تغییر عادت ها با ذهن ناخودآگاه

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

بسیاری از افراد تصور می کنند با داشتن خودکنترلی ، می توانند رفتار خود را کنترل کنند. آیا شما یکی از آنها هستید؟ حقیقت این است که وقتی نیروی محرکه هر عملی را در نظر بگیرید ، به سختی می توانید عادت های خود را کنترل کنید. تغییر عادت هم مانند کنترل رفتار کار دشواری است.

قبل از اقدام یا تصمیم گیری ، معمولاً از ذهن خودآگاه خود استفاده می کنیم. ما در هر مقطع زمانی بسیاری از عادات زندگی خود را به ذهن خودآگاه خود پیوند می دهیم. این عادت ها لزوما محصول ابتکارات آگاهانه ما نیستند ؛ ضمیر ناخودآگاه ما در تصمیم گیری ها نیز مؤثر است. عادات ناشی از ذهن ناخودآگاه شما فراتر از آنچه شما تصور می کنید ، می توانید کنترل کنید.

برای تغییر عادت ها برای تقویت زندگی ، باید تفاوت ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه خود را بدانیم. هم چنین به تکنیک های مناسبی برای برنامه ریزی مجدد ذهن خود برای عادات مثبت نیاز داریم.

ذهن آگاهانه و ذهن ناخودآگاه

ذهن خودآگاه شما به آگاهی از محیط ، احساسات ، افکار فعلی و هم چنین احساسات جسمی شما واقف است و ضمیر ناخودآگاه اطلاعاتی را که زیر مجموعه آگاهی فعلی شما باشد ، جمع آوری می کند.

ضمیر ناخودآگاه شما ترس ، اضطراب ، خاطرات ، اعتقادات و آنچه برای شما واقعی است را در خود جای داده است. ضمیر ناخودآگاه شما به قدری قدرتمند است که می تواند آگاهی شما را دور بزند تا مسیر زندگی شما را هدایت کند.

به همین دلیل است که باید یاد بگیرید که چگونه افکارتان را انتخاب کنید. افکار خودآگاه و ناخودآگاه شما عادات تان (واقعیت فعلی) را تعریف می کنند.

براساس قانون جذب، شما می توانید با انتخاب افکار خود ، واقعیت های موجود را تعریف کرده و موفقیت در زندگی ، کار ، امور مالی ، روابط و سلامتی خود را جذب کنید.

ذهن ناخودآگاه ما بیشتر تصمیمات ، انتخاب ها و افکارمان را تحت تأثیر قرار می دهد. حداقل ۹۵٪ انتخاب هایی که هر روز انجام می دهیم را تنظیم می کند. به عنوان مثال ، شما با دیدن چراغ قرمز می ایستید و غذا هایی که بسیار داغ هستند را نمی خورید.

عادات ناخودآگاه شما ، می تواند عادات مثبت یا عادت های منفی باشد. شما می توانید بدون فکر کردن درباره آن ها عادات بدی از خود به نمایش بگذارید. به عنوان مثال: هنگامی که عصبی هستید ، ناخن هایتان را می خورید ، هنگامی که تحت فشار هستید، پرخاشگری می کنید یا پرخوری می کنید.

آیا به یاد دارید که بدون شناخت آنها ، از این رفتارهای منفی برخوردار هستید؟ این قدرت ذهن ناخودآگاه شماست.

بیشتر بخوانید: عادت های اتمی : روشی ثابت شده برای بهبود عادات

تغییر عادت ها با ذهن ناخودآگاه

هک کردن ذهن ناخودآگاه و تغییر عادات دشوار نیست. برای این کار می توانید برخی یا تمام تکنیک های زیر را دنبال کنید:

خودآگاهی را توسعه دهید

این اولین قدم برای رهایی از عادت های بد است. این در مورد خروج از ذهن شما و بررسی اقدامات شما از یک نگاه دیگر است. در حالی که ممکن است از شروع زمان چالش برانگیز باشد ، می توانید با تمرین مداوم و تعهد محض آن را تسلط دهید. جودسون کرور در صحبت خود ، در برنامه تد توضیح داد که می توانید با کنجکاوی در مورد آنها عادات را تغییر دهید:

شبکه و محیط خود را انتخاب کنید

می توانید ورودی های مثبت و منفی را برای کسانی که با آنها در ارتباط هستید و مواردی را در محیط خود دارید ، به ناخودآگاه خود اضافه کنید. هنگام انتخاب افرادی که وقت خود را با آنها سپری می کنید انتخابی داشته باشید. حقیقت این است که افراد منفی و محیط همواره عادت های بد را تشویق می کنند. اگر در یک محیط سمی قرار بگیرید ، پیامهای منفی را جذب خواهید کرد. عوامل محیطی شامل رسانه های اجتماعی و اخبار هستند که با محیط بدنی شما همراه است.

فقط اطلاعات و دانشی را پیدا کنید که بتواند شما را توانمند سازد و در اطراف خود انسان های مثبت اندیش قرار دهید.

تجسم کنید

شما می توانید ذهن خود را با تصاویر مثبت دوباره برنامه ریزی کنید. تجسم ، روشی است که چند دقیقه در روز برای تصور صحنه هایی که از شما و واقعیت های شما استفاده می کند ، می گذرانید. این صحنه ها می توانند:

  • خانه ای زیبا
  • یک خانواده شاد
  • یک تجارت موفق
  • تحقق یک روابط و ….

باشند.

شما می توانید هر کاری را که می خواهید در زندگی جذب کنید تجسم کنید. همچنین می توانید با انتشار احساسات مثبت که مطابق با تصویر هستند ، تجسم خود را تقویت کنید. نشاط ، آرامش ، قدردانی و احساس عشق را منتشر کنید. بگذارید وقتی تصویری را در ذهن خود مشاهده می کنید ، از درون شما جریان پیدا کنند.

ذهن ناخودآگاه شما به طور طبیعی آنها را به عنوان واقعیت پذیرفته است. به یاد داشته باشید ، تجسم ناخودآگاه ، شما را قادر می سازد تا از چیز های بد دور شوید ، و اطلاعاتی را که عادات بد تولید می کند را محدود و به جای آن تصویر های لذت بخش را برای شما جذب می کند.

تاییدها

می توانید از طریق تأییدها ، افکار مثبت را در ذهن ناخودآگاه خود تصویب کنید. حرف های مثبت را در کار فعلی خود تأیید کنید. می توانید بگویید:

“من کوشا ، مطمئن و موفق هستم” ، به جای “من کوشا ، مطمئن و موفق خواهم بود.”

از آنجا که ذهن ناخودآگاه شما فقط به واقعیت های فعلی مطیع است ، نمی تواند شرایط آینده را پردازش کند.

هم چنین ، از عبارات مثبت استفاده کنید. به عنوان مثال ، نگویید: من شکست نخوردم.

ذهن ناخودآگاه شما برای پردازش منفی برنامه ریزی نشده است.

احساسات مربوطه را تأیید کنید

شما باید احساسات خود را با واقعیت های آنچه می گویید هماهنگ کنید. بگویید “من موفق هستم” در حالی که احساس می کنید شکست فقط در ناخودآگاه شما ایجاد درگیری می کند. ناخودآگاه شما وقتی احساسات مربوطه را احساس می کنید ، آنچه را می گویید باور خواهد کرد.

دوباره و دوباره بگویید

تأیید، هنگام تکرار کردن مؤثر است. گفتن آن دوبار یا سه بار کافی نیست. آن ها را بگویید و تکرار کنید. همان طور که شما این عبارات تائیدی را به خودتان می گویید ، در ذهن شما ادغام می شوند و به شما موقعیت داده می شود که مطابق با آنچه می گویید رفتار کنید.

تمرین و تکرار کنید

اگر می خواهید در هر کاری خوب باشید ، باید تمرین دائم داشته باشید. ذهن شما نیز باید از طریق تمرین مداوم تقویت شود. از محیط و چیزهای اطراف خود آگاه باشید ، موارد خوب را به جای عادات بد جایگزین کنید و این روند را به طور مداوم تکرار کنید.

ذهن ناخودآگاه خود را با تعریف اعتقادات ، ارزش ها و سبک های زندگی خود مجددا برنامه ریزی کنید. موارد منفی را از بین برده و عادتهای مثبت را از طریق آگاهی ، تأیید و تجسم تقویت کنید.

ذهن ناخودآگاه خود را مجدد برنامه ریزی کنید

برخی از متخصصین روان درمانی معتقدند که می توانید در طی شش هفته ذهن ناخودآگاه خود را دوباره برنامه ریزی کنید. اما اگر عادات دژنراتیو دارید ، ممکن است ۱۲ ماه طول بکشد تا با دنبال کردن مراحل بالا ، ذهن خود را به طور کامل دوباره برنامه ریزی کنید.

چرا برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه طول می کشد؟

ناخودآگاه شما زمان زیادی را برای جذب اطلاعات می گیرد ، به همان شیوه نیز به زمان کافی برای نادیده گرفتن داده ها پس از جذب نیاز دارد.

همه چیز با یک فکر شروع می شود! این می تواند یک فکر منفی یا مثبت باشد. این فکر بدن شما را تا حد لرزش هماهنگ می کند. اگر بدن شما در حال ایجاد یک فکرمنفی است ، موارد منفی را به خود جلب خواهید کرد. و در صورت مثبت بودن ، چیزهای مرتبط با موفقیت خود را جذب خواهید کرد. برای برنامه ریزی مجدد ذهن خود برای یک مسیر واضح که شما را به موفقیت سوق می دهد ، راه های زیر را در اینجا مشاهده کنید:

تنظیم اهداف

ضمیر ناخودآگاه شما یک حوزه سازمان یافته است که نیاز به آشکارهدف برای تعیین آنچه برای شما مهم است ، می باشد. شما بدون هدف نمی توانید به موفقیت برسید. یک هدف به ذهن ناخودآگاه شما نقشه می دهد که واقعیت های فعلی شما (عادت های بد) و مقصد (عادت های خوب) را مشخص می کند.

استحکام و ثبات

وقتی رفتارهای جدید را تکرار می کنید ، هر روز جهش های افزایشی را در برنامه ریزی مجدد ذهن خود ایجاد می کنید. به عنوان مثال ، اگر یک فکر بد را کنار بگذارید و آن را با یک مثبت جایگزین کنید ، ذهن ناخودآگاه خود را بهبود خواهید بخشید ، که به نوبه خود عادات ناخودآگاه خوبی ایجاد می کند.

شما باید با از بین بردن ترس ، شک و نگرانی ، افکاری را که به ذهن شما می رسد سانسور کنید. ضمیر ناخودآگاه شما یک زمینه است ، فکر شما بذر است و میوه هایی که شما تولید می کنید عادات (خوب یا بد) است.

افکار نهایی

ضمیر ناخودآگاه شما قادر به هدایت تجربیات شما در زندگی است. این امر بر تصمیمات و عادات روزمره شما از جمله لباسی که می پوشید ، غذایی که می خورید و واکنش های شما تحت فشار که قرار می گیرید بدون اینکه حتی متوجه آن شوید نیز تأثیر می گذارد.

به همان اندازه که ذهن ناخودآگاه قدرتمند است ، اگر یاد بگیرید که بیشتر از اعمال خود آگاه باشید ، آنچه را که می خواهید برای خودتان داشته باشید ، عادات خود را تغییر دهید و محیط خود را با عاقلانه کنترل کنید.

منبع: LIFEEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *