آموزش روش خشک کردن ذرت برای پفیلا

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پاپ کورن یک ماده غذایی کامل است وبه طور طبیعی چند ماده مغذی مهم دارد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که مصرف دانه کامل ذرت به کاهش التهاب و کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کند. در این مطلب روش خشک کردن ذرت برای پفیلا را آموزش داده ایم:

چگونه ذرت را برای پفیلا خشک کنیم؟

ذرت ها با پوشش زیادی از کره  که روی باربیکیو کباب ( رست ) می شوند، خوشمزه هستند، یا ممکن است به راحتی در دانه­ های سخت برای تهیه پاپ کورن خشک شوند.

روش

در یک پاییز خشک می توان خوشه­ های ذرت را برای خشک شدن تا اول زمستان و سرما روی ساقه ها گذاشت. اگر رطوبت پاییز شما را تهدید کرد، می توانید خوشه های ذرت را از گیاه بچینید، پوست­ های کاغذی آن ها را برگردانید و آن ها را به صورت دسته ای در یک اتاق خشک و خنک به مدت ۳ تا ۴ هفته آویزان کنید.

هم چنین بخوانید: آموزش ویدیویی ۴ روش پخت و تهیه ذرت

شما می توانید با قرار دادن یک جارو در پشت دو صندلی و بستن خوشه ها در فواصل ۲۰ سانتی متری از یک دیگر در امتداد دسته ی جارو، یک رَک خشک کن هوشمندانه بسازید.

هنگامی که فکر کردید دانه ها خشک شدند، می توانید چند دانه را در قابلمه داغ تست کنید تا ببینید آماده هستند یا نه. در صورت عدم موفقیت در درست کردن پاپ کورن اجازه دهید تا یک هفته دیگر خشک شوند.

اگر بسیار عجله دارید، می توانید خوشه های ذرت را در فر خشک کنید.

برای این کار فر را در کمترین دمای ممکن تنظیم کنید.

هم چنین بخوانید: ۳ روش فریز کردن ذرت

خوشه ها را به طور مختصر بلانچ کنید، آن ها را به اندازه کافی نرم کنید تا بتوانید دانه های آن را از چوب ذرت جدا کنید.

دانه ها را روی دستمال حوله ای بریزید و اجازه دهید به مدت یک ساعت خشک شوند. سپس آن ها را به طور یکنواخت روی یک صفحه ی پخت کم عمق ( مانند ماهی تابه) پهن کرده و آن را روی گاز بگذارید. درب ظرف را کمی نیمه باز بگذارید.

هر دو ساعت یکبار ظرف را تکان بدهید تا دانه ها بچرخند. شش ساعت باید زمان کافی برای خشک شدن کامل دانه ها باشد،  آنها باید کاملاً خشک شوند و در هنگام لمس احساس سفتی کنید.

در نهایت بگذارید در دمای اتاق خنک شوند.

دانه های خشک شده بلافاصله آماده ی پاپ کورن شدن هستند،  اما می­ تواند تا ۶ ماه در یک ظرف بدون هوا نگه داری  شوند.

منبع: GROWBAR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *