شیلد یا ماسک؟ کدام یک بهتر است؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در این روز های تابستانی یکی از سخت ترین و نفس گیر ترین کار ها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، استفاده از شیلد یا ماسک است. ماسک ها انواع گوناگون دارند که ما در اینجا می خواهیم ماسک صورت و ماسک حفاظ دار( شیلد) را با یکدیگر مقایسه کنیم . با weloveit همراه باشید.

اول بحث خود را با این سوال شروع می کنیم: چرا باید در دوران ویروس کرونا صورت خود را بپوشانیم؟

ما با اطمینان می دانیم قطرات ویروس از طریق سرفه و عطسه پخش می شوند و می توانند به راحتی هوا را آلوده کنند. بنابراین ماسک ها از شما و دیگران در برابر این ویروس محافظت می کنند. شاید شما علائمی نداشته باشید اما ناقل باشید، اما ماسک اجازه نمی دهد که آن را به کسی انتقال دهید.

شیلد

ماسک یا شیلد؟

هیچ مطالعاتی به صورت قطعی نتوانسته ثابت کند که کدام ماسک بهتر است اما یکی از محققان بیان کرده است: شیلد ، به میزان قابل توجهی پخش ویروس را کاهش می دهد. مطالعه شبیه سازی نشان داده است، بهداشت یاری که شیلد زده است و در ۴۵ سانتی متری سرفه و عطسه قرار گرفته است، به علت داشتن ماسک محافظ، گرفتن آن ویروس را تا ۹۶ درصد کاهش داده است.

ماسک های صورت نسبت به شیلد ، بینی و دهان را بیشتر می پوشانند.

افرادی که نمی توانند ماسک های صورت را بزنند بهتر است که حتما شیلد بزنند.

هم چنین بخوانید: چگونه در زمان کرونا به رستوران برویم؟

نفس کشیدن درون ماسک آسان نیست

نوعی از ماسک به نام sunshield ( ماسک محافظ در برابر خورشید) وجود دارد. این نوع ماسک برای کسانی طراحی شده است که پوست حساس دارند و در مقابل آفتاب با ماسک نمی توانند قرار بگیرند. این ماسک از شما در برابر ویروس کرونا و برنزه شدن جلوگیری می کند. قابل ذکر است که این ماسک اشعه خطرناک uv  را می گیرد. بنابراین به چشم های شما نیز آسیبی وارد نمی شود.

شیلد برای کسانی که می دوند، می خواهند به رستوران بروند یا مشکل تنفسی دارند بسیار مناسب تر است.

ماسک صورت برای افرادی که برخی شرایط پزشکی را دارند توصیه نمی شود

برخی از افراد هستند که بیماری مانند اوتیسم یا تشنج دارند. برای این افراد ماسک صورت توصیه نمی شود و باید ماسک حفاظ دار استفاده کنند؛ زیرا این نوع بیماری ها بینی و راه های تنفسی حساسی دارند. اگر شما بیماری خاصی دارید، بایستی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

شیلد فواید بیشتری نسبت به ماسک صورت دارد

  • شیلد علاوه بر بینی و دهان، چشم هایتان را هم می پوشاند. شما ممکن است عادت داشته باشید به طور موام چشم های خود را لمس کنید، اما ماسک حفاظ دار با کاوری که دارد به شما یاد آوری می کند که نباید همچین کاری انجام دهید.
  • ماسک های صورت به پوست آسیب می زنند و باعث می شوند روزنه های پوست باز شوند و لکه تشکیل شود. اما ماسک های حفاظ دار چنین کاری را نمی کنند.
  • اگر شما فردی هستید که بسیار فعالیت دارد،شیلد بسیار راحت تمیز می شوند. به خاطر داشته باشید که آن ها را باید به صورت روزانه باید تمیز کنید.
کرونا

آیا لازم است هر دو نوع ماسک را همزمان استفاده کرد؟

درست است که استفاده هر دو به طور همزمان حداکثر حفاظ را ایجاد می کند اما اکثر مردم به این کار نیازی ندارند و دکتر ها و پرستار ها می توانند از این شیوه استفاده کنند. همان طور که گفته شد آن بهداشت یار تنها با زدن شیلد توانست تا ۹۶ درصد از ویروس دور بماند و  مشکلی برای او ایجاد نشد.

در نتیجه مطلب، ما به شما خواهیم گفت که شیلد می تواند برای بسیاری از افراد از هر لحاظی مناسب تر باشد. فقط به یاد داشته باشید که کودکان زیر دو سال نباید از هیچ نوع ماسکی استفاده کنند و تا حد توان آن ها را بیرون از محل خانه نبرید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *