معرفی کتاب چرا باید زیادتر حرف بزنیم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کتابی که این هفته معرفی می‌کنیم، از یک نویسنده ایرانی است. برای معرفی این کتاب حرف‌های زیاد و دلایل قرص و محکمی داریم. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را که به معرفی کتاب چرا باید زیادتر حرف بزنیم؟ از شاهین کلانتری اختصاص دارد، از دست ندهید.

درباره کتاب چرا باید زیادتر حرف بزنیم؟

کتاب “چرا باید زیادتر حرف بزنیم؟” از آن کتاب‌هایی است که به قول خود نویسنده زندگیتان را به دو بخش قبل و بعد از خواندن آن تقسیم می‌کند. شاهین کلانتری در این کتاب از یک ایده می‌گوید. ایده ای بسیار راحت و ساده با نتیجه ای فوق العاده تاثیرگذار و ارزشمند. تنها چیزی که نیاز دارید یک گوشی است که بتواند صدای شما را ضبط کند. گوشی هم نبود، یک ضبط صوت ساده یا هر چیز دیگری که بتواند صدا ضبط کند.

 او شما را در این کتاب به حرف زدن تشویق می‌کند. تنها و تنها حرف زدن. به همین سادگی. احتمالا پیش خود می‌گویید اگر قرار باشد فقط حرف بزنیم، چه لزومی دارد این کتاب را بخوانیم؟ خب همین الان هم که داریم همین کار را می‌کنیم!

کتاب چرا باید زیادتر حرف بزنیم؟

این کتاب ۵۲ صفحه‌ای به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول از نتایج شگفت انگیز و جنبه‌های تر و تازه‌ای از حرف زدن می‌گوید و ما را حسابی به شوق می‌آورد تا کتاب را گوشه‌ای پرت کنیم و در دم، شروع به صحبت کنیم‌ (اما این کار را نکنید. وقتی کتاب را تمام کردید، شروع کنید) و در ادامه به ما یاد می‌دهد که حرف زدن را به ابزار اصلی رشد و پرورش شخصی خودمان تبدیل کنیم و در زندگی به فردی عملگراتر تبدیل شویم.

خواندن این کتاب احتمالا یک ساعت یا کمتر از شما وقت می‌گیرد. اما همین یک ساعت می‌تواند آغازگر تحولی بزرگ در زندگی، روابط و کارتان باشد. موضوع‌هایی در این کتاب پیشنهاد شده تا موتور مغزتان را برای شروع، آماده و گرم کند. پس از آن دیگر به موضوع نیازی ندارید چون ایده‌ها پشت ایده‌ها به ذهنتان سرازیر می‌شوند. 

هم چنین بخوانید: معرفی کتاب روانشناسی عزت نفس نوشته ناتانیل براندن

درباره نویسنده کتاب

شاهین کلانتری بنیان‌گذار مدرسه نویسندگی است.(در این پرانتز بگوئیم که ایده تاسیس مدرسه نویسندگی هم از نتایج حرف زدن شکل گرفته که در کتاب به طور کامل می‌خوانید).

از سال ۱۳۸۴ در زمینه هنر و مطبوعات حضور داشته. او کارآفرین، استراتژیست محتوا، مدیر بهره‌وری و نویسنده است. نویسنده‌ای که هر روز می‌نویسد. ورود او به همه چیز با عشق و استمرار به طراحی کاریکاتور آغاز شد. او پس از تجربه کاریکاتور و کارتون و سینما و نوشتن و … احساس خوشبختی می‌کند و می‌گوید همه‌ی علایقش را زندگی کرده است. او بیش از ۴۰ جایزه ملی و بین الملی کاریکاتور را از آن خود نموده. اگر می‌خواهید بیشتر درباره زندگی و سرگذشت شاهین کلانتری تا به اکنون بخوانید، به وبلاگ شخصی‌اش سری بزنید. او هر روز در وبلاگش مطلب منتشر می‌کند و به همه کامنت‌ها پاسخ می‌دهد.

درباره مدرسه نویسندگی

مدرسه نویسندگی از سال ۱۳۹۶ به شکل رسمی, آغاز به کار نمود. وبسایت این موسسه، فعال‌ترین رسانه آموزشی نویسندگی و تولید محتوای فنی در ایران است. در این وبسایت، با هزاران محتوا رو به رو خواهید شد که همه در جهت کمک به نویسندگی و تولید محتواست. بخش بزرگی از آموزش‌های این پایگاه اینترنتی، چه از طریق خود وبسایت و چه از طریق کانال تلگرام مدرسه نویسندگی، به رایگان برای کاربران تولید و منتشر می‌شود.

کتاب باید زیادتر حرف بزنیم؟

افزون بر محتوای متنی، ویدیوهای آموزشی، پادکست و دوره‌های حضوری و غیر حضوری نویسندگی، برای آن‌هایی که می‌نویسند یا می‌خواهند بنویسند اما به یک راهنما نیاز دارند، تولید و برگزار می‌شود. اگر به نوشتن علاقه دارید و هنوز با تیم مدرسه نویسنگی آشنا نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به وبسایت این موسسه به نشانیwww.madresenevisandegi.com سری بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *