمرینات روزانه و معدود هستند ، بنابراین از روشی که بیشترین اثر را پیدا کرده اید ، شروع کنید و هر روز به مدت یک ماه تمرین کنید. پس از عادت کردن ، زندگی شما بهبود می یابد و شادی فرصتی برای شکوفایی خواهد داشت.

خوشبختی درست مقابل شما قرار دارد ، اگر تنها آن را انتخاب و تمرین کنید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *