معرفی عادت های ساده موفقیت

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

عادت های ساده موفقیت شامل چه مواردی است؟ خرد متعارف موفقیت که بر اراده، انگیزه و مجبور کردن خود به تغییر متکی است، در بهترین حالت بی‌اثر و در بدترین حالت کاملاً اشتباه است. در عوض، اگر بتوانید با عادات کوچک و ساده ای که برای موفقیت هر روز طراحی شده اند، به سمت اهداف خود حرکت کنید، بسیار بهتر است.

خبر خوب این است که شما می توانید.

در حالی که به بسیاری از ما آموزش داده شده است که از اراده برای رسیدن به اهداف استفاده کنیم، تحقیقات روی باومایستر از ایالت فلوریدا آن را یک منبع محدود دانست.

با این حال، انسان ها برای مبارزه با اراده محدود ما از طریق شکل گیری عادت طراحی شده اند. با انجام این کار، می توانید امروز را با ترکیب عادات کوچک و ساده ای که انجام دادنشان آسان است، شروع کنید. در این مقاله، ۱۵ عادت ساده را یاد می گیرید که شما را موفق می کند و در زندگی شما حرکت ایجاد می کند.

اگر به اندازه کافی از این عادت ها استفاده کنید، به چیزی تبدیل می شوند که به سختی باید به انجام آن فکر کنید و در عوض به طور طبیعی مجبور به انجام آن هستید. بیایید به این عادت های ساده موفقیت شیرجه بزنیم.

۱٫ سپاسگزاری

اولین مورد در عادت های ساده موفقیت در این لیست قدردانی است، ما همیشه در مورد قدردانی می شنویم – اما علم آن را تأیید می کند. کسانی که ابراز قدردانی می کنند، رفاه را افزایش می دهند، می توانند بیشتر روی آنچه کار می کنند تمرکز کنند و با سرعت بیشتری بر چالش ها غلبه کنند.

با تغییر ذهن مشکل جوی خود به آنچه در زندگی ما کار می کند، احساسات خود را تغییر می دهیم و لحن آن روز را تنظیم می کنیم.

سه چیز را که بابت آنها سپاسگزار هستید در صبح بنویسید و روز خود را با قدرت شروع کنید.

 2. حالت هواپیما

در دنیای حواس پرتی بی پایان، محافظت از ارزشمندترین املاک و مستغلات مورد توجه شما باید در اولویت باشد. به‌جای اینکه فوراً تلفن را در دست بگیرید و روز تعطیل را فعالانه شروع کنید، کنترل را در دست بگیرید و روز را با شرایط خود شروع کنید.

برای انجام این کار، روز را حداقل ۱۵ دقیقه در حالت هواپیما شروع کنید و تا ۶۰ دقیقه یا بیشتر ادامه دهید.

۳٫ حرکت فیزیکی از عادت های ساده موفقیت

حرکت بدنی برای سلامتی ما حیاتی است، اما ممکن است برای ذهنیت وطرز فکر ما اهمیت بیشتری داشته باشد.

جان رتی MD، که به نام اسپارک می نویسد : علم انقلابی جدید ورزش و مغز را نوشت، تحقیقات بی‌شماری برای حمایت از اینکه حرکت فیزیکی برای خلاقیت، انگیزه و عملکرد ذهنی حیاتی است، یافت.

ساده شروع کنید: برای انجام یک فعالیت حداقل ۱۰ دقیقه وقت بگذارید.

هم چنین بخوانید: ترس از موفقیت چیست؟ چگونه با آن مقابله کنیم؟

۴٫ کار خلاق از عادت های ساده موفقیت

آن فعالیت خلاقانه ای را که قبلا انجام می دادید، اما بعد از آن زندگی مانع شد را به خاطر دارید؟ همه ما یک کاری داریم که انجامش را دوست داریم و باعث می شود احساس بهتری داشته باشیم. کار خلاقانه عادت موفقی است که اغلب نادیده گرفته می شود.

انجام هر روز کاری خلاقانه، عضله بسیار مورد نیاز را خم می کند، که به پروژه های دیگری که روی آن کار می کنید تبدیل می شود. هر روز حداقل بیست دقیقه را برای کار بر روی چیزی خلاقانه اختصاص دهید.

۵٫ قدردانی و تشکر

آخرین باری که یک یادداشت دست‌نویس یا ویدیویی را از طرف شخصی دریافت کرده‌اید که از شما قدردانی می‌کند، چه زمانی بوده است؟

به فردی تبدیل شوید که این پیام‌ها را ارسال می‌کند – و تماشا کنید که چگونه نه تنها ارتباط را عمیق‌تر می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند احساس بهتری هم داشته باشید.

این همان «بالا بودن کمک‌رسان» قدیمی در اینجا است – بلند کردن دیگران منبع کلیدی شادی است. هر روز حداقل یک پیام قدردانی ارسال کنید.

۶٫ زمان متمرکزشدن

تصور می کنید چه کسی مولدتر باشد، کسی که ۵۵ ساعت در هفته کار می کند یا کسی که ۷۰ ساعت کار می کند؟

اگر دومی را حدس زدید، اشتباه می کنید. تحقیقات انجام شده توسط استنفورد نشان داد که بهره وری پس از ۴۰ ساعت کاهش می یابد و پس از ۵۵ سالگی به شدت  سقوط می کند. در اصل، آن پانزده ساعت اضافی یک اتلاف وقت است.

به عبارت دیگر، کمتر، بیشتر است. برای اینکه تمرکز را به یک عادت تبدیل کنید، حداقل یک بار در روز با جلسات ۲۵ دقیقه ای پومودورو شروع کنید و عادت زمان متمرکز خود را از همان جا ایجاد کنید.

۷٫ ذهن آگاهی

نشان داده شده است که عادت تمرکز حواس از طریق مدیتیشن باعث افزایش رفاه، تقویت خلاقیت و ارائه چشم اندازهای بسیار مورد نیاز می شود.

با این حال، بسیاری از مردم این عادت را پیچیده می‌کنند و فکر می‌کنند اگر مدیتیشن سختی داشته باشند، «این کار را اشتباه انجام می‌دهند». هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد – مدیتیشن صرفا یک تمرین است.

حداقل پنج دقیقه را صرف آگاهی از نفس خود، در سکوت یا استفاده از مدیتیشن هدایت شده کنید.

۸٫ ژورنال نویسی عادت های ساده موفقیت

نوشتن مطالب در یک مجله نه تنها نظم و ترتیب ایجاد می کند، بلکه معنا را تقویت می کند و به شما امکان می دهد الگوهای تفکر و رفتار را تشخیص دهید.

روزنامه نگاری را می توان به روش های مختلفی مورد استفاده قرار داد – برای ساختارشکنی موفقیت، کار کردن با احساسات دشوار، یا انعکاس تجربیات روزانه ما. در هر صورت، ابزار قدرتمندی برای کشف خود و تأمل است.

با تأمل در روز خود، پرسیدن سؤالات باز یا کاوش در احساسات، نوشتن یک بار در روز به مدت حداقل پنج دقیقه را عادت کنید.

۹٫ روزانه یاد بگیرید

هر کسی می‌تواند از طریق یادگیری حداقل ده دقیقه در روز، تقریباً در هر زمینه‌ای تخصص بالاتر از حد متوسط ​​داشته باشد. دیوانه کننده  به نظر می رسد، درست است؟

به این فکر کنید: ده صفحه مطالعه در روز به طور متوسط ​​۱۸ کتاب در سال است! اگر این کار را به مدت سه سال انجام دهید، ۵۴ کتاب در یک موضوع خوانده اید – بیش از اندازه کافی برای اینکه شما را ماهر و جستجوگر کند.

 یادگیری و آموزش مداوم عادت موفقی است که در  بسیاری از افراد موفق مشترک هستند. یک نشانگر برای یادگیری هر روز تنظیم کنید – چه ده صفحه در روز یا زمان خاص.

۱۰٫ حلقه های باز را ببندید

احتمالاً زیاد در مورد آن چیزی نمی شنوید، اما دلیل اهمیت این موضوع این است: در حال حاضر، احتمالاً “حلقه های باز” در مغز خود دارید که آنها را نبسته اید.

یک “حلقه باز” می تواند پیامی برای پاسخ دادن به آن، تصمیمی که باید بگیرید یا هر چیزی که در انتظار است باشد. با باز نگه داشتن این موارد، انرژی و اراده خود را تخلیه می کنید و توانایی خود را برای تمرکز محدود می کنید. بستن حداقل سه حلقه باز هر روز برای ایجاد وضوح و تمرین مهارت تصمیم‌گیری را به عادت تبدیل کنید.

۱۱٫ تعیین حد و مرز

ما تمایل داریم به افرادی احترام بگذاریم که مرزها را تعیین می کنند و مایلند به درخواست هایی که با اولویت های آنها همسو نیست “نه” بگویند، اما خودمان در انجام این کار مهارت نداریم.

تعیین حد و مرز یک عادت است و می تواند به معنای ایجاد یک تقویم در هر هفته و پایبندی به آن باشد. این می تواند به معنای گفتگو با کسی در مورد تمرکز فعلی ما باشد. یا به سادگی می تواند به معنای نه گفتن باشد.

برای اینکه تعیین مرزها را به عادت تبدیل کنید، هر هفته یک راه پیدا کنید تا مطمئن شوید که از زمان، انرژی و توجه خود محافظت می کنید.

۱۲٫ به دنبال تازگی باشید

یکی دیگر از عادت های موفقی که باید تمرین کنید، جستجوی تازگی است. در حالی که روتین های صبحگاهی، زمان متمرکز و تمرکز حواس همه عادات مهم هستند، حتی بهترین فعالیت ها نیز نیاز به تقویت دارند. تازگی را وارد کنید، که عمل ساده تجربه چیزی جدید برای ارائه جرقه ای از ایده ها، بینش یا دیدگاه است.

برای مثال، تغییر روال تمرینی خود، خواندن کتابی در ژانری که در غیر این صورت نمی خواندید، یا حتی یک مسیر جدید از محل کار به خانه را انتخاب کنید. همه اینها راه های ساده ای برای معرفی تازگی هستند. یک دوز هفتگی از تازگی را به برنامه خود اضافه کنید و آن را به یک عادت تبدیل کنید.

۱۳٫ موفقیت ها را جشن بگیرید

ما اغلب بدترین افرادی هستیم که رشد خود را می بینیم و تشخیص می دهیم، به خصوص آنهایی که خود را دارای عملکرد بالا می دانند. با این حال، داشتن و جشن گرفتن بردها با برداشتن یک قدم به عقب و تأمل در مورد اینکه چقدر پیشرفت کرده‌ایم، ارزش بسیار زیادی دارد.

 با انجام این کار، بر آنچه که کار می‌کند تمرکز می‌کنید، پیشرفت را مهار می‌کنید و بخشی از خود را که متکی به اشاره به اینکه چگونه می‌توانید پیش‌تر بروید، غرق خواهید کرد. هر روز سه برد را با نوشتن آنها جشن بگیرید.

۱۴٫ فضای خالی را در اولویت قرار دهید

ایجاد فضای خالی در زندگی، وقت گذاشتن برای قطع برق، شارژ مجدد، و دریافت برخی زمان های خاموشی بسیار مورد نیاز در دنیایی پر از محرک است.

بسیاری تمایل دارند که این زمان را «بیهوده» بدانند یا وقتی از آن استفاده می‌کنند، در رسانه‌های اجتماعی یا سایر موارد حواس‌پرتی می‌چرخند. در عوض، از این زمان برای بودن با خود و افرادی که دوستشان دارید استفاده کنید.

فضای سفید روزانه را به عنوان یک عادت در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید که کمیت بسیار کمتر از کیفیت است.

۱۵٫ روال خاموش کردن

آخرین عادت موفق در این لیست داشتن یک روال خاموش کردن است. فضای رشد شخصی مملو از تشریفات صبحگاهی برای موفقیت است، که بدون شک قدرتمند هستند – اما در مورد خاموش کردن آن چطور؟

در دنیای کار از راه دور، می‌توانیم خود را بیشتر از همیشه «روشن» ببینیم. درعوض، با کاهش استفاده از الکترونیک، جشن گرفتن برنده‌ها و انجام هر کاری که به مغز شما سیگنال می‌دهد که زمان استراحت فرا رسیده است، یک روال خاموش کردن ساده در شب ایجاد کنید.

این عادتی است که شما ایجاد می کنید. برای مثال، یک مراسم خاموش کردن می‌تواند بستن لپ‌تاپ، تمیز کردن دفتر خانه، و کنار گذاشتن تلفن همراه با خانواده باشد.

موفقیت یک ویژگی نیست، یک عادت است.

ما تمایل داریم موفقیت را مجموعه‌ای از ویژگی‌ها یا ساختار ژنتیکی دیگران بدانیم، اما این درست نیست – موفقیت مربوط به اعمالی است که ما مرتباً انجام می‌دهیم و تبدیل به عادت می‌شوند.

به عادات خود به عنوان مکانیزم خلبان خودکار در پروازهای کانتری فکر کنید. خلبانان برای برخاستن و فرود، بلند کردن اجسام سنگین را انجام می دهند و سپس به عقب برمی خیزند و در طول پرواز تعمیر و نگهداری می کنند.

شما می توانید با تبدیل کردن موفقیت و رشد خود به جای استفاده از اراده یا نظم، همین کار را برای زندگی خود انجام دهید.

ازعادت های ساده موفقیت شروع کنید، آن را ساده نگه دارید – و شاهد وقوع جادو باشید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *