ماه و انسان ترکیبی زیبا در عکاسی از خورشیدگرفتگی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

برای افراد علاقه مند به عکاسی از طبیعت، خورشید گرفتگی کامل می تواند فرصتی خیلی خاص برای ثبت عکس های فوق العاده باشد. عکاسی از خورشید گرفتگی بسیار جالب است، مخصوصا اگر تصویر ترکیبی از انسان و ماه باشد. عکاسی به نام آلبرت دروس تصاویر زیبایی را از خورشیدگرفتگی اخیر در شیلی ثبت کرده است. علاوه بر این وی هم چنین عکس های زیبایی از ماه و مدل خود را هم در این فضا به تصویر کشیده است.

وجود یک تپه در فضای عکاسی باعث شده که او بتواند تصاویر بسیار خلاقانه و جالبی را خلق کند. او برای عکاسی از این منظره از اپلیکیشنی به نام PhotoPills  که مخصوص عکاسی از آسمان و کهکشان راه شیری است، بهره برده است.

در ادامه می توانید تصاویر را مشاهده کنید. این تصاویر با لنز ۴۰۰-۱۰۰ میلی متری و مبدل ۱٫۴x ثبت شده اند که امکان فشرده و محو کردن پشت زمینه را برای عکاسی از ماه و انسان در یک قاب زیبا فراهم کرده است.

ماه

طبق گزارش عکس مارکت کسوف یا خورشید گرفتگی یک رویداد زیبای نایاب است که زمانی رخ می دهد که ماه بین خورشید و زمین قرار بگیرد و اشعه های خورشید را به صورت جزئی و کامل بلوکه کرده و باعث سایه افتادن بر روی زمین می شود. کسوف تنها زمانی رخ می دهد که ماه نو است و به صورت مستقیم هم تراز با خورشید و زمین است، بنابر تقریب ماه به زمین و تراز نسبی از این سه، می تواند، جزئی، کلی، یا حلقوی باشد. بنابراین، کسوف یک تصادف کیهانی است.

ماه

کسوف کامل زمانی رخ می دهد که ماه کامل خورشید را بپوشاند. این نوع نادرترین نوع، بین سه نوع کسوف می باشد، چون برای اتفاق افتادن آن، چندین چیز مختلف باید همزمان رخ دهد. ابتدا،  هر سه المان کیهانی باید به اندازه مناسبی تراز باشند، تا ماه بتواند به صورت کامل خورشید را بلوکه کرده و بر روی زمین سایه بیاندازد. دوم، ماه باید در یک فاصله صحیحی از زمین باشد، اگر خیلی دور باشد نمی تواند خورشید را کاملاً بپوشاند. سوم اینکه، برای دیدن یک کسوف کامل، یک فرد باید در مسیر مستقیم تراز ماه و خورشید و یا در مرکز سایه ی ماه باشد. در طول کسوف کامل، سطوح نور می تواند به میزان بسیار کمی کاهش یابد، به گونه ای که حس غریب و دلهره آوری به مخاطب منتقل شده و حتی گاهی اوقات، بتواند در وسط روز ستارگان را ببیند. شما یک حلقه ی آتش یا  تاج خورشیدی را در اطراف ماه خواهید دید، که بسیار شگفت انگیز خواهد بود!

ماه

به یاد داشته باشید که هنگام خورشیدگرفتگی کامل، فضا کاملا تاریک خواهد شد. پس یک دید واید از صحنه‌ی اطراف ممکن است باعث شود عکس‌های بسیار زیبایی به دست بیاید.

آیا شما تجربه عکاسی از خورشید گرفتگی را داشته اید؟‌نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *