علائم پنهان رفلاکس معده که کمتر به آن ها توجه می کنید

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

علائم پنهان رفلاکس معده می تواند شامل مواردی از جمله سرماخوردگی و تضعیف بهداشت دندان شود. اگر هرکدام از علائم زیر را مشاهده کردید ، به خصوص اگر علائم سوزش معده را در خود مشاهده می کنید ، حتما با پزشک خود صحبت کنید.

هم چنین بخوانید: چگونه رفلاکس معده را درمان کنیم؟

زنگ زدن گوش ها

اگر گوش های شما همیشه به خصوص بعد از غذا زنگ می زنند ممکن است دلیل آن این باشد که رفلاکس اسید وارد سینوس ها و حتی داخل گوش شده است. به گفته یکی از پزشکان، بسیاری از بیماران گوش و حلق و بینی در مورد درد سینوس و زنگ گوش مشاوره می خواهند، اما اغلب به دلیل رفلاکس اسید معده است. این صدای زنگ در گوش به وزوز گوش معروف است.

گلودرد یا گرفتگی صدا

گلودرد یا گرفتگی صدا از علائم پنهان رفلاکس معده

گلودردی که برطرف نشود و با علائم معمول سرماخوردگی همراه نباشد (مانند آبریزش بینی) ممکن است در اثر رفلاکس اسید ایجاد شود. دکتر سام می گوید: “گلوی شما احساس درد می کند زیرا کمی اسید از مری خارج می شود و گلو را تحریک می کند.” گرفتگی صدا بدون دلیل ممکن است در اثر حرکت اسید معده به سمت حنجره یا جعبه صوتی شما باشد ، و به گفته EverydayHealth.com ، معده صبح ها بیشتر از وقتی که خوابیده اید می تواند بیشتر رفلاکس داشته باشد.

سرفه مداوم یا خس خس سینه

ایوان دلون از مرکز بیماری های مری و بلع در دانشکده پزشکی UNC در کارولینای شمالی می گوید: “خس خس سینه یا سرفه ای که مانند آسم یا برونشیت باشد می تواند ناشی از رفلاکس اسید از معده به ریه ها باشد.” . از طرف دیگر ، سرفه مداوم می توانند فرد را بیشتر مستعد ریفلاکس کند ، زیرا باعث اعمال فشار به شکم می شود و اسید معده را به سمت بالا فشار می دهد.

مشکلات دهان و دندان

اگر شما به صورت مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده می کنید، اما دندانپزشک شما هنوز در حال پر کردن حفره های دندان هایتان است ، به شما می گوید که مینای دندان شما در حال فرسایش است ، یا متوجه تغییر رنگ دندان ها می شود ، ممکن است یکی از علائم پنهان رفلاکس معده باشد. دکتر دلون می گوید: “حتی مقدار کمی رفلاکس اسید که از مری به حلق یا دهان شما وارد می شود می تواند مینای دندان را تحت تأثیر قرار دهد.”

هم چنین بخوانید: ۵ عادتی که موجب خراب شدن دندان ها می شود

وجود مشکل در بلع غذا

دکتر سام می گوید: اگر غذا هنگام بلعیدن در گلوی شما گیر می کند ، مایعی که پایین نمی آید یا احساس اینکه چیزی در گلو شما گیر کرده است ، می تواند از علائم پنهان رفلاکس معده باشد. رفلاکس مزمن می تواند گلو را تحریک کند، بافت اسکار در مری ایجاد شود و آن را باریک کند.

گرفتگی بینی

گرفتگی بینی که می آید و می رود ممکن است از علائم پنهان رفلاکس معده باشد. دکتر سام می گوید: “اگر سعی کرده اید غذاهای ایجاد کننده رفلاکس معده را کاهش دهید یا اواخر شب غذا بخورید و علائم آن برطرف نشده است ، احتمالاً فقط گرفتگی بینی است.” “اما اگر گرفتگی بینی از بین برود و دوباره برگردد و دوباره از بین برود ، احتمالاً از علائم پنهان رفلاکس معده است.”

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *