دلیل وجود فرورفتگی روی چاقو چیست؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

هنگام خرید چاقو ، موارد زیادی را باید در نظر گرفت از جمله: طول تیغه ، جنس تیغه ، جنس دسته و شکل تیغه . روی برخی چاقوها تیغه هایی با گودی ، شکاف و فرورفتگی وجود دارد. دلیل وجود فرورفتگی روی چاقو چیست؟ آیا به این چاقوها نیاز داریم؟ برای اطلاع از این مساله ادامه مطلب را مطالعه کنید.

مانند همه گودی ها ، این تورفتگی ها زیبا و البته کاربردی هستند. گاهی اوقات فرورفتگی روی چاقو که “لبه گرانتون” نامیده می شود بیشتر بر روی چاقوهای سانتوکو چاقوهایی با جلوی صاف و لبه برش تخت دیده می شوند اما می توانید آن ها را در سایر تیغه های چاقو نیز پیدا کنید . به زبان ساده تر، دلیل وجود فرورفتگی روی چاقو این است که غذا به چاقوی شما نچسبد. با ایجاد حفره های کوچک هوا بین تیغه و غذا ، گودی ها میزان مکش ایجاد شده را کاهش می دهند ، این امر به سبزیجات و آنچه که به راحتی از تیغه جدا نمی شوند کمک می کند.

هم چنین بخوانید: چرا ماشین ظرفشویی نسبت به روش دستی بهتر است؟

اما سیب زمینی یا سبزی که بیشتر مستعد چسبیدن روی چاقو هستند، گاهی اوقات حتی با وجود گودی های کوچک به تیغه می چسبند. مطمئناً با وجود فرورفتگی کمتر به چاقو می چسبند. اگر احساس می کنید چاقوهای مورد علاقه شما کارایی لازم را دارند، نیازی به خرید چاقوهای دارای فرورفتگی نیست.

بهترین راه برای جلوگیری از چسبیدن غذا به چاقو چیست؟

چاقو را بکشید ، فشار ندهید ، تیغه را از بین غذا عبور دهید. کشیدن نوک کارد از جلوی غذا ، به سمت خود ، باعث می شود که سیب زمینی (و هرگونه غذای چسبناک دیگر) به چاقوی شما نچسبد ، چه فرورفتگی روی چاقو وجود داشته باشد یا نداشته باشد.

منبع: LIFEHACKER

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *