آیا ترازو دیجیتال از ترازو آنالوگ دقیق تر است؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

همه ما تجربه کار با ترازوهای آنالوگ را داریم. اما با روی کار آمدن ترازوهای دیجیتال با امکانات بیشتر، میزان استفاده از آن ها بسیار بیشتر شد. در بیشتر موارد ، ممکن است به این نکته پی ببرید که ترازوهای دیجیتال گزینه های بهتری هستند. آنها به طور کلی نیاز به کالیبراسیون کمتری دارند و دقیق تر هستند. با این وجود ، مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید ترازو به آنها توجه کنید ، به خصوص اینکه برخی ویژگی های اضافی ممکن است مفید و کاربردی نباشند.

آسیب پذیری ترازوهای آنالوگ

ترازوهای آنالوگ شما را با استفاده از فنر وزن می کنند ، در حالی که ترازوهای دیجیتال به طور معمول با استفاده از سنسورها کار می کنند. ترازوهای دیجیتال به دلایل مختلف دقت بیشتری دارند. ترازوهای آنالوگ ممکن است از ساییدگی تدریجی و پاره شدن آسیب ببینند و با گذشت زمان می تواند خوانش های نادرستی را ارائه دهد.

ویژگی های ترازوی دیجیتال

ترازوی دیجیتال ویژیگی هایی دارد که ممکن است برای همه افراد کاربردی و مفید نباشد. از جمله این ویژگی ها می توان به ثبت سابقه وزن اشاره کرد. برخی از ترازوهای دیجیتال حتی می توانند تراکم استخوان را هم بسنجند. اما در مقایسه با ترازوهای آنالوگ می توان به این نکته اشاره کرد که نیاز به تغییرات منظم باتری دارند.

نکات استفاده از ترازو

به صورت کلی در استفاده از ترازوها باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید.

همیشه باید خود را روی یک سطح صاف وزن کنید. قرار دادن ترازو بر روی فرش یا سطح ناهموار دیگری، امکان خواندن عدد نادرست را فراهم می کند. همچنین باید ترازو را هرچه سریعتر کالیبره کنید. در ترازو آنالوگ ، این کار به راحتی با استفاده از دستگیره کنار آن انجام می شود. در ترازوی دیجیتال هم روند کالیبره کردن آن نسبتا آسان است.


منبع:LIFEHACKER


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *