راهکارهای بهبود رابطه و کامیابی در ازدواج

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

برای محافظت ، پرورش و رشد یک رابطه برای کامیابی در ازدواج تلاش طرفین لازم است. در میان برنامه های کاری ، کودکان و سایر تعهدات ، گاهی حفظ این مشارکت غیرممکن به نظر می رسد.اگر می خواهید با شریک زندگی خود بمانید و از طلاق اجتناب کنید ، اقدامات پیشگیرانه ای از بهبود ارتباطات گرفته تا ارتباط عاشقانه بیشتر در زندگی روزمره وجود دارد که می توانید انجام دهید. در این مطلب چندین روش برای بهبود مشارکت و کامیابی در ازدواج وجود دارد.

به رابطه خود متعهد باشید

بازی با این ایده که ممکن است در خارج از ازدواج وضعیت بهتری داشته باشید می تواند فشار زیادی را بر روابط شما وارد کند – حتی اگر هرگز این افکار را ابراز نکنید. در حقیقت ، این فکر به تنهایی ممکن است باعث ایجاد انگیزه در تلاش شما برای بهبود ازدواج شود

برای مقابله با خطر روابط خود ، زودتر تصمیم بگیرید که طلاق گزینه مناسبی نیست. تعهد به شما کمک می کند تا به جای اینکه فکر کنید زندگی خارج از ازدواج شما چگونه خواهد بود ، در تقویت همکاری خود در کامیابی در ازدواج تمرکز کنید.

هم چنین بخوانید: چگونه رابطه سالم داشته باشیم؟

به شریک زندگی خود احترام بگذارید

مردم به مرور زمان تغییر می کنند. درک ، قدردانی و سازگاری با آن تغییرات برای هر رابطه ای حیاتی است. با تهیه لیستی از بهترین ویژگی های شریک زندگی خود شروع کنید تا خود را به یاد شخص شگفت انگیزی که با او ازدواج کرده اید ، بیاندازید. این تمرین به شما کمک می کند تا در وهله اول یادآوری کنید که چرا عاشق او شده اید.

به همسرتان هر روز – از طریق تعارف یا تشکر – بگویید که از همه کارهای او قدردانی می کنید.

این عبارات کوچک مانند سپرده گذاری در بانک است. بنابراین ، مطمئن باشید که در حال انجام کارهایی هستید که شریک زندگی خود را به خاطر آنچه که هست ، ارج می نهید.

ارتباط منظم داشته باشید


در عصر تلفن های هوشمند و سبک زندگی کار از خانه ، حواس پرتی آسان است. ممکن است دریابید که اغلب روزها را بدون گفتگوی واقعی با همسرتان می گذرانید.

برقراری ارتباط در مورد زندگی ، علایق ، رویاها ، ناامیدی ها و احساسات شما راهی مهم برای تقویت صمیمیت در یک رابطه است .

همچنین بسیار مهم است که شما به سخنان شریک زندگی خود گوش دهید که افکار آن ها را ابراز می کند. اختصاص دادن هر روز ۳۰ دقیقه به گفتگو – بدون هیچ گونه وقفه و مزاحمت – در جایی که می توانید صحبت کنید می تواند بسیار مفید باشد.

انتظارات مالی را به اشتراک بگذارید

بسیاری از ازدواج ها با اختلاف نظرهایی درمورد امور مالی همراه است. زن و شوهرها معمولاً انتظارات متفاوتی از پول در رابطه دارند. هر شریک می تواند درک وضعیت مالی از دید شخص دیگر را دشوار بداند.

رسیدن به توافق درباره نحوه رسیدگی به منابع مالی یکی از مولفه های مهم یک ازدواج موفق است. در مورد بودجه به توافق برسید و برای زندگی خود برنامه ریزی کنید.

همچنین تفاوت بین نیازها و خواسته ها مهم است. در حالی که هر دو مشروعیت دارند ، اما زوجین اگر بخواهند بدون در نظر گرفتن بودجه خود تمام خواسته های خود را برآورده کنند ، می توانند با مشکل روبرو شوند.

برخی از برنامه های قابل اجرا را در بودجه خود بگنجانید تا بتوانید سرگرمی ، هدایا ، تعطیلات و سایر فعالیت هایی را که باعث تحکیم ازدواج و کامیابی در ازدواج می شوند ، فراهم کنید.

برای کامیابی در ازدواج ، به یکدیگر فضا بدهید

یکی از سخت ترین موارد برای تعادل در ازدواج ، زمان مناسب برای گذراندن با هم است. احساسات بیش از حد می تواند باعث احساس خفگی در فرد شود در حالی که احساسات خیلی کم می تواند به عنوان بی توجهی تعبیر شود.

هنگامی که شریک زندگی شما به مهمانی و دورهمی با دوستانش احتیاج دارد به او پیشنهاد دهید که می توانید امشب از فرزندان مراقبت کنید تا او به این مهمانی برود. از طرف دیگر ، شما هم می خواهید زمانی را به گذراندن با شریک زندگی خود اختصاص دهید. اگر مسائل مربوط به نگهداری از بچه ها یا محدودیت های مالی این مسئله را دشوار می کند ، یک شب به یادماندنی را در منزل خود با هزینه کم برنامه ریزی کنید.

نکته اصلی این است که شما هر دو تلاش مشترکی را برای گذراندن وقت با کیفیت در کنار هم انجام می دهید و در عین حال امکان حضور در فضای دیگر را هم برای یکدیگر فراهم می کنید.

هم چنین بخوانید: ۳ کتاب که به بهبود رابطه عاطفی کمک می کنند

برای کامیابی در ازدواج ، سریع ببخشید

ناکامی در ازدواج ها معمولاً هنگامی شروع می شود که یک نفر کینه به دل دارد. تحقیقات نشان داده است که احساس تحقیر نسبت به شریک زندگی خود تقریباً همیشه جلب توجه می کند و اگر هرگز حل نشود ، می تواند منجر به طلاق شود.

سعی کنید در سریع ترین زمان ممکن شریک زندگی خود را ببخشید. به یاد داشته باشید که با بخشش دیگران هدیه ای است که به خود می دهید. کینه داشتن فضای ذهنی و روحی را اشغال می کند و تقریباً همیشه بر میزان سلامتی و استرس شما تأثیر می گذارد.

روحیه بخشش را انتخاب کنید و از مزایای مثبت آن از جمله خواب راحت تر و کاهش استرس بهره مند شوید.

اگر به شریک زندگی خود بدی کرده اید ، صمیمانه عذرخواهی کرده و از آنها بخشش بخواهید. واقعاً به حرف های آنها گوش دهید و سعی کنید دلیل ناراحتی آنها را بفهمید. به آنها بگویید که شما در مورد چگونگی انجام کارها در آینده متفاوت کار خواهید کرد.

سعی نکنید شریک زندگی خود را کنترل کنید

در ازدواج های سالم ، هر دو شریک زندگی احترام متقابل به یکدیگر دارند. این می تواند برای زوج های مختلف معنای مختلفی داشته باشد ، اما برخی نکات اصلی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

  • سعی نکنید یکدیگر را کنترل یا کنترل کنید.
  • به همسرتان فضا بدهید که خودش باشد.
  • در تصمیم گیری های بزرگ (مانند هزینه کردن و تربیت فرزندان) با هم همکاری کنید.
  • به همسرتان اجازه دهید بدون اینکه از شما اجازه بگیرد ، رفت و آمد کند.

شرکایی که سعی در کنترل یکدیگر دارند ، از نظر عاطفی سو استفاده می شوند. آنها ممکن است نشانه هایی از سواستفاده مالی هم داشته باشند که اغلب منجر به طلاق می شود.

سخن پایانی کامیابی در ازدواج

اگر هنوز در زندگی زناشویی با چالش هایی روبرو هستید یا می ترسید که طلاق قریب الوقوع باشد ، مشاوره یا زوج درمانی را در نظر بگیرید .

مرور مسائل در ازدواج می تواند چالش برانگیز باشد. برای کامیابی در ازدواج و جلوگیری از طلاق ، هر دو شریک باید متعهد به انجام کار و صرف وقت و تلاش باشند. در حالی که هدف نجات رابطه است ، اما در نهایت شما باید تصمیم بگیرید که آیا کنار هم ماندن انتخاب صحیحی برای هر دوی شماست.

اگر شما و همسرتان به کمک بیشتری نیاز دارید ، اگر هم عقیده هستید ، با یک مشاور ازدواج همکاری کنید. این افراد می توانند به شما کمک کنند تا دیدگاه جدیدی پیدا کنید و در صورت لزوم می توانند شما را به سمت خدمات اضافی و بهترسوق دهند.

منبع: VERYWELLMIND


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *