چگونه بر چالش های زندگی غلبه کنیم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

زندگی یک مسیر نامشخص است. انتخاب با شماست، می توانید با استقبال از آن لذت برده و با خوشحالی از تجربیات خود در طول مسیر آن یاد بگیرید. یا می توانید در مقابل همه چالش های زندگی اعتراض کنید و از هر لحظه از سفر زندگی خود خشمگین باشید. حالت دوم شما را از هرگونه رشد و پیشرفت منع می کند ، در حالی که حالت اول به شما این امکان را می دهد تا از آن چالش ها درس بگیرید و با تجربه کردن آنها به فرد بهتری تبدیل شوید.

اگرچه “بهتر” ممکن است نسبی باشد ، اما چیزی که مسلم است، این است که “بهتر” به معنای بهبود است. مهم نیست که کجا خودتان را پیدا کنید ، همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد. همه افراد هر روز تلاش می کنند تا خود را بهبود ببخشند و همواره تلاش می کنند تا فردی بهتر شوند.

چالش های زندگی ، همراه آن وجود دارند و می توان از آن ها به نفع خود استفاده کرد. هر چالش فرصتی برای رشد و بهبود شخصی است. درنهایت ، هدف این است که به بهترین نسخه خود تبدیل شویم.

در ادامه چالش های موجود زندگی را بررسی می کنیم:

ا. از دست دادن

آیا شغل ، یک فرصت و یا یک رابطه را از دست داده اید؟ باید بدانید که از دست دادن بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است.

صرف نظر از نحوه وقوع آن ، از دست دادن، یکی از بزرگترین چالش های زندگی است و می تواند ما را دچار آشفتگی کند. با این حال ، از دست دادن این فرصت را به انسان می دهد تا در مورد آنچه واقعاً مهم است تأمل کنید تا بتوانید به سمت جلو حرکت کنید.

از دست دادن چیزی که شما داشته اید ، یا واقعاً می خواستید ، می تواند یک هشدار تکان دهنده باشد. از دست دادن انسان را مجبور می کند از خود بپرسد ، “آیا چیزی که از دست دادم، واقعا ارزشمند بود؟”

بررسی این سؤالات باعث می شود ارزش واقعی آنچه را که از دست داده اید ارزیابی کنید. هم چنین دلیل اینکه برای آن ارزش قائل هستید را هم بررسی کنید. داشتن درک واضح از آنچه برایش ارزش قائل هستید ، برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر ، مهم است زیرا باعث می شود کلمات و اقدامات شما یکپارچگی داشته باشند.

۲. شکست

هیچ انسانی وجود ندارد که شکست را تجربه نکرده باشد. برای رشد ، باید شکست بخورید. عدم موفقیت یک ایست بازرسی طبیعی را در سفر شما ارائه می دهد ، موقعیتی که به شما امکان می دهد گزینه های رفتاری اخیر خود را ارزیابی کنید تا بتوانید پیشرفت داشته باشید. وقتی شکست بخورید ، این فرصت را می یابید که تصمیمات و رفتارهای خود را مرور کنید ، مانند یک ورزشکار که فیلم های ضبط شده بازی ها را بررسی می کند.

بررسی تصمیمات و اقداماتی که شما را به سمت ناکامی سوق می دهد ، یک تمرین ارزشمند است. دانستن اینکه تصمیماتی که اتخاذ کرده اید منجر به رفتارها و اقدامات خاصی شده است می تواند شما را از انجام دوباره اشتباهات مشابه باز دارد. چنین بازبینی ای همچنین می تواند جزئیات مهمی را که شما برای اولین بار از دست داده اید نشان دهد که به شما این امکان را می دهد دفعه بعد رویکرد بهتر و آگاهانه تری داشته باشید.

تجربه شکست باعث می شود تا شما همدردی و همدلی را تجربه کنید. شکست، نقطه مشترکی با هر کسی که تجربه مشابهی داشته است به شما می دهد. این احساسات ابزارهای اساسی در سفر شما برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر هستند زیرا به دیگران اجازه می دهند در اطراف شما احساس امنیت کنند و دیده شوند.

منبع: LIFEHACK
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *