راه حل های آسان برای کاهش اشتها

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پرخوری یک اعتیاد است که می تواند سلامتی را از بین ببرد. تفاوت زیادی بین گرسنگی و پرخوری است. گرسنگی زمانی است که بدن شما به انرژی نیاز دارد، ولیکن پرخوری زمانی است که شما سیر هستید اما باز میل به خوردن دارید. ما به شما روش هایی را برای کاهش اشتها خواهیم گفت تا احساس سیری داشته باشید و از پرخوری جلوگیری کنید.

  1. آب بسیار بنوشید

تحقیقات نشان داده اند ۶۰ درصد پرخوری ها به این علت است که بدن به آب نیاز دارد. هیپوتالاموس مسئول ترشح هورمون گرسنگی و تشنگی است که گاهی این هورمون ها با یک دیگر مخلوط می شوند.

آب خوردن زیاد نه تنها سالم است، بلکه از پرخوری شما جلوگیری می کند و انرژی و متابولیسم به شما می دهد. شما همچنین می توانید قبل از غذا خوردن دو لیوان آب بنوشید تا بدن کالری کمتری جذب کند.

هم چنین بخوانید: بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای آب رسانی به بدن

  • همیشه میان وعده سالمی به همراه داشته باشید

میان وعده ها راه حل عالی برای افزایش انرژی هستند. اما هر میان وعده ای مناسب نیستند، شما باید از میان وعده هایی مانند سیب یا موز استفاده کنید؛ زیرا سرشار از پتاسیم و مواد معدنی هستند.

  • شکلات تلخ اشتهای شما را بسیار پایین می آورد

شکلات تلخ باعث می شود غذای شما به کندی هضم شود در نتیجه شما احساس پر بودن می کنید. حتی بو کردن شکلات تلخ اشتها شما را پایین می آورد.

سلامت پوست

شکلات تلخ یکی از بهترین آنتی اکسیدان ها است که جریان خون را بهبود، فشار خون را کاهش و از بیماری قلبی جلوگیری می کند.

  • فیبر یکی از نیازمندی ها است

فیبر نه تنها به ما انرژی می دهد، بلکه نیاز زیادی برای هضم شدن دارد و باعث می شود ما کالری کمتری بخوریم. در میوه ها، سبزیجات غلات سبوس دار می توانید فیبر را بیابید.

 یکی از تنقلات که بسیار مفید است پاپکرن است، زیرا کالری کمی دارد و سر شار از فیبر است اما به یاد داشته باشید که از نوع کم نمک آن باید استفاده کرد.

  • حتما صبحانه خود را میل کنید

صبحانه یک وعده مهم است، زیرا به شماانرژی می دهد و شما را از خوردن میان وعده زیاد در روز جلوگیری می کند. البته صحبت ما به این معنی نیست که شیرینی یا غذای نا سالم بخورید. شما بایستی سفیده تخم مرغ، سالاد میوه یا بقیه غذا های سالم میل کنید تا تمرکز لازم را هم در طول روز داشته باشید.

  • زنجبیل به شما کمک زیادی می کند

زنجبیل حالت تهوع و التهاب ماهیچه ها را کاهش می دهد وقند خون شما تنظیم می کند. اگر هر روز صبح پودر زنجبیل بخورید یا آن را در آب حل کنید، اشتها شما بسیار کاهش پیدا می کند.

زنجبیل حاوی محتوایی است که وزن شما را پایین می آورد در حالی که قند خون شما را ثابت نگه می دارد. قند خون ثابت بسیار برای سلامتی بدن مهم است.

راه های بسیار دیگری مانند جویدن آدامس، نخوردن غذا در زمان تماشا کردن تلویزیون و خوردن پروتئین می توانند به شما کمک کنند. کافی است شما اراده کنید و با کاهش اشتها خود به سلامتی مورد نیاز برسید.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *