معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ‌ها ، اثر مارک منسن، با ارائه روشی نو در جهت خوب زندگی کردن، باختن و رها کردن، کتابی بسیار جذاب و گیرا است. منسن در این کتاب به ما می آموزد به دنبال زندگی بدون سختی و مشکلات نباشیم زیرا چنین زندگانی ای وجود ندارد و مشکلات بخشی از زندگی ما هستند. در ادامه در این مطلب با ما با معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها همراه باشید.

درباره نویسنده کتاب

مارک منسن در سال ۱۹۸۴ در تگزاس متولد شد و با نوشتن کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها به شهرت رسید. نثر مارک منسن، نویسنده آمریکایی کتاب، بسیار روان است و در عین حال مسائل پیچیده را بررسی کرده است. شعار او در این کتاب صداقت است و مفاهیمی مانند رنج، درد، دغدغه ، مرگ و زندگی را با ارائه مثال هایی واقعی از زندگی افراد مختلف به صورت ملموس بررسی کرده و به خواننده منتقل می کند. همانطور که پیش تر ذکر کردیم، کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها، به جای به دست آوردن روی از دست دادن، باختن و رها کردن تمرکر می کند و به شما می آموزد که چگونه روی مواردی که مهم نیستند خط بکشید.

هم چنین بخوانید: معرفی ۸ کتاب برای پیشرفت و رسیدن به اهداف

 کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

درباره‌ی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

این کتاب راهکارهایی برای توسعه فردی ارائه می دهد و به این نکته اشاره می کند که راه حل یک مشکل، خود یک مشکل دیگر می آفریند و چیزی به نام رهایی از دغدغه ها و مشکلات وجود ندارد. ذات ما به این صورت است که همیشه دغدغه چیزی را داشته باشیم. اما نکته قابل توجه این است که باید دغدغه چه چیزی را داشته باشیم؟ در واقع باید آگاهانه انتخاب کنیم که دغدغه چه چیزی را داشته باشیم و به چه چیزهایی فکر کنیم؟

بخش هایی از کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

به نقل از طاقچه :

مشکل واقعی این است: جامعهٔ امروز ما از طریق عجایب فرهنگ مصرف‌گرا و شبکه‌های اجتماعی و خودنمایی و هی ببین زندگی من خیلی از زندگی تو جذاب‌تر است و… نسلی را پرورش داده که عقیده دارد داشتن تجربیات منفی‌ای مانند اضطراب، ترس، گناه و… اصلاً خوب نیست. منظورم این است که اگر به خبرمایه (فید) فیس‌بوکتان نگاه کنید، می‌بینید همهٔ کسانی که آنجا هستند اوقات فوق‌العاده خوبی دارند. هشت نفر این هفته ازدواج کرده‌اند، شانزده‌ساله‌ای در تلویزیون ماشین فراری برای تولدش هدیه گرفت، یک بچهٔ دیگر با ابداع برنامه‌ای برای دستمال توالت و تجدید خودکار آن در صورت تمام شدن، دو میلیارد دلار پول به جیب زده است.

 منسون می گوید راه حل یک مشکل، صرفا درست کردن یک مشکل دیگر است. به عنوان مثال ثبت نام در باشگاه برای رفع مشکلات سلامتی، خود مشکل دیگری با عنوان صبح زود بیدار شدن برای رفتن به باشگاه ایجاد می کند. نکته مهم ایجاد مشکلات خوبی است که آرزوی آن ها را داریم به عنوان مثال داشتن فرزند یا راه اندازی کسب و کار نیازمند تحمل مشکلات هستند اما پس از اینکه به نتیجه و پایان می رسند، بسیار لذت بخش خواهند بود.

شما کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها را مطالعه کرده اید؟ آیا به شما در انتخاب آگاهانه دغدغه هایتان کمک کرده است؟

خرید کتاب از طاقچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *