معرفی بهترین کتاب های تقویت عزت نفس

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

بهترین کتاب های تقویت عزت نفس کدام موارد هستند؟ آیا خواندن کتاب در زمینه عزت نفس می تواند به تقویت خودباوری ما کمک کنید؟ عزت نفس و ارزش گذاشتن به خود، همه از مشتقات “عشق به خود” هستند و نمایانگر نوع نگاه ما به خودمان می باشند. افراد با عزت نفس، خود را به عنوان موجودات مستقل درک می کنند و شخصیت های خود را به جهانیان نشان می دهند . اعتماد به نفس کلید زندگی پر از رضایت است و عزت نفس بالا هم از همان جا آغاز می شود.

عزت نفس از کودکی شکل می گیرد. نحوه تعامل ، مشاهده و گوش دادن به الگوهای ارتباطی دیگران می تواند نقش مهمی در شکل گیری نحوه نگاه و احساس ما نسبت به خودمان داشته باشد.

این نوشته بهترین کتاب های موجود در زمینه عزت نفس و موضوعات مرتبط را معرفی می کند. منابعی که در اینجا معرفی شده اند، کاربردی و مبتنی بر شواهد هستند و روش های موثری را پیشنهاد می دهند که از طریق آن ها می توانیم دانش مربوطه را در زندگی روزمره خود پیاده سازی کنیم.

بهترین کتاب های تقویت عزت نفس

۱. کتاب روانشناسی عزت نفس اثر ناتانیل براندن

مجموعه تحقیقات و مشاهدات بالینی ناتانیل براندن در طول زندگی در کتاب “روانشناسی عزت نفس” جمع آوری شده است.

کتاب روانشناسی عزت نفس اثر ناتانیل براندن

در این کتاب، نویسنده با خلاقیت مزایای رشد عزت نفس را بر اساس شش ستون ارائه داده است. این کتاب توضیح می دهد که چرا عزت نفس برای بدن ، ذهن و شخصیت سالم یک ضرورت اساسی است و روش های عملی برای پرورش عزت نفس را هم پیشنهاد می دهد.

روانشناسی عزت نفس کتابی است که به متخصصان بهداشت روان ، معلمان و والدینی که مایلند خود و دیگران را با احساس عزت نفس قدرتمند سازند، بسیار توصیه شده است.

هم چنین بخوانید: ۷ کتاب مثبت اندیشی برای تغییر زندگی

۲. کتاب موهبت کامل نبودن اثر برنه براون

پرفروش ترین کتاب برنه براون ، “موهبت کامل نبودن” ، در مورد سلامت و پذیرش خود صحبت می کند. این کتاب بیش از ۲ میلیون نسخه فروش داشته است و توسط بسیاری از موسسات معروف از جمله forbes و نیویورک تایمز به عنوان تحول آفرین ترین کتاب کمک به خود نام گرفته است.

موهبت کامل نبودن اثر برنه براون

این کتاب به طرزجذابی خوانندگان را به این نکته دعوت می کند که بدانند آن ها بیش از آن چیزی هستند که خود فکر می کنند. نویسنده توضیح می دهد که خیلی طبیعی است که افراد بعضی اوقات احساس عدم شایستگی و کم بودن می کند. او چند استراتژی علمی و معنادار برای پذیرش منتقد درونی و استفاده از آن برای در آغوش گرفتن زندگی “ناقص” خود به بهترین وجه ارائه می دهد.

۳. کتاب عزت نفس در ده گام اثر دیوید برنز

اگر تا به حال از دستاوردهای خود در زندگی احساس بدی داشته اید یا اگر در تلاش برای پرورش بهره وری در فعالیت های روزمره خود هستید ، این کتاب همان چیزی است که شما نیاز دارید.

کتاب عزت نفس در ده گام نوشته دیوید برنز خوانندگان را به سفر با شکوه تأیید و کشف خود می برد. این کتاب در مورد پذیرش ، شفقت و نوآوری به عنوان مولفه های اساسی برای ساختن یک سیستم ایمن خودباوری در درون خود صحبت می کند.

کتاب عزت نفس در ده گام اثر دیوید برنز

روش ها و مثال هایی که در اینجا ذکر شده است ، فردی هستند و پذیرای خطای انسانی می باشند. این روش ها در شرایط امروز، عملی ، با پشتوانه و به طور موثر قابل استفاده هستند.

هم چنین بخوانید: معرفی ۷ کتاب افزایش اعتماد به نفس

۴. کتاب بیداری غول درون اثر آنتونی رابینز

تسلط بر احساسات خود، چه خوب و چه بد ، کلید داشتن سیستم فردی سالم است. آنتونی رابینز، سخنران و نویسنده تحسین شده بین المللی، در کتاب خود ، بیداری غول درون ، برخی از روش های تغییر دهنده زندگی را ارائه داده است که می تواند ما را به شناخت و پذیرش بهتر خود نزدیک کند.

کتاب بیداری غول درون اثر آنتونی رابینز

این کتاب یک رویکرد گام به گام برای وابستگی بیشتر به خود و کنترل خود را دنبال می کند. برای کسانی که برای یافتن معنای زندگی تلاش می کنند، این کتاب می تواند راهنمای ارزشمندی برای افزایش عشق به خود و مقبولیت خود باشد.

۵. کتاب سایکو سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز

کتاب سایکو سایبرنتیک از سال ۱۹۶۰ با فروش بیش از ۳۰ میلیون نسخه، پرفروش ترین کتاب خودیاری بوده است.

این کتاب از دکتر ماکسول مالتز برای تعیین اهداف و اجرای برنامه های حیاتی بسیار مفید است. دکتر ماکسول مالتز بارها و بارها کار خود را به روز کرده است تا جنبه های معاصر منابع را هم شامل شود.

کتاب سایکو سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز

همانطور که خوانندگان می گویند ، “از مدیریت وزن تا موفقیت حرفه ای” ، همه حوزه ها در این کتاب پوشش داده شده اند. مطالعه این کتاب به افراد شاغل یا دانشجویانی که در شرف شروع کار خود هستند، بسیار توصیه شده است.

هم چنین بخوانید: ۸ مورد از بهترین کتاب های خودشناسی برای بهبود تفکر

۶. کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه اثر جوزف مورفی

ناخودآگاه نیروی محرکه ما برای جذب موارد مختلف در زندگی است. جوزف مورفی در کتاب خود، قدرت ذهن ناخودآگاه ، برخی از تکنیک های قدرتمند و در عین حال کاربردی را در مورد چگونگی تغییر سرنوشت خود با هدایت انرژی مثبت از درون، بیان کرده است.

کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه اثر جوزف مورفی

این کتاب رویکردی کاملاً جدید را در بر می گیرد که بخشی از دین ، ​​فرهنگ ، ادبیات و علم را با هم آمیخته است تا معنای خوشبختی را توضیح دهد و راه هایی برای پرورش آن در درون خود پیشنهاد می کند.

این کتاب یک کتاب روشنگرانه در مورد عشق به خود و قدرت است و به همه اقشار توصیه می شود.

۷. کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن اثر استیون هیز

عزت نفس و خودارزشی با پذیرش خود از جمله پذیرش نقایص و شکست ها شروع می شود.

کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن به ما کمک می کند که بین درد و رنج تمایز قائل شویم. نویسنده این کتاب برخی از مفیدترین تکنیک های علمی را برای غلبه بر شکست های موقت و نگاه به تصویر بزرگتر ارائه داده است.

کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن اثر استیون هیز

این کتاب که به عنوان یکی از بهترین راهنماهای خودیاری عنوان شده است و دارای رویکردی تحولی در مقابله با افسردگی ، اضطراب و اختلالات استرس است. این کتاب به ما کمک می کند تا یاد بگیریم که چگونه می توانیم دردهای خود را به طور مثبت برطرف کنیم و نقاط قوت خود را در رنج ها کشف کنیم تا از زندگی رضایت بخشی برخوردار باشیم.

در این مطلب بهترین کتاب های تقویت عزت نفس را معرفی کردیم. بهترین کتابی که شما در این زمینه خوانده اید چه کتابی بوده است؟

منبع: POSITIVEPSYCHOLOGY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *