رابطه ورزش و کاهش افسردگی چگونه است؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

رابطه ورزش و کاهش افسردگی به چه صورت است؟ آیا ورزش کردن به کاهش و درمان افسردگی کمک می کند؟ کدام ورزش ها در درمان افسردگی موثرتر هستند؟ تا پایان این مطلب با بررسی اثرات ورزش بر کاهش افسردگی همراه باشید.

هم چنین بخوانید: علت افسردگی بدون دلیل چیست؟

ورزش آهسته

ورزش ممکن است آخرین کاری باشد که می خواهید هنگام ناراحتی انجام دهید ، اما ورزش مواد شیمیایی خوبی را در مغز شما آزاد می کند و می تواند به کاهش علائم افسردگی کمک کند. لازم نیست زیاد کار کنید ، شاید فقط کافی باشد که به یک پیاده روی کوتاه بروید. اگر می توانید چند روز پشت سر هم خودتان را به انجام آن مجبور کنید ، احتمالا روز بعد به همان اندازه اجبار نیازی نداشته باشید.

ورزش آهسته و کاهش افسردگی

قدم زدن یا دو

لازم نیست دو ماراتن انجام دهید یا یک قهرمان سرعت باشید. حتی لازم نیست بدوید. با راه رفتن شروع کنید و با تقویت شدن می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید سریعتر پیش بروید یا خیر. این فقط تمرینی نیست که کمک می کند علاوه بر این فضای عالی هم چنین می تواند روحیه شما را بالا ببرد.

یوگا

وضعیت های ثابت و متحرک این نوع تمرین مراقبه ای می تواند شما را قوی تر و انعطاف پذیرتر کند. یوگا هم چنین می تواند به شما انرژی و احساس رفاه بدهد. کنترل نفس در یوگا می تواند احساسات شما را آرام کند. شما می توانید به صورت آنلاین به دنبال فیلم آموزش یوگا باشید ، اما کلاس یوگا شما را به جهان و سایر افراد هدایت می کند.

هم چنین بخوانید: برای شروع یوگا چه کار کنیم؟

باغ گردی

لمس خاک می تواند ماده اصلی شیمیایی مغز به نام سروتونین را تقویت کند که می تواند به رفع افسردگی کمک کند. اگر خود شما باغ ندارید، با یک باغ محلی تماس بگیرید و بپرسید آیا می توانید در آنجا روی قطعه ای خاک کار کنید یا خیر.

تنیس

تنیس یک فرصت عالی برای بیرون آوردن برخی احساسات بدون صحبت کردن در مورد احساسات خود است. شما فقط می توانید توپ را به دیوار بزنید ، اما اگر می خواهید از روی تور برگردد ، به شخصی در آن طرف احتیاج خواهید داشت. تنیس هم چنین فرصتی برای معاشرت است و اگر زمانی را با شخص دیگری متعهد می شوید ، به احتمال زیاد به آن پایبند خواهید بود.

ورزش در محل کار

اگر برای برطرف کردن ذهن خود از افکار منفی به حواس پرتی نیاز دارید ، چند دقیقه وقت بگذارید و از میز کار خود فاصله بگیرید. مکانی آرام پیدا کنید و حرکات کششی انجام دهید ، یا از پله ها بالا و پایین بروید . هر چیزی که شما را به حرکت وا می دارد می تواند روحیه شما را تقویت کند.

شنا کردن

شنا کردن یک تمرین عالی برای تمام بدن است و برخی از افراد می دانند که آب به آرامش آن ها کمک می کند. نیازی نیست که بخش عظیمی از روز را شنا کنید: فقط ۳۰ دقیقه ورزش ۳ تا ۵ بار در هفته ممکن است تمام نیاز شما باشد.

دوچرخه

می توانید روی یک حرکت ثابت ورزش خوبی داشته باشید ، اما مسیر دوچرخه سواری راهی عالی برای مشاهده دنیای اطراف است. شما به هیچ چیز فانتزی احتیاج ندارید هر دوچرخه سواری این کار را انجام می دهد. کافی است با دوچرخه به فروشگاه ، کافی شاپ یا خانه دوست خود بروید . فقط مطمئن شوید که دوچرخه ابتدا توسط مکانیک بررسی شده و استفاده از کلاه ایمنی را فراموش نکنید.

تمرینات قدرتی

شما برای ایجاد قدرت ، توده عضلانی و انعطاف پذیری از وزنه ها ، ماشین ها یا مقاومت بدن خود (مانند فشار دادن) استفاده می کنید. یک مجموعه ساده از وزنه های دستی هم کافی است. تمرین تنها چیزی نیست که باعث بهبود روحیه شما می شود احساس موفقیت و تصویر بهتر از بدن نیز می تواند به شما کمک کند.

دو سرعتی

ممکن است لازم باشد که آن را تحمل کنید ، اما سه مسابقه ۲۰ ثانیه ای با وقفه ۲ دقیقه ای در این میان، می تواند به اندازه ۵۰ دقیقه آهسته دویدن متوسط ​​برای شما مفید باشد. و دو سرعتی می تواند راهی سریع برای از بین بردن احساسات فروخورده باشند. فقط مطمئن شوید که گرم شده اید و از پزشک خود سوال کنید که آیا برای آن نوع تمرین با شدت بالا به اندازه کافی سالم هستید.

بسکتبال

این یک تمرین عالی است: شما در حال دویدن ، دو سرعت ، پرش و پرتاب هستید. می توانید این کار را در داخل و خارج خانه ، زمستان و تابستان و در یک گروه بزرگ یا فقط با یک نفر دیگر انجام دهید.

سافت بال

تمرکز مورد نیاز برای یک بازی طولانی مدت می تواند شما را از افکار منفی منحرف کند و عضویت در یک تیم باعث ایجاد احساس ارتباط می شود.

شما کدام یک از ورزش های بالا را انجام می دهید؟ آیا تاثیر آن ها روی بهبود حال خود را مشاهده کرده اید؟

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *