چگونه می توانیم سحرخیز و پرانرژی باشیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

سحرخیز بودن مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه بسیار پر انرژی هستیم و زمان بیشتری برای انجام کارهایمان داریم. برای زود بیدار شدن از خواب، باید پیش از خاموش کردن آلارم نکاتی را در نظر داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا ۵ توصیه مفید برای سحرخیز شدن را شرح دهیم.

۱. پیش از خواب تصمیم بگیرید که زود بیدار شوید

هنگام برخاستن از خواب قدرت تصمیم گیری ما خوب نیست. گاهی در میانه یک رویای شیرین هستیم که آلارم شروع به زنگ زدن می کند. در این حالت، عصبانی، خشمگین و متعجب می شویم. واضح است که در این موقعیت نمی توانیم تصمیم مناسبی درباره بیدار شدن یا خوابیدن بگیریم.

اگر تصمیم گرفته اید همیشه سحرخیز باشید، باید پیش از خواب تصمیم بگیرید که در ساعت مشخصی بیدار شوید. با این کار، نیازی نیست که هنگام بیدار شدن تصمیم به ادامه خواب یا بیداری بگیرید.

سحرخیز

۲. برای زمان های آزاد اضافی خود برنامه داشته باشید

فرض کنیم که شما ۲ ساعت زودتر از مواقع عادی از خواب بیدار شوید. آیا برای این زمان اضافی برنامه ای دارید؟ اگر هیچ برنامه ای برای این زمان نداشته باشید، ریسک خواب صبحگاهی و بیدار نشدن بسیار افزایش می یابد.

بنابراین پیش از خواب یادداشت کوتاهی درباره کارهایی که دوست دارید در اوقات اضافه انجام دهید، بنویسید. این کار باعث افزایش انگیزه و اشتیاق شما برای سحرخیزی خواهد شد.

۳. از آلارمی که شما را عصبی می کند استفاده نکنید

چرا اصرار داریم که با آلارم های آزاردهنده در اول صبح خودمان را عذاب دهیم؟ سلایق افراد با هم متفاوت است. باید آهنگ زنگ های مختلف را امتحان کنیم و بهترین مورد را بیابیم. گاهی اوقات بیدار شدن با نور، صدا، دما یا حتی چیزهای دیگر می تواند لذت بخش تر از زنگ ساعت قدیمی باشد. سعی کنید گزینه های جدید را برای بیدار شدن امتحان کنید.

۵. بلافاصله پس از بیداری کارهای غیر منتظره انجام دهید

بلافاصله پس از بیدار شدن، برای اینکه خواب از سرتان بپرد و جریان خونتلن افزایش پیدا کند، کارهای غیرمنتظره انجام دهید. انجام کارهای خارج از عادت را تا جایی که ضربان قلبتان بالا برود ادامه دهید. طناب زدن، یوگا یا پیاده روی در فضای زیبای طبیعت انتخاب های بسیار مناسبی هستند.

نوشیدن یک فنجان قهوه هم در ابتدای صبح و پس از بیدار شدن فوق العاده است و انرژی شما را بسیار بالا می برد.

شما چه راهکارهایی را برای سحرخیز شدن توصیه می کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *