تغییر حال بد به حال خوب در کمتر از ۱۵ دقیقه

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

تغییر حال بد به خوب با انجام یک سری کارهای کوچک و ساده امکان پذیر است. در این پست با معرفی این کارهای ساده و کاربردی برای داشتن احساس بهتر همراه باشید.

ذهن خود را پاک کنید

یک استراحت کوتاه مدیتیشن انجام دهید. این کار بسیار ساده است: آرام بنشینید ، چشمان خود را ببندید و بر تنفس خود تمرکز کنید. وقتی حواس شما پرت می شود ، فقط توجه خود را به نفس خود برگردانید.

برای تغییر حال بد به حال خوب ذهن خود را پاک کنید

وقتی کارتان تمام شد ، می توانید احساس مثبت و صبوری بیشتری داشته باشید. این دقیقاً همان چیزی است که شما برای جابجایی انرژی روز خود و کمک به بازگشت از استرس به آن نیاز دارید.

هم چنین بخوانید: مدیتیشن روزانه ؛ چگونه مدیتیشن انجام دهیم؟

بیرون رفتن و تغییر حال بد به حال خوب

برای نشستن در آفتاب یا فقط گرفتن مقداری هوای تازه برای چند دقیقه در فضای باز قدم بگذارید. تحقیقات نشان می دهد که بیرون رفتن می تواند به شما انرژی بیشتری ، حافظه بهتر و اضطراب کمتری بدهد. حتی اگر در شهر هستید ، به درختان ، گل ها و پارک ها توجه کنید. طبیعت را مشاهده کنید تا به خود انگیزه دهید.

خندیدن

چند صفحه از یک کتاب خنده دار را بخوانید ، کلیپی از کمدین مورد علاقه خود را تماشا کنید یا با دوستی که همیشه شما را خوشحال می کند تماس بگیرید. خنده واضح است که روحیه شما را سبک می کند ، به علاوه باعث تحریک قلب ، ریه ها و عضلات می شود. این باعث می شود اندورفین بیشتری در مغز شما ترشح شود و می تواند عضلات شما را شل کرده و به گردش خون شما کمک کند.

موارد خوب را بنویسید

قلم بردارید و حداقل چند موردی را که امروز از آن ها سپاسگزار هستید ، لیست کنید. به روابط خود ، چیزهایی که خوب پیش رفته و هر قسمت مثبت از زندگی شما – کوچک یا بزرگ – فکر کنید. افرادی که این کار را انجام می دهند احساس بهتری دارند و استرس آنها را کم تر آزار می دهد. و انجام این کار ممکن است زمان کمی طول بکشد.

برای یک فرد دیگر آرزوی خوب کنید

تمرین مهربانی و آرزوی خوب برای دیگران باعث می شود که شما نیز احساس بهتری داشته باشید. شخصی را انتخاب کنید: دوست ، عضو خانواده ، همکار یا حتی یک غریبه. در ذهن خود ، آرزو کنید که خوشبخت و سالم باشند و به راحتی زندگی کنند. این ورزش سریع می تواند شما را از زندگی خود راضی تر کند.

هم چنین بخوانید: چگونه در همه حال شاد باشیم و احساس خوشبختی داشته باشیم؟

برای تغییر حال بد به حال خوب قدم بزنید

کفش های خود را بپوشید. قدم زدن در اطراف محله می تواند روحیه و استرس شما را از بین ببرد. قدم زدن می تواند تفکر خلاق را هم تقویت کند.

موسیقی گوش دهید

برای آرامش داشتن و سبک شدن روحیه خود ، چند آهنگ مورد علاقه خود را پخش کنید. تحقیقات نشان می دهد موسیقی مزایای بسیاری دارد و می تواند اضطراب و درد را کاهش دهد.

یکی از کارهای لیست روزانه خود را انجام دهید

یکی از کارهای لیست روزانه خود را برای تغییر حال بد به حال خوب انجام دهید

چه کار کوچکی برای مدت طولانی در پشت ذهن شما کمین کرده است؟ آن لامپ سوخته را عوض کنید ، آن ایمیل را جواب دهید ، قرار ملاقات بگذارید. رضایت از انجام کار کوچک می تواند استرس را متوقف کند و به شما انگیزه بیشتری برای مقابله با مشکلات را بدهد.

ارتباط با دیگران و تغییر حال بد به حال خوب

با یکی از دوستان خود تماس بگیرید ، برای نوشیدن قهوه به یکی از اعضای خانواده خود ایمیل بزنید یا به یکی از همکاران خود پیام دهید. برقراری ارتباط با افراد دیگر باعث ایجاد ارتباطات اجتماعی می شود و از شما پشتیبانی بیشتری می کند. مطالعات از این امر پشتیبانی می کنند: روابط بهتر یکی از بهترین راه ها برای شادتر شدن است.

میان وعده سالم میل کنید

مرکبات. مرکبات دارای ویتامین C زیادی هستند که برای سیستم ایمنی بدن مفید است.

آجیل. یک مشت کوچک گردو ، بادام یا پسته برای مقداری اسیدهای چرب امگا ۳ که هورمون های استرس شما را کاهش می دهند.

غلات کامل. یک کاسه بلغور جو دوسر یا یک قطعه نان تست گندم کامل می تواند به مغز شما کمک کند تا سروتونین بیشتری تولید کند ، که می تواند روحیه شما را بهبود بخشد.

یک کار خوب انجام دهید

در را برای کسی باز کنید. به هدفی که به آن اعتقاد دارید کمک مالی کنید. برای یک پروژه داوطلبانه ثبت نام کنید. در انجام یک کار کوچک به یکی از اعضای خانواده کمک کنید. مطالعات ثابت می کند وقتی با دیگران مهربانی می کنید احساس خوبی به شما دست می دهد.

عضلاتتان را کش دهید!

کمی استراحت کنید تا گردن ، شانه ها ، کمر ، ران ها و لگن را به آرامی کش دهید. حرکات یوگا را امتحان کنید. کشش بدن، استرس را کاهش می دهد و خون اضافی را به عضلات می فرستد.

بغل کردن و تغییر حال بد به حال خوب

بغل کردن و تغییر حال بد به حال خوب

یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود را در آغوش بگیرید. با توجه به یک مطالعه ، این فشار گرم باعث شادی شما می شود و حتی می تواند ناراحتی را کمتر کند. مطالعه دیگری می گوید ، در آغوش گرفتن همچنین می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند.

با خودتان گفتگوی انگیزشی داشته باشید

“می توانم از پسش بربیایم.”

صحبت شخصی مثبت را تمرین کنید. سعی کنید هرگونه افکار منفی را کنار بگذارید. اگر نگران اشتباهی هستید که مرتکب شدید ، به خود بگویید: “همه به هم می ریزند. من می توانم مشکل را رفع کنم.”

چند مانترا خوشحال با صدای بلند به خود بگویید – این کار می تواند فکر شما را تغییر دهد و استرس شما را کاهش دهد.

یادداشت تشکر بنویسید

چند کلمه قدردانی را برای شخصی که به شما کمک کرده یادداشت کنید. می توانید از لطف های اخیر ، هدایای تولد یا پشتیبانی طولانی مدت تشکر کنید. یک مطالعه نشان داد افرادی که این کار را انجام داده اند در واقع خودشان را آموزش می دهند تا بیشتر قدردان باشند.

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *