تلفن همراه چه تاثیری روی اضافه وزن دارد؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اگر در حال تلاش برای شمارش کالری های مصرفی برای تحت کنترل نگه داشتن وزن خود هستید، باید میزان زمان استفاده از تلفن همراهتان را هم در نظر بگیرید. بر اساس تحقیقات جدید انجام شده، مدت زمان استفاده از تلفن همراه ارتباط مستقیمی با خطر ابتلا به چاقی یا اضافه وزن دارد. در ادامه با weloveit همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

در طی تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۸ روی ۱۰۶۰ دانش آموز انجام شد، مشخص شد افرادی که در طول روز ۵ ساعت یا بیشتر را به کارکردن با تلفن همراه اختصاص می دهند، میزان خطر ابتلا به چاقی در آن ها ۴۳ درصد افزایش می یابد. محققان هم چنین افرادی که مبتلا به چاقی یا اضافه وزن هستند را هم بررسی کردند. ۲۶ درصد از افرادی که دارای اضافه وزن بودند ، ۴.۶ درصد از آن ها بیش از ۵ ساعت در روز با تلفن همراهشان کار می کردند.

دانش آموزانی که میزان استفاده آن ها از تلفن همراه بیشتر بود، فعالیت بدنی کمتری داشتند و به احتمال بسیار زیاد رژیم غذایی سالمی هم ندارند.

Mirary Mantilla-Morron سرپرست محققان Simon Bolivar که به بررسی میزان تاثیر استفاده از گوشی های هوشمند بر سلامتی پرداخته و اذعان دارد:

استفاده بیش از حد از تلفن همراه و گذراندن زمان با گوشی های هوشمند منجر به نشستن زیاد، کاهش فعالیت فیزیکی، افزایش خطر مرگ زود هنگام، افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی، انواع مختلف سرطان و پوکی استخوان می شود.

سخن پایانی: گوشی تلفن همراه خود را کنار بگذارید و تا جایی که می توانید فعالیت فیزیکی داشته باشید.

به نظر شما چه عواملی به جز میزان استفاده از گوشی های هوشمند می توانند موجب ابتلا به چاقی و اضافه وزن شوند؟ تاثیرات منفی دیگر گوشی های هوشمند چه مواردی هستند؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *