چگونگی رفع چین و چروک پوست با روش های ساده

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

با بالارفتن سن، پوست شادابی خود را از دست می دهد و شروع به چروک شدن می کند. برای رفع چین و چروک باید چه کار کنیم؟ در ادامه با ما با معرفی روش های رفع چین و چروک پوست همراه باشید.

رفع چین و چروک پوست

اگر می خواهید پوست خود را جوان نگاه دارید، با موارد ضروری شروع کنید:

  • از حضور در مقابل آفتاب خودداری کنید.
  • از کرم ضد آفتاب با طیف گسترده استفاده کنید.
  • لباس محافظ آفتاب (آستین بلند و شلوار) بپوشید .
  • سیگار نکشید .
  • از مرطوب کننده استفاده کنید.
  • به پشت بخوابید
  • خوابیدن به پهلو منجر به ایجاد چین و چروک در گونه ها و چانه می شود.
رفع چین و چروک

ماهی قزل آلا بیشتر بخورید

:ماهی قزل آلا (همراه با سایر ماهیان سردآبی) منبع خوبی از پروتئین و یکی از عناصر سازنده پوست عالی هستند. هم چنین دارای مقدار زیادی اسید چرب امگا ۳ است. متخصصان می گویند اسیدهای چرب ضروری پوست را تغذیه می کنند و آن را جوان نگه می دارند و این می تواند چین و چروک پوست را به حداقل برساند.

صورت خود را جمع نکنید، با عینک مطالعه کنید !

هر حالتی که در صورت مرتباً انجام می دهید (مانند جمع کردن چشم ها) عضلات صورت را بیش از حد به کار می گیرد و باعث ایجاد شیارهایی در زیر سطح پوست می شود. در نهایت این شیارها چین و چروک می شوند. بنابراین در صورت نیاز از عینک مطالعه استفاده کنید و در مورد عینک آفتابی هوشمندانه عمل کنید زیرا می تواند از پوست اطراف چشم در برابر آسیب های ناشی از آفتاب محافظت کنند و باعث رفع چین و چروک بشوند.

رفع چین و چروک

صورت خود را بیش از حد نشویید

آب لوله کشی، رطوبت و روغن های طبیعی پوست که از چین و چروک جلوگیری می کنند را از بین می برد. اگر صورت خود را خیلی زیاد می شویید، لایه محافظ پوست را از بین می برید. به جای این کار از یک صابون با مرطوب کننده یا یک ژل یا پاک کننده کرمی استفاده کنید.

هم چنین بخوانید: چگونه پوست جوان و شادابی داشته باشیم؟

ویتامین C استفاده کنید

برخی مطالعات نشان داده اند که کرم های حاوی ویتامین C می توانند میزان کلاژن سازی پوست شما را تقویت کنند. ویتامین C، از آسیب اشعه UVA و UVB محافظت می کند و به کاهش قرمزی ، رفع لکه های تیره و ناهموار بودن رنگ پوست کمک می کند. گرچه باید از یک محصول پوستی با نوع مناسب ویتامین C استفاده کنید. اسید اسکوربیک L ممکن است بهترین ماده برای رفع چین و چروک باشد.

رفع چین و چروک

بهترین مواد رفع چین و چروک مراقبت از پوست

تعدادی از مواد موجود در درمان های بدون نسخه ممکن است به پوست شما کمک کند جوان تر به نظر برسد، اما زمان بر هستند. در طی چند ماه ممکن است شاهد بهبود باشید. اما نباید انتظار بالا داشته باشید. آنچه برای شما بهتر خواهد بود به پوست شما بستگی دارد.

برای رفع چین و چروک: رتینول ، ویتامین C

اگر خطوط ریز داشته باشید: رتینوئیدها (که از ویتامین A می آیند) مانند رتینول ممکن است باعث ایجاد پوست نرمتر شود زیرا به پوست شما کمک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کند.

ترتینوئین (Retin-A) می تواند پوست شما را خشک کند. محصولات دارای ویتامین C ممکن است به از بین بردن خطوط ریز کمک کرده و همچنین به آسیب هایی که خورشید به پوست شما وارد می کند نیز کمک کنند. این می تواند به دور نگه داشتن چین و چروک کمک کند.

برای رفع افتادگی پوست: پپتیدها ، سرامیدها: درمان هایی با فاکتورهای رشد موضعی یا پپتیدها می توانند به افتادگی پوست کمک کنند. پپتیدها گروهی از اسیدهای آمینه هستند که به ساخت پروتئین ها از جمله کلاژن کمک می کنند. این پروتئین اصلی موجود در پوست شما است.

برای رفع لکه های پوستی: هیدروکینون ، رتینوئیدها ، ویتامین C ، اسید کوجیک: هیدروکینون ، دارویی بدون نسخه که می تواند پوست شما را سفید کند ، ممکن است لکه های تیره را از بین ببرد.

رفع چین و چروک

رتینوئیدها ممکن است رنگ پوست شما را یکدست کنند. یک مطالعه می گوید ویتامین C به شما کمک می کند تا لکه های پیری هنگام استفاده از آن به مدت ۱۲ هفته کم رنگ شود. کوجیک اسید – یک ماده شیمیایی که اغلب به عنوان ماده سفید کننده پوست در محصولات استفاده می شود – نیز می تواند این کار را انجام دهد. هنگام استفاده از هر یک از این موارد، حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید. اگر پوست شما بیش از حد در مقابل نور آفتاب بگیرد، ممکن است لکه های تیره شما برگردد.

برای پوست ناهموار: AHA ها، رتینوئیدها: آلفا هیدروکسی اسیدها (AHA) سلول های مرده پوست را از بین می برند. این می تواند به کشف موارد جدید با حالت یکدست تر کمک کند. رتینوئیدها می توانند همان کار را انجام دهند. هر دو می توانند پوست شما را تحریک کنند ، بنابراین اگر پوستتان خشک یا حساس است با احتیاط از آنها استفاده کنید.

برای پوست مات: AHAs ، رتینوئیدها: اگر سیگار می کشید یا اگر پوست شما خشک است ، احتمالاً پوست شما مات است. یک مرطوب کننده ممکن است باعث پر و قویتر نشان دادن آن شود.

آلفا هیدروکسی اسیدها و رتینوئیدها (مانند رتینول) وقتی سلولهای مرده پوست را از بین می برند ، می توانند پوست شما را روشن کنند.

رفع چین و چروک

زمان استفاده از محصولات برای رفع چین و چروک

برخی محصولات از جمله ویتامین C، باید صبح استفاده شوند. برخی دیگر مانند رتینول، باید شب مصرف شوند، زیرا ممکن است نور خورشید مانع از کار آن شود. اگر پوست خشک دارید یا می خواهید جوانتر به نظر برسد ، هر روز مرطوب کننده بزنید. یک مرطوب کننده خوب به شادابی پوست کمک می کند.

صبح یک محصول ویتامین C استفاده کنید، بعد ضد آفتاب ، و در نهایت آرایش کنید. هنگام خواب، ابتدا رتینول و مرطوب کننده پس از آن استفاده کنید.

اگر محصولات مراقبت از پوست، پوست شما را تحریک می کند ، گزینه های دیگری وجود دارد که می توانید امتحان کنید. در یافتن ترکیب مناسب مشکلی دارید؟ با یک متخصص پوست صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند انتخاب مطمئنی پیدا کنید که باعث رفع چین و چروک و زیبایی پوست شما شود.

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *