عادت هایی که منجر به بیماری قلبی می شود

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

طبق آمار های گرفته شده بیشترین فوتی ها مربوط به افرادی است که بیماری قلبی و عروقی داشتند. این بیماری می تواند با عادت های نادرست روزمره ما بوجود بیایند. با ما همراه باشید تا تعدادی از این عادت ها را با شما در میان بگذاریم.

عادت هایی مانند صبحانه نخوردن، مسواک نزدن، پشت رایانه نشستن و مواردی را که به شما خواهیم گفت به مرور زمان بر قلب شما تاثیر خواهند گذاشت.

  • تماشای تلویزیون بد تر از رایانه است

نشستن طولانی مدت یکی از نشانه های بی تحرکی شما است که باعث می شود به قلب شما آسیب برسد. طبق مطالعات نشان داده شده کسانی که ۴ ساعت و بیشتر در روز تلوزیون نگاه می کنند، ۵۰ درصد بیشتر از افراد دیگر به بیماری قلبی مبتلا می شوند.

  • تنهایی، قلب شما را از بین می برد

افرادی که تنها هستند، ۴۳ درصد بیشتر از بقیه افراد دچار حمله قلبی می شوند. تنهایی می تواند سکته مغزی و قلبی را افزایش دهد؛ پس اگر می خواهید سلامتی خود را از دست ندهید، تلاش کنید تا روابط اجتماعی خود را با بقیه حفظ کنید.

احساساتی بودن
  • شما صبحانه خود را نمی خورید

هنگامی که شما صبحانه نمی خورید، ترشح انسولین زیاد می شود و در آخر موجب پر خوری شما می شود. هنگامی که صبحانه نمی خورید، به مدت طولانی معده شما خالی می ماند و به قلب شما آسیب می زند.

  • زیاد کافئین می خورید

کافئین، فشار خون را بالا می برد و به قلب شما فشار می آورد. شاید از خود بپرسید چه مقدار خوردن کافئین در روز زیاد است؟

مصرف بیش از حد کافئین

هم چنین بخوانید: ۷ علامت مصرف بیش از حد کافئین

بیش از ۶ فنجان( ۴۵۰ میلی گرم) در روز می تواند ۲۲ درصد باعث افزایش بیماری قلبی و سکته شود.

  • دندان خود را مسواک و نخ دندان نمی زنید

دانشمندان مطالعاتی را بر روی دندان و سلامتی قلب انجام داده اند و یافته اند کسانی که نخ دندان و مسواک دو یا سه مرتبه در روز می زنند، سلامتی قلبی بیشتری نسبت به کسانی دارند که یکبار در روز مسواک می زنند، دارند.

  • غذا و نوشیدنی کالری خالص می خورید

منظور از غذا و نوشیدنی های کالری خاص این است که کالری بسیار دارند ولیکن هیچ ویتامین یا خاصیتی ندارند مانند نوشابه.

غذاهای کالری دار، قند زیاد دارند که موجب چاقی، اضافه وزن، فشار بالا می شوند. زمانی که فشار خون بالا می رود قلب تحت فشار قرار می گیرد.

ما انسان ها اگر که می خواهیم زندگی همراه با سلامتی و تندرستی داشته باشیم باید مراقب عادت های روزمره خود باشیم؛ پس از همین زمان بیایید نگاهی به کارهای خود بیندازیم و ببینیم آیا به نفع ما هستند یا خیر؟!

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *