دلایل شگفت انگیز بالا رفتن فشار خون

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بالا رفتن فشار خون، یکی از خطرناک ترین اتفاقاتی است که می تواند برای انسان دردسر آفرین باشد. ما در اینجا به شما موارد شگفت انگیزی را خواهیم گفت که باعث بالا رفتن فشار خون می شوند. با ما همراه باشید.

احتمالا شنیده اید که باید مراقب مقدار نمکی که می خورید، باشید زیرا فشار خون شما را بالا می برد. هنگامی که فشار خون بالا می رود به قلب و دیواره رگ ها فشار وارد می شود. اما باید بدانید که نمک و استرس تنها عامل بالا رفتن فشار خون نیستند.

مصرف شکر

شکر حتی از نمک، فشار خون را بالا تر می برد. کسانی که قند اضافی به رژیم غذایی خود اضافه می کنند، با نوسان فشار خون مواجه می شوند. یک نوشابه می تواند فشار شما را ۱۵ بر روی ۹ بیاورد و از حد طبیعی خارج کند.

احساس تنهایی

شما اگر هم دوستان زیادی داشته باشید اما از درون احساس تنهایی بکنید، می تواند فشار خون شما بالا برود. دانشمندان آزمایشاتی را انجام داده اند و یافته اند کسانی که احساس تنهایی می کنند فشار خونشان بیش از ۱۴ است. ترس و نا امیدی می توانند عملکرد بدن شما را تغییر دهند.

وقفه تنفسی در خواب

کسانی که در خواب احساس خفگی می کنند، بیشتر احتمال دارد که فشار خونشان بالا برود و مشکل قلبی پیدا کنند. هنگامی که نفس کشیدن شما به طور مکرر قطع می شود، سیستم عصبی مواد شیمیایی آزاد می کند که باعث بالا رفتن فشار خون می شود. در این نوع خواب، اکسیژن کمی به بدن شما می رسد که به دیواره رگ شما آسیب می زند.

هم چنین بخوانید: چگونه پیش از خواب به آرامش ذهن و روان برسیم؟

عدم مصرف پتاسیم کافی

کلیه ها برای حفظ مقدار مناسب مایع خون به پتاسیم و سدیم نیاز دارد. اگر شما فشارتان بالا است و بعضی مواقع ماهیچه های شما می گیرد ممکن است از کمبود این دو نوع عنصر باشد. شما برای میزان سدیم و پتاسیم خونتان می توانید آزمایش دهید.

درد داشتن

هنگامی که شما درد دارید یا شوکی به شما وارد می شود، همه این موارد می توانند فشار شما را بالا ببرند.

بیماری تیروئید

اگر هورمون تیروئید به اندازه کافی ترشح نشود، ضربان قلب شما کند تر می شود. در آن زمان LDL شما بالا می رود و سرعت چرخش خون زیاد و فشار زیادی به دیواره رگ ها وارد می شود. البته باید مراقب بود چرا که ترشح بیش از اندازه هورمون تیروئید نیز می تواند دردسر ساز باشد.

داروهای ضد التهاب

دارو های ضد التهاب مانند آسپیرین، اگر چه سالم هستید اما می توانند فشار خون شما را مقداری بالا ببرند.

کم آبی

هنگامی که سلول های شما آب کافی نداشته باشند، رگ های شما تنگ می شود؛ زیرا مغز شما به هیپوفیز دستور ترشح هورمون تشنگی و کم آبی را می دهد در نتیجه کلیه های شما آب ها را باز می گرداند و از ادرار شما می کاهد. این کار باعث می شود بر قلب، مغز و دیوار های رگ فشار وارد شود.

صحبت کردن

بالا رفتن فشارخون با صحبت کردن در هر سنی که باشید، اتفاق می افتد. جالب است بدانید احساسات و حرف هایی که می زنید بیشتر از کارهایی که انجام می دهید بر بالا بردن فشار خون اثر می گذارند.

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *