شروع روز با پیاده روی چه فوایدی دارد؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

وقتی صبح از خواب بیدار می شوید ، ورزش ممکن است اولویت اول شما نباشد. اما شروع روز با پیاده روی چه در اطراف محل سکونت و چه بخشی از رفت و آمد به محل کار یا مدرسه می تواند مزایای سلامتی متعددی را برای بدن شما به همراه داشته باشد.

در اینجا ۱۰ دلیل وجود دارد که چرا بهتر است روز خود را با انجام پیاده روی شروع کنید. همچنین چند نکته وجود دارد که می توانید آن را به صورت یکپارچه در برنامه روزانه خود قرار دهید.

فواید شروع روز با پیاده روی

۱٫ افزایش انرژی

شروع روز با پیاده روی ممکن است به شما انرژی بیشتری در طول روز بدهد. اگر در فضای باز قدم می زنید ، این مساله تاثیر بیشتری خواهد داشت. مطالعات نشان می دهد بزرگسالانی که ۲۰ دقیقه در خارج از خانه قدم می زدند ، نسبت به کسانی که ۲۰ دقیقه در داخل خانه قدم می زدند ، نشاط و انرژی بیشتری را تجربه می کردند.

یک مطالعه کوچک نشان داد که ۱۰ دقیقه پیاده روی از پله برای ۱۸ خانمی که احساس کمبود خواب می کردند ، بیشتر از یک فنجان قهوه انرژی بخش بود.

دفعه بعد که نیاز به افزایش انرژی صبحگاهی داشتید یا هنگام بیدار شدن احساس خستگی می کردید، پیاده روی را امتحان کنید.

هم چنین بخوانید: آیا گرم کردن قبل از پیاده روی لازم است؟

۲٫بهبود روحیه

پیاده روی صبحگاهی فواید فیزیولوژیکی نیز دارد.

پیاده روی می تواند باعث:

• افزایش عزت نفس

• افزایش روحیه

• کاهش استرس

• کاهش اضطراب

• کاهش خستگی

برای دستیابی به بهترین نتیجه ، سعی کنید حداقل ۵ روز در هفته ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید.

رشد بزرگ شما از اینجا شروع می شود

۳٫ انجام فعالیت کامل برای یک روز

یکی از مزایای پیاده روی صبح این است که فعالیت بدنی خود را برای یک روز قبل از اینکه هرگونه وظایف دیگر خانواده ، کار یا مدرسه شما را از مسیر خارج کند، کامل می کنید. دستورالعمل های فعالیت بدنی برای آمریکایی ها توصیه می کند که بزرگسالان سالم باید حداقل ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط در هفته انجام دهند. سعی کنید ۵ روز در صبح در هفته ۳۰ دقیقه پیاده روی را انجام دهید تا این شرایط را برآورده کنید.

 4. امکان کمک به کاهش وزن

شروع روز با پیاده روی ممکن است به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کند. پیاده روی با سرعت متوسط به مدت ۳۰ دقیقه می تواند تا ۱۵۰ کالری بسوزاند. همراه با رژیم غذایی سالم و تمرینات قدرتی ، ممکن است متوجه کاهش وزن شوید.

۵٫ مدیریت شرایط سلامتی

پیاده روی می تواند مزایای بی شماری برای سلامتی شما داشته باشد ، از جمله افزایش ایمنی بدن ، همچنین جلوگیری و کمک به شما در مدیریت بیماری های مختلف. منبع معتبر مطالعات نشان می دهد که پیاده روی روزانه ۳۰ دقیقه می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا ۱۹ درصد کاهش دهد. اگر با دیابت زندگی می کنید ، پیاده روی نیز ممکن است به کاهش سطح قند خون شما کمک کند. حتی می تواند به افزایش طول عمر شما کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و برخی سرطان ها را کاهش دهد.

۶٫ تقویت ماهیچه ها

پیاده روی ممکن است به تقویت ماهیچه های پاها کمک کند. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، با سرعت متوسط تا سریع قدم بزنید. سعی کنید روال عادی خود را تغییر دهید و از پله ها بالا بروید ، از تپه ها بالا و پایین بروید یا با شیب روی تردمیل راه بروید. برای تقویت عضلات ، هفته ای چندین بار تمرینات تقویت کننده پا مانند اسکوات و لانگ را اضافه کنید.

هم چنین بخوانید: ۱۱ اشتباه رایج پیاده روی و نحوه برطرف کردن آن ها

۷٫ بهبود وضوح ذهنی

شروع روز با پیاده روی ممکن است به بهبود وضوح ذهنی و توانایی تمرکز در طول روز کمک کند. یک مطالعه اخیر معتقد است که در میان افراد مسن ، کسانی که روز خود را با پیاده روی صبحگاهی شروع کرده اند ، عملکرد شناختی خود را در مقایسه با افرادی که کم تحرک مانده اند ، بهبود بخشیده اند.

پیاده روی همچنین ممکن است به شما در تفکر خلاقانه کمک کند. تحقیقات نشان می دهد پیاده روی یک جریان آزاد از ایده ها را باز می کند ، که ممکن است به شما کمک کند مشکلات را بهتر از حالت نشسته یا بی تحرک حل کنید. این امر به ویژه در صورت پیاده روی در خارج از منزل صادق است. دفعه بعد که جلسه صبحگاهی یا جلسه طوفان فکری دارید ، به همکاران خود پیشنهاد دهید که در صورت امکان با شما همراه شوند.

۸٫ بهبود کیفیت خواب شبانه

اولین راه رفتن ممکن است به شما کمک کند شبها بهتر بخوابید. یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۷ معتقد بود افراد مسن ۵۵ تا ۶۵ ساله که در خوابیدن در شب با مشکل روبرو بودند یا با بی خوابی خفیف زندگی می کردند ، مشاهده کردند. کسانی که صبح و عصر ورزش می کردند کیفیت خواب بهتری در شب داشتند. تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود چرا ورزش صبحگاهی برای خواب بهتر از ورزش شب است.

۹٫ خنک نگه داشتن خود در هوای گرم

یکی از مزایای شروع روز با پیاده روی در تابستان یا اگر در آب و هوایی زندگی می کنید که در تمام طول سال گرم است، این است که می توانید قبل از اینکه هوا در بیرون گرم شود ، ورزش کنید.

حتماً مقدار زیادی آب بنوشید تا قبل و بعد از تمرین بدن خود را هیدراته نگه دارید. در صورت نیاز یک بطری آب همراه داشته باشید. یا برنامه ریزی کنید که در مسیر دارای چشمه های آب قدم بزنید.

۱۰٫ انتخاب های سالم تر در طول روز

شروع روز با پیاده روی ممکن است شما را مجبور به انتخاب سالمتر در طول روز کند. بعد از پیاده روی ، ممکن است احساس انرژی و کمبود خواب کنید. هنگامی که انرژی شما کاهش می یابد یا خسته می شوید ، به احتمال زیاد به دنبال تنقلات راحت یا افزایش دهنده انرژی هستید. پیاده روی در صبح ممکن است به شما انگیزه دهد تا بعد از ظهر یک ناهار و میان وعده سالم انتخاب کنید.

شروع روز با پیاده روی را جزء برنامه معمول خود قرار دهید

• برای پیاده روی شب قبل لباس بپوشید. جوراب و کفش ورزشی خود را کنار درب بگذارید تا مجبور نباشید صبح به دنبال آنها باشید.

• سعی کنید زنگ هشدار خود را ۳۰ دقیقه زودتر تنظیم کنید تا بتوانید حداقل ۲۰ دقیقه پیاده روی صبح داشته باشید. دنبال طبیعت گردی در نزدیکی خود بگردید یا فقط در محله قدم بزنید.

• یک دوست یا همکار پیدا کنید تا صبح با او قدم بزنید. گپ زدن و همکاری با هم می تواند به شما در ایجاد انگیزه کمک کند.

• اگر صبح زمان زیادی ندارید ، پیاده روی را بخشی از رفت و آمد خود قرار دهید. اگر نمی توانید تا محل کار پیاده روی کنید ، سعی کنید یک یا دو ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شوید تا پیاده روی کنید. یا دورتر از دفتر خود پارک کنید تا بتوانید تا ماشین خود پیاده روی کنید.

آیا قبل یا بعد از صبحانه باید پیاده روی کرد؟

اگر صبح ها قدم می زنید ، ممکن است با خود فکر کنید که آیا پیاده روی قبل یا بعد از صبحانه اهمیت دارد و آیا در کاهش وزن مفید است یا خیر. تحقیقات در مورد اینکه آیا حذف صبحانه متابولیسم بدن شما را افزایش می دهد یا به کاهش سریع وزن کمک می کند ، متفاوت است. برخی تحقیقات نشان می دهد که ورزش در حالت ناشتا (قبل از صبحانه) به بدن شما کمک می کند تا چربی بیشتری بسوزاند. اما مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

در ضمن ، بستگی به بدن شما دارد. اگر پیاده روی قبل از غذا خوردن احساس خوبی می کنید یا اگر غذا نمی خورید معده شما احساس بهتری می کند ، مشکلی نیست. یا ، ممکن است متوجه شوید که قبل از پیاده روی ، یک میان وعده کوچک مانند موز یا اسموتی میوه بخورید. در هر صورت ، بعد از ورزش ، مطمئن شوید که صبحانه سالم می خورید و آب زیادی می نوشید.

شروع روز با پیاده روی کوتاه می تواند مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد. ممکن است در طول روز احساس انرژی بیشتری داشته باشید ، شاهد بهبود روحیه و وضوح ذهنی خود باشید و شب ها بهتر بخوابید. حتما قبل و بعد از پیاده روی خود را کشش دهید و آب زیادی بنوشید تا سیراب بمانید.

منبع: HEALTHLINE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *