خطرات ابتلا به ویروس کرونا در تابستان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بعد از ماه ها قرنطینه، فعالیت ها دوباره شروع شدند و در زمان تابستان بعضی از تفریح ها بسیار هوس انگیزند؛ اما باید آگاه باشیم که هنوز ویروس کرونا وجود دارد و ما باید بهداشت را رعایت را بکنیم. در اینجا ما به شما اشتباهاتی را که انجام می دهید را خواهیم گفت تا هم بتوانید از تعطیلات تابستانه لذت ببرید و هم از خطرات احتمالی ابتلا به کرونا در تابستان دور بمانید.

ویروس کرونا را فراموش می کنید

اولین قانونی را که یاد گرفتیم این است که ماسک بزنیم و از لمس کردن صورت خود جلوگیری کنیم. هنگامی که بیرون می رویم دست ها بسیار آلوده می شوند، پس به یاد داشته باشید که آن ها را به صورت خود نزنید، ناخن ها را نجوید و چشم های خود را نخارانید. قبل از هر کاری دست ها را بشویید و با الکل ۶۰ درصد ضد عفونی کنید.

فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنید

درست است ترک عادت های قدیمی هنگام رفتن به پارک یا ساحل سخت است، اما ما باید تا ۶ قدم از بقیه فاصله داشته باشیم. ” به فضای دیگران احترام بگذارید که اگر عطسه تا سرفه کردید، احتمال شیوع ویروس کمتر شود. اگر در مکانی رفتید که شلوغ بود، از آن مکان بیرون بیایید.

از ماسک صورت استفاده نمی کنید

در فصل تابستان پوشیدن ماسک یکی از سخت ترین کار ها است، اما استفاده از ماسک جزو ضرورات است؛ زیرا ممکن است کسی کرونا داشته باشد اما نشانه و علائمی نداشته باشد( یعنی فرد حامل خاموش است)، در این صورت می تواند ویروس را به شما انتقال دهد.

هم چنین بخوانید: شیلد یا ماسک؟ کدام یک بهتر است؟

در مهمانی هایی که در حیاط خانه می گیرید، رعایت نمی کنید

همراهی با گروه بزرگی از خانواده در حیاط، هدف هوشمندانه ای نیست؛ زیرا ممکن است فردی از خانواده ناقل ویروس کرونا باشد. اگر می خواهید در حیاط بنشینید فاصله ۶ قدمی را رعایت کنید و حتما مواد ضد عفونی کننده و آب و صابون را در دسترس بگذارید.

کرم ضد آفتاب استفاده نمی کنید یا با کسی دیگر به اشتراک می گذارید

شما در تابستان به شدت نیاز به کرم ضد آفتاب دارید. بعضی ها فکر می کنند با ماسک زدن دیگر نیازی به کرم ضد آفتاب نیست، اما قابل ذکر است که ماسک صورت از اشعه UV  جلوگیری نمی کند.

ممکن است شما از کسی کرم ضد آفتاب بخواهید یا در خواست کنید که برایتان کرم را بزند، در حالت اول شما از کرمی استفاده می کنید که ممکن است دست آلوده به آن خورده باشد و بدنه جعبه کرم آلوده باشد. در حالت دوم شما فاصله را رعایت نکردید و باز هم ممکن است فرد آلوده کرم را برای شما پخش کند و شما را بیمار کند.

در جمع بندی این مطلب به شما می گوییم که سه مورد برای جلوگیری از گرفتن ویروس کرونا در تابستان بسیار مهم است: ۱- پوشیدن ماسک

۲- به همراه داشتن الکل ۶۰ درصد برای ضد عفونی دست ها

۳- رعایت فاصله اجتماعی

با رعایت کردن این موارد می توانید تابستان خوبی در کنار خانواده و دوستان خود داشته باشید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *