معرفی کتاب قدرت عادت اثر چارلز دوهینگ

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بر اساس گفته های چارلز دوهیگ ، نویسنده کتاب قدرت عادت، حدود ۴۰٪ رفتارهای روزمره‌ی ما بر اساس عادت و بدون توجه آگاهانه انجام می‌شوند.چارلز دوهیگ روزنامه نگاری است که مطالبش در روزنامه نیویورک تایمز منتشر می شد.

چه کارهایی را باید در زندگی شخصی و حرفه ای برای رسیدن به موفقیت انجام داد؟
پاسخ این سوال در تسلط یافتن بر عادت های مهم و ناب نهفته است.

هدف کتاب این است که ما را به عادت‌های رفتاری حساس کند و بیاموزد که عادت‌ها چگونه سهم مهمی از زندگی ما را در اختیار می‌گیرند.هم چنین نکات و راه‌کارهایی برای تغییر عادت ها در اختیارمان قرار دهد.

کتاب قدرت عادت به سه بخش اصلی تقسیم شده است:

  • عادتهای افراد
  • عادتهای سازمانهای موفق
  • عادتهای جوامع

ویژگی های کتاب قدرت عادت

 ویژگی جالب این کتاب این است که محتوای آن کاملاً بر اساس مطالعات و بررسی‌های واقعی تنظیم شده است و جزو موارد انگیزشی نیست. منابع متنوعی در تدوین کتاب به کار گرفته شده و برای تألیف و تدوین آن با صاحب‌نظران متعددی هم گفتگو شده است.

کتاب پر فروش قدرت عادت ما را به قعر اکتشافات علمی می برد، جایی که ما به روشنی خواهیم دید چگونه می توان با داشتن عادت های درست و مناسب زندگی و پیرامون خود را دگرگون کرد.

روایت کتاب بسیار شیوا و جذاب بوده و اطلاعات انبوهی را به ما عرضه می دارد. او ما را به مکان های مختلف هدایت کرده و حتی با برخی جنبش های فکری مانند جنبش حقوق مدنی اشنا می سازد.

چارلز دوهیگ تمام تلاش خود را کرده است تا ما را به فهم و درک عمیق تری نسبت به ماهیت و سرشت انسان  برساند. سپس، او استدلال اصلی خود را در این کتاب ارائه می کند:
او عادت سازی را از مسائل ساده ای چون تمرین و ورزش منظم، کاهش وزن اغاز کرده و به مسائل مهم و پیشرفته ای چون بازدهی بیشتر در زندگی شخصی و شغلی و درنهایت رسیدن به موفقیت و تسلط بر نظام عادت ها می پردازد.

آیا شما کتاب قدرت عادت را مطالعه کرده اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *