تغییر راحتی که می تواند به چربی سوزی سریع تر بدن کمک کند

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره اینکه ، کی باید خورد و کی نباید خورد ، خود می تواند کلیدی برای چربی سوزی سریع تر بیشتر باشد.

محدوده زمانی غذا و تاثیر آن در چربی سوزی سریع

اگر به دنبال چربی سوزی سریع هستید ، محدوده زمانی غذا (TRF) خود می تواند راه حلی باشد. محدوده زمانی غذا (TRF) نوعی روزه متناوب است که نسبت به رژیم های منظم دارای چندین مزیت جذاب است. در این محدوده زمانی ، نظریه این است که شما فقط هشت ساعت در روز را بین ساعت یازده صبح تا هفت بعد از ظهر می توانید غذا بخورید. در باقی روز شما به هر شکلی به غذا یا کالری نزدیک نمی شوید. اخیرا مطالعاتی در مجله علوم تغذیه منتشر شده است که محدوده زمانی غذایی (TRF) افراط کمتری نسبت به روزه متناوب دارد اما ممکن است که سود زیادی را به همراه داشته باشد.درباره این فواید روزه متنواب بخوانید.

دانشمندان به رهبری دکتر جاناتان و جانستن دانشگاه سوری ، ۱۶ داوطلب را به دو گروه تقسیم کردند.

  • یک گروه ، صبحانه خوردن خود را ۹۰ دقیقه به تاخیر انداختن و شامشان را نیز ۹۰ دقیقه زودتر از حد معمول خوردند.این روش خوردن ، باعث کاهش سه ساعته ( پنجره) آنها شد.
  • گروه دیگر به خوردن عادی خود ادامه دادند.

هر دو گروه ، در خانه های خود غذاهای انتخابی خود را خوردند. این یک مطالعات آزمایشگاهی نبوده و در شرایط کنترل شده انجام شده است. به طوره دوره ای ، محققان خون داوطلبان را آزمایش کردند و میزان قند خون و کلسترول آنها را از جمله اندازه گیری های دیگر بررسی کردند. داوطلبان به دقت خاطرات رژیم غذایی خود را نگه داشتند و در آخر مطالعاتشان ، به یک پرسشنامه جواب دادند.

بعد از گذشت ده هفته ، گروه اول به طور میانگین دو برابر چربی نسبت به گروه دوم از دست دادند.محققان بعد از مطالعه خاطرات رژیمشان دریافتند که به سادگی گروه TRF کمتر خوردند. در واقع ، ۵۷% از گروه اول در پرسشنامه خود ، اظهار داشتند که کمتر خورده اند. آنها گفته اند که اشتهایشان به اندازه کافی نبوده و فرصت کافی برای خوردن نداشتند. به علاوه ، میان وعده شب خود را از بین بردند. (اگر شما نمی توانید خودتان این کار را از بین ببرید ، این را به ایده میان وعده کم کالری برسانید.)

اگرچه این تحقیقات نمی تواند به طور قطعی چربی بدن را با برنامه محدودیت زمانی غذایی (RTF) پیوند دهد ، اما مزایا محدود کردن زمانی خوردن مردم را به طور واضح بیان می کند. از طرف دیگراین تحقیق برای گروه های بزرگ تر و برای گستره ی وسیعی از سن ها و شرایط تکرار شد. به طور مثال : نویسنده ای به نام جانستن در بیانه مطبوعاتی توضیح داد که محدودیت زمانی غذایی (TRF) همیشه با تعهدات خانواده و اجتماعی سازگار نیست. گرچه ممکن است که در بیشتر روزهای هفته این رویکرد را دنبال کنید ، اما هنگامی که هدف های زندگی ناگزیر از این راه شوند ،محدودیت زمانی غذا (TRF) را برای یک یا دو روز انجام ندهید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *