خطرات نشستن بیش از ۶ ساعت در روز

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اغلب ما بخش زیادی از زمان روزانه خود را به صورت نشسته سپری می کنیم. برخی با نشستن برای تماشای تلویزیون و برخی دیگر با نشستن پشت میز کار. واقعیت این است که نشستن بیش از ۶ ساعت در روز، به منزله رفتار بی تحرک طولانی مدت تلقی می شود که خطرات و آسیب های جدی ای را برای سلامتی هم در پی دارد.

بر اساس مطالعات انجام شده، بی تحرکی و نشستن طولانی مدت، دلیل بسیاری از بیماری ها است. از جمله اینکه ۱۶.۹ درصد دیابت نوع دو و ۴.۹ درصد بیماری های قلبی و عروقی را منجر می شود. هم چنین تحقیقات نشان داده اند که ۷.۵ درصد سرطان های ریه، ۹ درصد سرطان های روده و ۸ درصد سرطان های آندومتری به دلیل بی تحرکی و نشستن طولانی مدت اتفاق می افتند.

حتی نکته ترسناک تر این است که نشستن طولانی مدت با بیش از ۶۹،۰۰۰ مرگ در ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ همراه بود. ایالات متحده آمریکا حدود ۷۶۲ میلیون پوند (۹۷۵ میلیون دلار) برای معالجه بیماران با این شرایط در بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ هزینه کرد.

متخصصان پیشنهاد می کنند که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری ها و خطرات و آسیب های ناشی از آن ها، در طول روز حتما تجرک داشته باشید حتی اگر میزان آن خیلی کم باشد. سعی کنید بعد از وعده نهارخود پیاده روی کنید یا کارهای خود را به صورت ایستاده روی یک میزانجام دهید. پیاده روی ، ورزش کردن یا رسیدگی به گیاهان به مدت حداقل ۱۰ دقیقه در روز با کاهش ۱۸ درصدی خطر مرگ همراه است. حتما بلند شوید و تحرک داشته باشید تا سلام بمانید.

شما چه اندازه در روز تحرک دارید؟ چند دقیقا از وقت روزانه خود را به ورزش اختصاص می دهید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *