دلیل وجود جیب کوچک شلوار جین چیست؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

جیب کوچک شلوار جین همه چیز از جیب سکه گرفته تا جیب بلیط نامیده می شود ، اما داستان واقعی اینجاست.
جیب کوچک شلوار جین شما ممکن است تنها یکی از مواردی باشد که همیشه در مورد آن فکر کرده اید. در حال حاضر ، ممکن است شما از تلاش برای استفاده از آن جیب کوچک دست کشیده باشید زیرا بسیار کوچک است و نمی تواند برای هر چیزی که واقعاً به آن احتیاج دارید ، مناسب باشد. اما چرا در وهله اول آنجا وجود دارد؟ امروز، واقعاً هدفی ندارد ، اما در اواخر دهه ۱۸۰۰ این جیب کوچک کاربردی بود و استفاده می شد.

این جیب ها برای مفید و کاربردی بودن خیلی کوچک هستند. اما در زمانهای قدیم ، برای یک هدف مهم وجود داشتند: نگهداری ساعت جیبی!

از آنجا که جیب کوچک برای قرار دادن ساعت های جیبی در نظر گرفته شده بود ، معمولاً آن را روی شلوار کت نمی توانید پیدا کنید. کاپشن های کت و شلوار دارای ساعت های جیبی هستند ، که باعث می شود یکی از آن ها روی شلوار اضافی نباشد.

شلوارهایی با جیب کوچک “شلوار پنج جیب” نامیده می شوند ، اما جیب کوچک در واقع پنجم نیست. جیب پنجم در واقع در سمت چپ است و در سال ۱۹۰۱ به شلوار جین ۵۰۱ Levi اضافه شد.

همه این جیب کوچک شلوار جین امروز بی فایده هستند تقریباً امروز کسی ساعت جیبی با خود حمل نمی کند. مردم تمایل دارند زمان را با گوشی یا ساعت مچی خود بررسی کنند. پانک گفت که جیب های کوچک امروزه روی شلوار جین Levi’s نگهداری می شوند تا یکپارچگی طرح اصلی را حفظ کنند. پانک گفت: “جیب ساعت یک عنصر اصلی از شلوار جین آبی ما بود ، مانند پرچ های روی جیب ، بادبند دکمه ای ، دوخت جیب پشتی قوسی و تکه چرم.” “برای حفظ یکپارچگی طراحی اولیه ، Levi Strauss & Co. جیب ساعت را هم چنان حفظ می کند.”

هم چنین بخوانید: ترفندهای جالب و کاربردی با چوب لباسی! (ویدیو)

شلوارهای دیگر دارای جیب به عنوان ادای احترام به ساعت جیبی هستند. این استایل ظاهر شلوار را معمولی تر نشان می دهد زیرا به نظر نمی رسد که قرار است با کت هماهنگ شود.

مارک های مختلف جیب کوچک را در نقاط مختلف قرار می دهند. برخی آن را در جلو ، کنار جیب بزرگتر قرار دادند. برخی دیگر جیب کوچکتری در داخل جیب جانبی با اندازه معمولی دارند.

اما برای شلوار جین Levi’s ، آنها از قرن نوزدهم بدون تغییر باقی مانده اند. پانک گفت ، یک استثنا در طول جنگ جهانی دوم بود.

پانک گفت: “یک واقعیت جالب در مورد جیب ساعت این است که در جنگ جهانی دوم دو پرچ گوشه ای به عنوان راهی برای حفظ فلزات در جنگ حذف شد.” “پرچ ها پس از جنگ به جیب ساعت بازگشتند.”

چرا شلوار جین جیب های کوچکی دارد؟

این جیب کوچک شلوار جین در واقع جیب ساعت نامیده می شود زیرا در ابتدا به عنوان مکانی امن برای نگهداری ساعت های جیبی مردان در نظر گرفته شده بود. قدمت آن به اولین شلوار جین لووی برمی گردد که در سال ۱۸۷۹ به بازار آمد.

بر اساس وبلاگ Levi Strauss ، در اصل تنها یک جیب روی یک جین آبی وجود داشت که جیب ساعت نیز در آن وجود داشت.

بنابراین، بدانید که این جیب کوچک شلوار جین در اصل برای نگهداری ساعت جیبی استفاده می شده است.

امروزه کار زیادی با جیب کوچک نمی توانید انجام دهید. برخی از افراد پیشنهاد می کنند از آنها برای نگهداری سکه یا کلید استفاده کنند. دیگران آنها را برای مسابقات و بلیط توصیه می کنند ، اما اگر انگشتان دست شما به همان اندازه کوچک نباشند ، استخراج وسایل از آن ها دشوار است. جیب ها تا حدی برای حمل قطعات کوچک جواهرات دستی مفید هستند، مانند این که اگر شخص دیگری دست های خود را می شویند و می خواهد شما حلقه های او را نگه دارید، این جیب ها می توانند مفید باشند.

در بیشتر موارد ، بهتر است جیب کوچک شلوار جین را نادیده بگیریم و به جیب ها به عنوان یک قطعه از تاریخ که هنوز با ما است فکر کنیم.

منبع: RDBUSSINESSINSIDER

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *