روش‌های تمیز کردن کفش کتانی سفید

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کفش کتانی سفید طرفداران بسیاری دارد چون می‌تواند برای هر استایلی مناسب باشد. اما هنگام انتخاب کفش‌های سفید مدل کانورس یا آدیداس یا مدل‌های جذاب دیگر اولین نکته‌ای که به ذهن خطور می کند، چگونگی تمیز کردن این کفش‌ها است. در این مطلب قصد داریم به معرفی روش‌های تمیز کردن کفش کتانی سفید بپردازیم.

۱. از کثیف شدن کفش کتانی سفید جلوگیری کنید

با محافظت از کفش های کتانی و تمیز نگه داشتن آن ها، عمر طولانی تری خواهند داشت. کافی است فقط یک بطری آب را روی کفش اپری کنید و لکه‌های آن را از بین ببرید.این کار را هر چند وقت یکبار تا چند هفته انکام دهید و پس از آن اجازه دهید کفش ها خشک شوند.

۲. بند کفش ها را تمیز کنید

بند کفش ها را دربیاورید و آن ها را در یک ظرف آب داغ با ماده شوینده بگذارید و سپس آن ها را با دست بشویید و بین دست ها روی هم بکشید. با این کار بند کفش ها کاملا تمیز و سفید می شوند.

۳. تمیز کردن کفش کتانی سفید برزنتی

برای انجام این کار، جوش شیرین را با مقدار مساوی مخلوطی که نیمی از آب و نیمی از هیدروژن پراکسید پر شده است، ترکیب کنید تا زمانی که خمیر تشکیل بدهد. پس از اطمینان از پاک شدن تمام آلودگی ها از روی کفش، این مخلوط را روی قسمت پارچه ای کفش بزنید. بگذارید حدود چهار ساعت روی کفش های شما بمانند تا زمانی که مخلوط سخت نشده باشد. حال مواد سخت را پاک کنید و از یک حوله کاغذی برای از بین بردن باقی مانده ترکیب روی کفش استفاده کنید.. حال متوجه خواهید شد که کفش هایتان سفیدتر شده است.

هم چنین بخوانید: اشتباهی که در تمیز کردن وسایل انجام می دهیم

۴.تمیز کردن کفش کتانی سفید پارچه‌ای یا جیر

تمیز کردن کفش های سفید جیر می تواند کمی مشکل باشد زیرا خیلی راحت لکه دار می شود ، اما باید هنگام از بین بردن لکه ها مراقب باشید زیرا پارچه آن ها بسیار ظریف است. بنابراین برای انجام این کار، از یک حوله کاغذی خشک برای پاک کردن لکه استفاده کنید. توجه کنید که اصلا آن را مالش ندهید زیرا این امر می تواند لکه را توسعه داده و آن را بدتر کند. سپس از پارچه ای نرم و آغشته به سرکه سفید استفاده کنید تا لکه را به آرامی از بین ببرید. پس از خشک شدن ، می توانید از یک برس جیر در قسمت بیرونی کفش استفاده کنید تا بافت اصلی آن برگردد.

۵. تمیز کردن کفش کتان سفید چرمی


برای انجام این کار می توانید از شستشوی کفش با مسواک کمک بگیرید. در استفاده از این روش از آب گرم برای سرعت بخشیدن به روند تمیز کردن بهره بگیرید. شما حتی می توانید شکر را هم به خمیر دندان اضافه کنید و مناطقی که به نظر می رسد کثیف هستند را پاک کنید.

اگر می خواهید کفش های سفیدتان همیشه تمیز به نظر برسند ، بهتر است هر دو هفته یکبار آنها را بشویید. بدیهی است ، این موضوع بستگی به این دارد که چند بار آنها را می پوشید. پاکسازی های مکرر باعث می شوند خاک ، آهک و لکه روی آن ها جمع نشود. به یاد داشته باشید ، هر چه مدت طولانی تری لکه روی کفش بماند ، از بین بردن آن سخت تر خواهد بود.

تمیز کردن کفش کتانی سفید

شما از چه روشی برای تمیز کزدن کفش کتانی سفید خود استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *