خشک کردن گوشی تلفن همراه در ۳ مرحله

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده است که گوشی تلفن همراهتان خیس شود یا در دریا و یا ظرفی پر از آب بیفتد. این تجربه بسیار ناگوار است، زیرا پس از این اتفاق، گوشی تلفن همراه به سرعت خاموش می شود و از کار می افتد. در این مطلب قصد داریم چند راهکار کاربردی برای خشک کردن گوشی تلفن همراه را معرفی کنیم.

باتری را در بیاورید

باتری گوشی را در بیاورید. در برابر فشار تلفن همراه خود برای خاموش ماندن مقاومت کنید و ببینید که آیا این دستگاه کار می کند یا نه. یعنی چند بار آن را روشن کنید. سیم کارت را نیز بیرون بیاورید .این کار ممکن است برخی داده ها مانند مخاطبین را حفظ کند ، حتی اگر موبایلتان سوخته باشد.

بیشتر بخوانید: کارهایی که موجب کاهش عمر تلفن همراه می شوند

خشک کردن گوشی

زمان خشک کردن را کوتاه کنید

اگر تلفن همراهتان زمان خیلی طولانی خیس بماند ، شروع به خوردگی می کند. از سشوار کشیدن پرهیز کنید. زیرا میزان گرمای آن برای این کار بسیار زیاد است و فشار آن می تواند باعث جذب بیشتر رطوبت به نقاط عمیق تر شود. به عنوان یک انتخاب بهتر ، اگر دستگاه مکنده رطوبت دارید از آن استفاده کنید.

رطوبت باقی مانده را از بین ببرید

حداقل ۱۲ ساعت تلفن را در برنج سفید خام قرار دهید. اگر برنج در دسترس ندارید ، تلفن همراهتان را روی حوله های کاغذی قرار دهید ، سپس آن را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. باتری را تعویض کرده و آن را روشن کنید. اگر اتفاقی نیفتاد ، باتری را جدا کرده و موبایل را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه دیگر در فریزر قرار دهید. این یک فرصت خوب است که می توانید بعد از چند تلاش دوباره گوشی خود را استفاده کنید.

شما از چه روشی برای خشک کردن گوشی همراه استفاده می کنید؟

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *