معرفی کتاب قوانین عشق اثر ریچارد تمپلر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

ریچارد، نویسنده مجموعه کتاب های قوانین (The Rules)، از جمله: قوانین کار، قوانین زندگی، قوانین زندگی، قوانین مردم، قوانین عشق و قوانین ثروت است. همه این مجموعه کتاب ها بسیار ساده و روان هستند و در آن ها هر قانون معرفی و سپس داستان هایی در رابطه با آن ها بیان شده اند.

معرفی کتاب قوانین عشق

کتاب قوانین عشق از شش فصل با عناوین «قوانین یافتن عشق»، «قوانین رابطه»، «قوانین جداشدن»، «قوانین درباره خانواده»، «قوانین دوستی»، «قوانین برای همه» تشکیل شده است. نویسنده در مقدمه‌ی کتاب می گوید: «من این کتاب را به بخش‌هایی تقسیم کرده‌ام تا استفاده از آن را ساده‌تر کنم؛ بخش‌هایی را به یافتن عشق، ایجاد رابطه، خانواده و دوستی اختصاص داده‌ام. اما به نظر می‌رسد بعضی از قوانین تا حدودی با یکدیگر هم‌پوشی دارند؛ به همین دلیل آن‌ها را در بخش‌هایی قرار داده‌ام که به نظرم مناسب‌تر رسیده‌اند. در قسمتی از این کتاب آمده است: «بعضی‌ها برای اینکه شریک زندگی ما بشوند بسیار خوب هستند؛ اما بعضی دیگر این‌گونه نیستند. ممکن است کسی که قصد دارید با او ازدواج کنید، بعد از مدتی ذات واقعی خود را نشان دهند و توجه لازم به شما را نداشته باشد. معمولا اشخاصی که این‌گونه برخورد می‌کنند خود‌محور هستند. ممکن است این اشخاص بعد از مدتی به شما توجه نداشته باشند و تنها به خودشان فکر کنند. شاید تنها خواسته‌شان این باشد که شما به مسائل‌شان فکر کنید اما خودشان متقابلا باری از دوش شما برندارند.»

بخش هایی از کتاب قوانین عشق

شما قادر به تغییر مردم نیستید

طبق گفته گرتچن روبین شما نمی توانید افراددیگر را تغییر دهید ، بلکه فقط می توانید خود را تغییر دهید . در واقع ، راه تغییر افراد دیگر در اطراف شما این است که ابتدا خود را تغییر دهید اما مطمئناً تضمینی بر تغییر سایر افراد وجود ندارد.

در روابط ، اغلب می تواند به این صورت است که حتی اگر می خواهید شریک زندگی تان چیزی را راجع به خودش تغییر دهد ، ممکن است این کار انجام پذیر نباشد به همین دلیل است که باید به دنبال تغییر اعمال ، رفتارها ، طرز فکر یا نگرش خود باشید. گاهی اوقات سازش پیشه می کنید. اما بعضی اوقات هم احساس می کنید نمی توانید تغییر کنید و باید روشی دیگر را پیش بگیرید.

خوب باشید

بعضی اوقات این قانون را رعایت نمی کنیم. مواقعی وجود دارد که هنگام نوشتن ، ورزش کردن ، رانندگی یا انواع فعالیت های دیگر ، از چیزی ناراحت یا ناامید شده ایم. این نا امیدی ها و ناراحتی ها را به فرد مورد علاقه مان منتقل می کنیم و در برابر افراد دیگر مثبت و شاد هستیم.

نشانه ها را بشناسیم

احتمالاً چیزهای زیادی وجود دارد که شریک زندگی شما انجام می دهد که شما آنها را عاشقانه نمی دانید اما آنها فقط این کار را برای خودشان انجام نمی دهند ، بلکه این کار را برای شما انجام می دهند. سعی کنید آن ها را بشناسید و قدردانی و تشکر خود را ابراز کنید.

اگر می توانید زیبا سخن بگویید حتما این کار را انجام دهید

این یک قاعده خوب است زیرا شما هرگز نمی دانید که چگونه یک سخن زیبای تصادفی می تواند روز کسی را زیبا کند و باعث شود احساس بهتری نسبت به خودش داشته باشد.

همواره صحبت کنید

ارتباطات سنگ بنای هر رابطه است و اگر ارتباط برقرار نکنید ، نمی توانید به کسی بگویید که چه چیزی را دوست دارید ، چه چیزی را دوست ندارید ، چه احساسی دارید یا به چه چیزی فکر می کنید.

همیشه برای معشوق خود وقت داشته باشید

همیشه کارهای خود را مدیریت کنید. این قانون بسیار مهم اما کمی هم چالشی است. باید سعی کنید هر دو مورد کار و معشوق را کدیریت کنیداما باید به خاطر داشته باشید که در پایان عمر، این که چقدر زیاد کار کردید، مهم نیست بلکه میزان خوب بودن روابطتان است که بسیار پررنگ تر است.

هیچ گاه پول قرض ندهید

ممکن است افراد در یادآوری پس دادن قرض به شما خیلی دقیق نباشند، اما خود شما در این مورد بسیار دقیق باشید.بنابراین تا زمانی که از پس گرفتن پول خود مطمئن نشده اید، پول قرض ندهید.

افراد مهم تر از اشیا هستند

ممکن است بسیاری از ما نسبت به وسایل خود حساس باشیم، به عنوان مثال کتاب هایمان را بسیار مواظبت کنیم ودر مورد آن ها به دیگران تذکر بدهیم.اما باید به این توجه کنیم که مالکیت این وسایل به پایان می رسند و نباید آن ها را به افراد ترجیح دهیم.

با در نظر گرفتن این قوانین چه کارهایی می توانیم برای بهبود زندگی مان انجام دهیم؟

  • مراقب باشید اگر احساس ناامیدی یا استرس دارید ، نفس عمیق بکشید ، ورزش کنید ، مدیتیشن انجام دهید یا قبل از تعامل با دیگران کاری انجام دهید.
  • باید به دنبال تقصیر خود باشیم و خودمان را تغییر بدهیم – اگر نمی خواهیم مسئولیت خطای خود را بر عهده بگیریم ، نمی توانیم از دیگران بخواهیم خود را تغییر دهند.
  • وقتی به فکر کارها و اعمال خارق العاده درباره عشق می افتید، هر روز در مورد کارهای کوچکی که شریک زندگی تان انجام می دهد و ممکن است شما آن ها را نادیده بگیرید، فکر کنید. همه این کارها رفتارهای عاشقانه هستند ساده از کنار آن ها عبور نکنید.
  • فقط زمانی پول قرض بدهید که نخواهید آن را پس بگیرید.
  • تا جایی که می توانید زمان خود را با شریک زندگی تان سپری کنید.

آیا شما کتاب قوانین عشق را مطالعه کرده اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: MEDIUM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *