عجیب ترین علائم بیماری های تیروئید

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

ممکن است علائم بیماری های تیروئید خود را بشناسید. تیروئید یک غده پروانه ای شکل در جلوی گردن است. تیروئید پرکار (پرکاری تیروئید) باعث می شود بیشتر عرق کنید ، احساس گرما کنید ، وزن کم کنید یا ضربان قلب شما سریعتر شود. کم کاری تیروئید برعکس عمل می کند. ممکن است احساس سرما کنید ، وزن اضافه کنید و ضربان قلب شما کندتر شود. اما علائم دیگری نیز وجود دارد که باید در مورد آنها بیاموزید.

مغز مه آلود

غده تیروئید هورمون های خاصی را به مغز می فرستد تا به آن در انجام کارهای مختلف کمک کند. وقتی کم کاری تیروئید جریان آن هورمون ها را کند می کند ، یکی از عوارض جانبی آن «مه مغزی» است. ممکن است تمرکز کردن ، به خاطر سپردن چیزها یا تفکر واضح برای شما سخت باشد.

تغییرات خلق و خوی

تغییرات خلق و خوی

آیا احساس ناراحتی می کنید؟ دلایل زیادی می تواند برای آن وجود داشته باشد ، اما مشکلات تیروئید در لیست علل آن است. افسردگی اغلب اولین علامت مشکل تیروئید است. اضطراب نیز با آن ارتباط دارد. هنگامی که دچار کم کاری تیروئید هستید احساس افسردگی شایع تر است. اضطراب با پرکاری تیروئید شایع است.

مشکلات بارداری از علائم بیماری های تیروئید

مطالعات نشان می دهد که اگر اختلال تیروئید درمان نشده دارید ، در دوران بارداری عوارضی مانند بیماری پره اکلامپسی بیشتر است. همچنین احتمال سقط جنین یا مرده زایی بیشتر است. شما می توانید زودرس زایمان کنید یا بچه ای با وزن کم داشته باشید.

هم چنین بخوانید: معرفی چند غذای مناسب برای تیروئید

مشکلات عادت ماهیانه

مشکلات قاعدگی می تواند نشانه ای از بیماری تیروئید باشد. دوره هایی که بسیار سبک ، بسیار سنگین یا نامنظم هستند همگی می توانند علامت باشند. اگر قاعدگی ندارید ، این نیز می تواند یک علامت باشد. دختران مبتلا به اختلالات تیروئیدی ممکن است اولین پریود خود را خیلی زود یا خیلی دیر پریود کنند.

صورت پف کرده

صورت پف کرده از عجیب ترین علائم تیروئید

آیا صورت شما خمیری یا متورم به نظر می رسد؟ این می تواند مایع اضافی باشد که بدن شما به آن آویزان است زیرا تیروئید شما درست کار نمی کند. معمولاً بیشتر در پلک ها ، لب ها و زبان خود متوجه آن خواهید شد.

تاری دید از علائم بیماری های تیروئید

گاهی اوقات بیماری تیروئید باعث تجمع مایع اضافی در بافت های اطراف چشم شما می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، بیماری تیروئید چشم می تواند ماهیچه های کنترل کننده چشم شما را بزرگتر کند. ممکن است در تمرکز مشکل داشته باشید یا دید شما تار باشد. همچنین می توانید بینایی دوگانه داشته باشید.

سندرم تونل مچ دست

مایع اضافی در نقاط دیگر بدن نیز ظاهر می شود. اعصابی که به دست شما می روند از طریق تونلی از بافت نرم نزدیک مچ دست عبور می کنند. وقتی این بافت از مایعات زیاد متورم شود ، می تواند بر اعصاب آنجا فشار وارد کند. بی حسی ، سوزن سوزن شدن و ضعف در انگشتان دست شما سندرم تونل کارپال نامیده می شود.

طعم غذای متفاوت

هم با دهان و هم با مغز مزه می کنید. وقتی تیروئید شما آنطور که باید عمل نمی کند ، می تواند با یکی یا هر دو قسمت فرآیند چشایی درگیر شود. این می تواند طعم غذاها را برای شما متفاوت کند.

لیبیدو پایین

وقتی تیروئید شما کم کار می شود ، متابولیسم شما نیز کاهش می یابد. متابولیسم شما اندام هایی را در بدن شما کنترل می کند که هورمون های جنسی را دفع می کنند. وقتی این هورمون ها کم است ، میل جنسی شما ضربه می بیند.

ریزش مو

طبیعی است که هر روز مقداری مو از دست بدهید. اما اگر در حال شروع به توجه بیشتر به پوست سر خود هستید یا تغییراتی در ضخامت کلی موهای خود مشاهده می کنید ، تیروئید شما می تواند دلیل آن باشد. معمولاً این مشکل فقط برای اختلالات شدید تیروئید است که مدت طولانی با آن روبرو بوده اید.

فشار خون بالا از علائم بیماری های تیروئید

فشار خون بالا از عجیب ترین علائم بیماری های تیروئید

تیروئید کم کار می تواند باعث انعطاف پذیری کمتر رگ های خونی شود ، که باعث می شود قلب شما نتواند خون را به تمام نقاط بدن شما منتقل کند. تیروئید بیش فعال می تواند فشار خون را افزایش داده و ضربان قلب شما را سریعتر کند.

مشکل یبوست

یبوست و مدفوع مدام می تواند نشانه کم کاری تیروئید باشد. اگر مشکل تیروئید دارید ، ممکن است مدفوع شل نیز داشته باشید.

منبع :WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *