رژیم غذایی یا ورزش: کدام یک برای کاهش وزن بهتر است ؟!

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در این مطلب، آنچه دانشمندان و متخصصان رژیم غذایی درباره موضوع بین رژیم و ورزش فکر می کنند و اینکه کدام یک باید بزرگترین اولویت تان برای کاهش وزن باشد صحبت خواهیم کرد.

تا حالا بارها و بارها شنیده اید که ، رژیم و ورزش، کلیدی برای وزن سالم هستند. اگرچه معلوم هست که یکی از آنها بسیار مهم تر از دیگری است.اگر می خواهید که پوند کم کنید ، تمرکز کردن بر روی مواد غذایی بهترین شرط بندی شماست.

رژیم غذایی برای کاهش وزن مهمتر است :

برخلاف پیام های متداوم برای سوزاندن چربی و کالری در باشگاه ، بر اساس مطالعات مجله سیستماتیک : کسانی که فقط رژیم غذایی خود را تغییر دادند نسبت به کسانی که فقط معالیت فیزیکی خود را بالا بردند ، وزن بیشتری را کم کردند. در حقیقت ، یکی دیگر از مطالعات مجله پییر جی ، پیدا کردند که بیش از سه سال ، افرادی که روزانه سی دقیقه یا بیشتر از فعالیت بدنی می گذرد در واقع آمادگی بیشتری برای اضافه وزن دارند نسبت به کسانی که کمتر ورزش می کردند. بنابراین برای چه زمان باشگاه مانند ماشین معجزه اسا برای کاهش وزن نیست که ما باور می کردیم؟

در اصل ، مارجوری نولان کوهن ، MS ، RDN ، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی معتقد است که در اول استفاده نکردن از کالری راه آسان تری است تا سوزاندن آنها. کار کردن کلوچه ۱۰۰ کالری یک چیز است اما ممکن است که ساعت ها در باشگاه باری ۱۲۰۰ کالری همبر یا سرخ کردنی نفی شود. دولان کوهن می گوید : شما نمی توانید با خوردن یک غذای وحشتناک ورزش کنید. تعهد به یک برنامه ۳۰ دقیقه ای ؟ به حد کافی ساده است . کل برنامه غذایی خود را روی سر آ« می چرخانید ؟ نه زیاد.

شما نمی توانید از یک رژیم غذایی ضعیف استفاده کنید

نولان کوهن می گوید : اگر اینکه به بخش اندازه ، توجه نکنید ممکن است بعد از شروع کارهای روزانه جدید، بیشتر بخورید. نه تنها اشتهای شما بوسیله سوختن انرژی به طور طبیعی افزایش می یابد، بلکه ممکن است درباره ی اتخاب های غذایی سالم نیز کم اهمیت و کم رنگ باشید. نولان کوهن می گوید: این نطریه و فکر وجود دارد که شما آن را برای بدست آوردن پیزی بخورید زیرا کار کرده اید. نیم ساعت بر روی تردمیل ممکن است که سی صد کالری را بسوزاند درحالی که یک تکه کیک می تواند به طور کل همه ی زحمت کار سخت را از بین ببرد و این باعث می شود که افراد عقب نشینی کنند . این نسبت کالری تا حدی به همین دلیب است که می توانید شکم خود را بدون هیچ ترد صاف کنید.

ممکن است تا حالا شنیده باشید که وزن ماهیچه بیشتر از چربی است . این خبر درست است ، اما به این معنی نیست که شما باید تعداد بیشتری ماهیچه را ادعا داشته باشید . نولان کوهن می گوید :این فقط چند پوند است نه بیست یا سی پوند. این دلیلی برای بخشیدن اضفه وزن نیست. اگر این که ورزشتان بدون نتیجه است ، ممکن است که رژیمتان مشکل دارد.

بیشتر سود رسانی ها هم از طرف رژیم است و هم ورزش

هنوز از عضویت باشگاه خود را لغو نکنید. مطالعات دقیق و منظم نشان داده است که جفت شدن رژیم و ورزش برای کم کردن وزن موفق هستند تا ورزش یا رژیم تنها.مطالعات نسان می دهد که تمرکز روی هر دو منجر به نتایج طولانی مدت بهتر و یا چسبیدن به عادت های سالم می شود، و اینکه چرا افراد دو برابر می شوند و بعد یک سال احتمال کاهش وزن را دارند را توضیح می دهد. مطالعات دیگر نشان می دهد که چهل درصد از افرادی که کاهش وزن خود را کنترل می کنند ، تا چهار سال بهد همچنان هفته ای صدوپنجاه دقیقه ورزش می کنند.

به علاوه ، ورزش فقط کالری یوزی یا ماهیچه سازی نمی کند ، بلکه باعث افزایش اندروفین نیز می شود. نولان کوهن می گوید : این احساس مثبت یا دستیابی را بهبود می بخشد. هنگامی که این نیروها (ورزش و رژیم ) را با یک دیگر ترکیب می کنید باعث کاهش وزن و دفع آن می شود. حفظ و تعادل ورزش فقط برای زمانی است که دلایل ورزش به شما گفته می شود. مطالعات انجام شده فعالیت فیزیکی را با انواع دیگر فواید سلامتی ، از سلامت قلب و عملکرد سیستم ایمنب بدن گرفته تا سلامت روان و بهبود خواب پیوند داده است. نولان کوهن می گوید : این لیست هیچگاه به پایان نمی رسد. بنابراین اگر می خواهید یکی را انجام دهید ، انتخاب کردن رژیم با ارزش تر است. با این حال ، برای سالم ترین زندگی خود ، ترکیبی از ورزش و رژیم داشته باشید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *