تفاوت استرس، ترس و اضطراب چیست؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در دنیای امروز، اکثر ما احساس استرس، ترس و اضطراب داریم، اما بعضی مواقع در حالیکه این سه مفهوم، معنی متفاوتی دارند، آنها را با یکدیگر اشتباه می گیریم. دانستن آنها به شما کمک می کند تا راحتتر به درمان آن ها بپردازیم. با weloveit همراه باشید.

استرس: همانطور که بالا بردن وزنه می تواند به ماهیچه های شما فشار بیاورد، عوامل محیطی نیز به راحتی می تواند به روح شما فشار بیاورد. به عنوان مثال از جهت مثبت شما برای عروسیتان استرس دارید و از جهت منفی، شما تحت فشار بیماری همه گیر کرونا هستید.

اضطراب:  اضطراب نتیجه تنش های درونی است. واکنش های شما نسبت به آینده، نگرانی و احساس های بدی که دارید، می توانند همه موجب اضطراب شما شوند. از آنجا که هیچ یک از این موقعیت ها خطر واقعی و فعلی را ندارند ، واکنش شما نمونه ای از اضطراب است. به عنوان مثال شما ترس و اضطراب گرفتن ویروس کرونا دارید. اضطراب تنها برای زمان حال نیست. اگر شما مدام اضطراب دارید با درمان و دارو می توانید آن را مداوم کنید.

هم چنین بخوانید: چگونه می توان راهکارهای محافظت از سلامت روان را اجرا کرد؟

ترس: هنگامی که یک عامل خارجی امنیت شما را تهدید می کند، ترس پدید می آید. به عنوان مثال احساسی که هنگام رو به رو شدن با یک شیر گرسنه دارید، احساس ترس است.

هر سه احساس از نطر فیزیولوژی یکسان هستند. به طور مثال همه ضربان قلب، فشار خون را بالا می برند و حتی باعث بی خوابی شما می شوند. استرس و ترس، اثرشان ماندگار تر از اضطراب است؛ زیرا اضطراب با عوامل خارجی در ارتباط نیست. باید بدایند هنگامی که از اظراب خود می ترسید، می تواند ضربه بدی را به شما وارد کند.

شما می توانید با تغییر دادن ذهنیت و افکار خود ترس و اضطراب خود را کم کنید.

زمانی که هر سه مورد از حد معمول بیشتر شوند، بر احساسات شما غلبه می کنند و از کار های مفیدی که باید انجام دهید، جلوگیری می کنند.

شما با کاهش دادن استرس، ترس و اضطراب و با تمرین کردن مواجهه با واقعیت، می توانید بر زمان حال تمرکز کنید و بر اتفاقاتی که در همان موقع میفتد، تسلط داشته باشید.

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *