حمله قلبی چیست و علامت های آن چه مواردی هستند؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

حمله قلبی یکی از اتفاقاتی است که می تواند خسارت جبران نا پذیری را برای بدن بوجود بیاورد. طبق تحقیقات نشان داده شده، حمله قلبی در زنان بیشتر از مردان است. شما با دانستن علامت های حمله قلبی می توانید از وسیع شدن آن پیشگیری کنید و از یک خطر بزرگ جلوگیری کنید. با weloveit همراه باشید.

احساس ناراحتی در قفسه سینه

این علامت که آنژین نام دارد، به عروق کرونر قلب شما خون کافی نمی رسد. ممکن است شما درد شدید نداشته باشید ولی سنگینی و فشار بر روی قفسه سینه خود حس کنید. تحقیقات نشان داده است که ۹۰ درصد ناراحتی قفسه سینه، به حمله قلبی منجر شده است.

در افراد دیابتی که ممکن است مشکل عصب داشته باشند، احساس درد در قفسه سینه خود ندارند، اما گاهی وقت ها احساس نا خوشایندی به آنها دست می دهد که نیاز دارند دراز بکشند. این علامت برای آنها بسیار می تواند خطرناک باشد.

احساس درد در بازو

ناراحتی بازو به ویژه بازو چپ یکی دیگر از علامت های رایج حمله قلبی است. این درد ناشی از قفسه سینه است. در این نوع درد، دست شما سنگین خواهد شد و انگشت های شما سوزن سوزنی می شود.

هم چنین بخوانید: عادت هایی که منجر به بیماری قلبی می شود

احساس درد در قسمت بالای بدن

در قسمت بالای گردن، شانه ها، بالای پشت، درد احساس می شود. در بعضی از افراد گاهی درد به گلو و فکشان نیز می کشد که با فعالیت و جنب و جوش بدتر نیز می شود. در این نوع افراد به دکتر گوش و حلق و بینی مراجعه می کنند در صورتیکه که مشکل از قلب آنها است. قابل ذکر است که اغلب این درد ها در طرف چپ بدن است.

بیماری قلبی

سوءهاضمه

    یکی از علامت های حمله قلبی، سوزش در شکم توصیف می شود که      غالبا مردم آن را سوء هاضمه می دانند. جوانان فکر می کنند که رفلاکس معده دارند و با خوردن قرص خود را آرام می کنند؛ در صورتی که این کار اشتباه است.

تعریق

اگر زیاد عرق می کنید و یا عرقتان سرد است و در عضلات یا قفسه سینه خود درد دارید، ناگهان بدون هیچ دلیل عرق می کنید، همه می توانند پرچم قرمزی برای شما باشد.

تنگی نفس

اگر قلب شما در دریافت اکسیژن مشکل داشته باشد، شما نفس نفس خواهید زد. اگر فعالیت نداشته باشید و نفستان نیز تنگ باشد این امکان وجود دارد که مشکل از قلب شماست که می تواند منجر به حمله قلبی شود.

هم چنین بخوانید: پنج تست قلب که می تواند زندگی شما را نجات دهد

خستگی مداوم

اگر کمبود خواب یا کار زیاد داشته باشید، مسلما احساس خستگی می کنید. خسته بودن که مشکل از قلب است، طاقت فرسا است و شما تحمل آن را ندارید. به راحتی خسته و کسل می شوید و کمی هم نفس تنگه خواهید داشت.

تهوع و استفراغ

بسیاری از افراد تعجب می کنند که چطور حمله قلبی می تواند با شکم مرتبط باشد؟ تهوع و استفراغ به طور دائم می تواند به قلب ربط داشته باشد. اگر دکتر گوارش رفته اید و مشکلی نداشته اید بهتر است به سراغ دکتر قلب نیز بروید.

اضطراب

ترس ، وحشت یا احساس عذاب و اظطراب بدون هیچ علتی در واقع می تواند نشانه ای از حمله قلبی باشد. شما به طور ناخودآگاه تغییرات درون بدن خود را احساس می کنید ، زیرا سیستم عصبی سمپاتیک فعال شده و مواردی مانند فشار خون و ضربان قلب تحت تأثیر قرار می دهد. دکتر مولواغ می گوید: یک حمله وحشت و اظطراب  واقعی معمولاً در حدود ۲۰ دقیقه اتفاق می افتد.

سر درد

اگر قلب آسیب دیده باشد، اکسیژن کمی را انتقال خواهد داد که باعث سرگیجه و سر درد شما می شود. مطالعات نشان داده است ۷۸ درصد از زنانی که به حمله قلبی منجر شده اند، سر درد و سر گیجه خود را عادی می دانستند.

 تپش قلب

اگر بعضی مواقع احساس می کنید که تپش قلب دارید، جای نگرانی نیست. ممکن است در آن زمان استرس داشته بودید که بر شما غلبه کرده است. اما اگر به طور طولانی و دائما تپش قلب دارید و علائم دیگری در شما بروز کرده است، سریعا به پزشک خود خبر دهید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *