ترفندهای دکوراسیون برای بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک (۱)

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ساختار منازل و واحدهای امروز به گونه ای است که معمولا اتاق ها بسیار کوچک هستند. ترفندهایی وجود دارند که می توانند با تغییر دکوراسیون کاری کنند که اتاق های کوچک، واقعا بزرگ به نظر برسند. در ادامه مطلب با معرفی این تکنیک ها با ما همراه باشید.

استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون

رنگ های روشن باعث می شوند اتاق های کوچک، بزرگتر به نظر برسند. رنگ های تیره با وجود محبوبیت فراوان، بهتر است در اتاق های بزرگ تر استفاده شوند زیرا هنگامی که در اتاق های کوچک به کار می روند می توانند این صحنه را تداعی کنند که دیوارها به هم نزدیک شده اند و فضا را کوچک تر از چیزی که در واقعیت هست جلوه دهند.

استفاده از اسباب منزل پایه دار در دکوراسیون

استفاده از لوازم منزل پایه دارباعث باز شدن فضای کوچک می شود.قطعات بزرگ دکوراسیون که بدون پایه روی زمین قرار می گیرند، فضای بسیاری را اشغال می کنند و برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. لوازم پایه دار نور و فضای بیشتری را در محیط ایجاد می کنند.

پنجره های بیشتر

از پرده های حجیم ، سنگین و زینتی استفاده نکنید. آن ها ممکن است زیبا به نظر برسند ، اما پرده های ساخته شده از مواد سنگین نور بیش از حد طبیعی را می گیرند. از پنجره ها در یک اتاق کوچک استفاده کنید تا نور به هر گوشه وارد شود. در کنار دیوارهای سبک ، نور خورشید باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد. پرده های پنجره کشیده ، پرده های توری بسیار سایه دار یا سایه های بامبو را در نظر بگیرید. پرده های کشیده شده هنگام بسته بودن و سایه های بامبو ، حریم خصوصی را حفظ می کنند. اما در صورتی که باز باشند، باعث می شوند اتاق بزرگتر به نظر برسد.

فضای بیشتر با استفاده از آینه ها

آینه ها لوازم جانبی ایده آل برای بزرگ تر کردن اتاق هستند. آینه ها را می توان روی درهای کشویی کمد یا به عنوان پوششی برای کل دیوار (ترجیحا در نزدیکی یک پنجره) نصب کرد. آینه ها به دو منظور مفید هستند: اول ، تصاویر ، لوازم جانبی ، دیواره ها ، مبلمان و نور از لامپ ها یا نورپردازی موجود در اتاق منعکس می شود. دوم ، بازتاب نور طبیعی در آینه ها منجر به بزرگ تر نشان دادن اتاق می شود.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *