لاغری بدون ورزش ، چگونه ممکن است؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

بیشتر مردم این روز ها به دنبال لاغری هستند، اما برخی چون آن را کاری سخت می پندارند از لاغری دست می کشند. ما در این مطلب به شما ترفند های ساده، قابل فهم، ارزان و حتی رایگان برای لاغری بدون ورزش را پیشنهاد می دهیم. با ما همراه باشید.

لاغری بدون ورزش

 • باقی مانده غذا را دور نگه دارید

دیدن بقایای مانده، مانند پوست میوه، آبنبات، استخوان های مرغ و … بر روی میزتان به شما کمک خواهد کرد تا کمتر غذا بخورید و به خود یادآوری کنید که چه میزان کالری استفاده کرده اید.

 • بشقاب شام خود را با سالاد تعویض کنید

هنگامی که یک بشقاب سالاد به جای شام می خورید یا شام خود را در ظرف بچه می ریزید، احساس سیر بودن می کنید که این کار به کاهش وزن بسیار کمک می کند.

 • افکارتان را تغییر دهید

اگر از خوردن سبزیجات یا رفتن به باشگاه متنفر هستید، باید بگویم که طرز فکر شما منفی است و باید آن را به مثبت تبدیل کنید. شما به راحتی می توانید با تغییر افکارتان هر کاری که دوست دارید و به نفعتان است را انجام دهید؛ فقط کافی است جمله ” من مجبور هستم” را به ” من می خواهم بدست بیاورم” تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: ۷ روش کاربردی برای تغییر طرز تفکر

 • چراغ ها را هنگام غذا خوردن روشن کنید

نور کم یا شمع روشن هنگام غذا خوردن، می تواند رمانتیک باشد اما این کار باعث می شود به مقدار غذایی که می خورید دقت نکنید.

 • از نوشابه رژیمی پرهیز کنید

هنگامی که شما نوشابه رژیمی می نوشید، بدن شما آنزیم و هورمون هایی را تولید می کند که نه تنها لاغر نمی شوید بلکه وزنتان بیشتر هم می شود.

 • در اتاق ناهار خوری، غذا بخورید

تحقیقات نشان داده است افرادی که در فضای بزرگ غذا می خورند، بیشتر از کسانی که در فضای بسته هستند غذا می خورند حتی اگر سیر باشند.

 • آشپزخانه را تمیز کنید

اگر آشپزخانه شلوغ و کثیف باشد، افراد می توانند بیش از دو بار میان وعده بخورند مخصوصا اگر آن فرد زیر بار فشار و مسئولیت باشد ولی اگر آشپزخانه خلوت و تمیز باشد همچین اتفاقی نمی افتد.

 • ناهار را با رئیس تان بخورید

خانم ها هنگامی که غذایشان را با یک فرد مرتبه بالا تر از خود می خورند، ترجیح می دهند که خود را کنترل کنند و به وزن خود دقت کنند.

 • تعطیلات به کوه بروید

کوهنوری باعث می شود که وزنتان را کنترل کنید، به هیکل مورد علاقه خود برسید، طول عمرتان را افزایش دهید و همچنین استرستان را پایین بیاورید.

 • تا جایی که امکان دارد از آلودگی دوری کنید

مطالعات نشان می دهد افرادی که در مکان های آلوده زندگی می کنند، اغلب اضافه وزن دارند. بنابراین تا جایی که می توانید از آلودگی دوری کنید و از ماسک فیلتر دار استفاده کنید.

 • آب بنوشید

هنگامی که شما آب می نوشید احساس سیر بودن می کنید و کمتر غذا می خورید؛ اما اگر واقعا می خواهید بدون ورزش کردن لاغر شود باید بیش از ۶ لیوان آب بنوشید و بیش از ۵۰ کالری بسوزانید. درست است ۵۰ کالری زیاد نیست اما در سال ۵ پوند خواهید سوزاند.

هم چنین بخوانید : بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای آب رسانی به بدن

 • یک مولتی ویتامین خوب مصرف کنید

اگر می خواهید چربی بسوزانید، بهتر است روزانه یک قرص مولتی ویتامین بخورید اما قبل از آن با پزشک خود صحبت کنید؛ زیرا در بعضی از افراد نتیجه عکس می دهد و ممکن است غذای بیشتری بخورند و چاق شوند.

 • تا زمانی که واقعا به آنتی بیوتیک نیاز ندارید، از مصرف آن خود داری کنید

مصرف آنتی بیوتیک، باعث تولید باکتری هایی می شوند که اضافه وزن می آورند. اگر به آنتی بیوتیک نیاز پیدا کردید، غذا های پروبیوتیک دار مانند ماست، کفیر و … بخورید.

 • شب، خوب بخوابید

در این دنیای پر مشغله، خواب خوب باید در اولویت باشد. افرادی که در روز کمتر از ۷ ساعت می خوابند، روز بعد بیش از ۵۰۰ کالری غذا می خورند و استرس بیشتری خواهند داشت. بنابراین برای لاغری بدون ورزش باید حداقل ۷ ساعت در شبانه روز استراحت کنید.

 • خود را هر هفته وزن کنید

ممکن است با وزن کردن خود به صورت هفتگی، دچار اظطراب شوید؛ اما دانشمندان نشان داده اند کسانی که این کار را کرده اند نه تنها وزنشان زیاد نشده بلکه کاهش هم پیدا کرده است.

شما با انجام کار های بسیاری، می توانید به هدف خود برسید هرچند برخی کارها مانند لاغر شدن سخت باشند، کافی است فقط اراده کنید و بخواهید. همین برای مشتاق شدن کافی است؛ بقیهخود به خود حل می شوند.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *