غذاهایی که بعد از ورزش نباید بخوریم

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

برای به دست آوردن حداکثر مزایای ناشی از ورزش های خود ، باید بیشتر به غذایی که می خوریم توجه کنیم. حقیقت موضوع این است که بدن ما بعد از تمرین نیاز به مواد مغذی خاصی دارد.

این بدان معناست که اگر غذاهای نادرست مصرف می کنید ، در نهایت ضرر بیشتری به جای سود برای بدن خواهید داشت. بعد از هر تمرین ، شما باید پروتئین ، سبزیجات و غلات کامل بخورید و از چربی و غذاهای دارای قند پرهیز کنید.

بیایید به ۵ نوع مواد غذایی که تأثیر منفی بر بدن شما دارند نگاهی بیاندازیم و پس از ورزش نباید از آنها بخورید.

سبزیجات خام

من مطمئنم که شما از این موضوع شوکه شده اید ، درست است؟ از این گذشته ، سبزیجات خام به نظر می رسد یک انتخاب سالم و یک وعده غذایی ساده بعد از ورزش است! با این حال ، پس ازورزش ، چیزی که بدن شما به آن نیاز دارد چیزی است که سیستم شما را دوباره پر می کند.

سبزیجات خام نمی توانند این کار را انجام دهند زیرا کالری بسیار کمی دارند. با این حال ، اگر هنوز می خواهید سبزیجات خود را بعد از تمرین قرار دهید ، باید آنها را با یک بشقاب پر از پروتئین یا ماست غوطه ور کنید تا به شما در بازگرداندن انرژی خود کمک کند.

پیتزا

همه ما به دلایل بسیاری مانند مناسب و خوشمزه بودن ، پیتزا را دوست داریم اما به هیچ عنوان بعد از ورزش کردن پیشنهاد نمی شود. اولا، یک تکه پیتزا سرشار از کالری است . این باعث می شود که تمام کالری هایی که در طول تمرین خود را از آن سوزانده اید را دوباره بدست آورید ، و تمام تلاش خود را بی فایده کنید. ثانیا ، پنیر پیتزا و گوشت موجود در ان به سختی هضم می شود ؛ در نتیجه شما همان زمانی که می خورید احساس سیر بودن نمی کنید. این باعث می شود احساس گرسنگی بیشتری داشته باشید و باعث می شود که بیشتر پیتزا بخورید. بنابراین ، با خوردن پیتزا بعد از تمرین می توانید تمام کالری های مورد نیاز روز را که سالم نیست بدست آورید.

چیپس سیب زمینی

به نظر می رسد آنها بسیار بی ضرر هستند زیرا آنها فقط یک میان وعده هستند. با این حال ، چیپس سیب زمینی حاوی مقادیر زیادی نمک است. مقادیر زیاد نمک باعث کاهش پتاسیم در بدن می شود و احساس خستگی را به شما نشان می دهد. نکته مهم این است که بدن انرژی خود را رها کند و خوردن چیپس سیب زمینی این اثر را از بین می برد. بنابراین ، شما باید بعد از ورزش خود ، از آنها دور شوید.

غذاهای بعد از ورزش

نوشیدنی گازدار

یکی از مواردی که بدن ما بلافاصله پس از تمرین تمایل دارد نوشیدنی خنک است. بیشتر اوقات ما به دنبال نوشابه های گازدار هستیم. با این حال ، این یک انتخاب بد است. بیشتر این نوشیدنی های گازدار دارای تعداد زیادی مواد شیمیایی ، قند و کالری هستند. این ترکیب باعث می شود که کتر احساس رضایت کنید و همچنین شما را نیز از اهدافتان دور خواهد کرد. آب همیشه بهترین گزینه است و می توانید آن را در حین و بعد از تمرین خود بجوشانید. اگر آب در دسترس ندارید ، می توانید نوشیدنی را امتحان کنید که حاوی مقادیر پایدار کربوهیدرات یا پروتئین باشد ، مثلاً یک لیوان شیر کم چرب.

سرخ کردنی های ترد

سرخ کردنی های ترد ، کالری بالایی دارند و این همان چیزی است که شما بعد از تمرین نیاز دارید ، درست است؟ اگرچه سرخ کردنی های ترد ممکن است منبع انرژی شما را تکمیل کنند ، اما آنها به مقدار زیادی کالری زیان آور را اضافه می کنند که باعث می شود ورزش شما بی فایده باشد. ما نمی خواهیم که همه کار سخت شما به دلیل برخی سیب زمینی سرخ کرده ، برگر یا مرغ سرخ شده از بین برود. بعد از تمرین دوره ای ، از سرخ کردنی ها دوری کنید!

هم چنین بخوانید: ۱۵ بهترین تمرین برای افرادی که از ورزش متنفر هستند

با استفاده از این اطلاعات ، هم اکنون می توانید انتخاب های غذایی سالمتر و مفیدتری برای خوردن بعد از تمرین داشته باشید. به یاد داشته باشید ، آنچه می خورید بر بدن و نتیجه ورزش شما تأثیر می گذارد.

منبع: ACTIVE FEEL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *