تازه نگه داشتن کوکی ها به چه صورت است؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

چه برای تعطیلات و چه برای لذت های روزمره کوکی بپزید، این نکات در مورد نحوه تازه نگه داشتن کوکی ها بسیار کاربردی و مفید هستند.

بدانید کوکی ها چقدر دوام می آورند

به طور کلی، کوکی ها برای حدود سه روز در دمای اتاق باقی می مانند – اگر آنها را به درستی نگهداری کنید! آنها تا شش ماه در فریزر ماندگاری دارند.

کوکی ها را کاملا خنک کنید

درست کردن کوکی ها کار زیادی است، بنابراین تلاش های خود را با عجله در فرآیند خنک سازی خراب نکنید. قبل از اینکه کوکی ها را نگهداری کنید باید کاملاً خنک شوند. در غیر این صورت، گرمای به دام افتاده باعث ایجاد تراکم می شود که در نهایت کوکی های شما را خراب می کند.

انواع مختلف کوکی ها را جداگانه نگهداری کنید

اگر انواع مختلفی از کوکی ها را نگهداری می کنید، برنامه ریزی کنید که آنها را در ظروف جداگانه نگهداری کنید. در غیر این صورت، کوکی ‌های نرم، شیرینی‌های ترد شما را مرطوب می‌کنند و طعم‌های انواع مختلف (مثلاً کوکی ‌های آرد جوی دوسر ذخیره شده با زنجبیل) شروع به ترکیب شدن می‌کنند.

 به طور کلی، نگهداری کوکی ‌های ترد در ظرفی با پوشش شل‌تر مشکلی ندارد. اما برای اینکه کوکی ها نرم و جویدنی شوند، آنها را در ظرفی که درب محکمی دارد نگهداری کنید.

نکته آشپزخانه آزمایشی: اگر کوکی ‌های شما خیلی نرم شدند، آن‌ها را در فر با دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت به مدت پنج دقیقه ترد کنید. اگر آنها خیلی ترد هستند، ممکن است بتوانید کوکی ها را با یک تکه نان نرم کنید.

کوکی  ها را به صورت لایه ای ذخیره کنید

آخرین چیزی که می خواهید این است که کوکی  ها به هم بچسبند! برای جلوگیری از چسبندگی هنگام نگهداری کوکی  ها، آنها را در یک لایه بچینید و بین لایه ها یک تکه کاغذ روغنی یا کاغذ مومی اضافه کنید. (در اینجا به همین دلیل است که شما باید کوکی  ها را روی کاغذ روغنی نیز بپزید!)

شمش های کوکی را به درستی ذخیره کنید

هنگام نگهداری شمش های کوکی ، بهترین راه برای حفظ تازگی این است که آن ها را در تابه ای که در آن پخته اید نگه دارید. روی تابه را با فویل بپوشانید یا آن را در یک کیسه بزرگ و قابل مهرو موم کردن دوباره قرار دهید. اگرشمشهای کوکی  شما حاوی مواد فاسد شدنی هستند – مانند لعاب پنیر خامه‌ای – آنها را در یخچال نگهداری کنید.

نکته آشپزخانه آزمایشی: اگر نمی توانید شمشهای کوکی  خود را در ظرف اصلی خود نگه دارید، آنها را برش دهید (در اینجا نحوه برش قالبهای دسر آورده شده است) و آنها را در یک ظرف دربسته قرار دهید. ظرف را در یخچال نگهداری کنید – شمشهای کوکی  تا دو هفته در آنجا تازه می مانند.

کوکی ها را خنک نگه دارید

کوکی های ذخیره شده شما در یک مکان خشک و خنک مانند قفسه پشتی انباری شما تازه می مانند. بسته به تنوع، آنها از چند روز تا چند هفته دوام خواهند داشت.

همچنین می توانید کوکی  ها را تا شش ماه منجمد کنید. برای آب کردن کوکی ‌های یخ‌زده، آن‌ها را از ظرف انجماد خود خارج کنید و روی یک ورقه پخت تمیز پهن کنید تا به دمای اتاق برسند. می توانید آنها را در فر ۳۲۵ درجه فارنهایت نیز زنده کنید. دو تا سه دقیقه آنها را ترد می کند.

در صورت امکان کوکی ها را بدون یخ زدگی نگهداری کنید

برای بهترین نتیجه، قبل از اینکه کوکی  ها را نگهداری کنید، از یخ زدن آنها خودداری کنید. نه تنها نتیجه نهایی تمیزتر به نظر می رسد، بلکه از اشغال نیمی از فضای یخچال با کوکی  های پنیر خامه ای جلوگیری می کنید.

برای نگهداری شیرینی‌های بدون یخ زدگی، قبل از بسته‌بندی آن‌ها در پلاستیک و فریز کردن آن‌ها در ظرف دربسته، اجازه دهید که کاملا خنک شوند. قبل از سرد کردن و سرو در دمای اتاق گرم کنید.

هم چنین بخوانید: آموزش تصویری تهیه کوکی زنجبیلی

خمیر کوکی را فریز کنید

در زمان کوتاه؟ به جای پخت فوراً خمیر کوکی  را فریز کنید. برای شیرینی‌های قطره‌ای، قاشق‌های خمیر را روی یک ورقه پخت با پوشش روغنی قرار دهید، سپس به مدت ۳۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. پس از سفت شدن، قطرات خمیر را در یک کیسه پلاستیکی قابل مهروموم دوباره قرار دهید. از حالت یخ زده ۳ تا ۵ دقیقه بیشتر از دستور اصلی بپزید.

 همچنین می‌توانید خمیر کوکی ‌های بریده شده و خمیرهای دیگری را که باز می‌کنید، فریز کنید. این نوع خمیر کوکی  ها به هر حال باید خنک شوند، بنابراین ماندن طولانی مدت در فریزر هیچ آسیبی به آنها نمی زند. فقط دیسک های خمیر را محکم در بسته بندی پلاستیکی بپیچید و در یک کیسه زیپ دار ببندید تا نگهداری شود. خمیر کوکی  منجمد بهتر است در عرض ۳ ماه استفاده شود، اما می توانید آن را تا ۶ ماه منجمد کنید. برای گرم شدن، بگذارید یک شب در یخچال بماند.

از ظرف مناسب استفاده کنید

برای تازه نگه داشتن کوکی ها، باید هوا را خارج کنید. به همین دلیل، ما پیشنهاد می‌کنیم کوکی ‌ها را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید – در اینجا بهترین ظروف نگهداری کوکی ‌ها را انتخاب می‌کنیم. مطمئن شوید که هیچ چیز مانع ظرف و درب آن نمی شود و دوبار بررسی کنید که مهر و موم آن محکم باشد.

دستور العمل های مناسب را انتخاب کنید

برخی از انواع کوکی  ها بهتر از بقیه منجمد می شوند. کوکی ‌های قطره‌ای، کوکی ‌های بریده‌شده، کوکی ‌های جعبه یخی، کوکی ‌های شیرینی کوتاه و کوکی ‌های نواری دلچسب به خوبی در انبار قرار می‌گیرند. کوکی ‌های توری لطیف، خوراکی‌های مبتنی بر مرنگ و کیک‌ها اینطور نیستند.

کوکی های چیپسی شکلاتی (مورد علاقه همه!) معمولاً به خوبی ذخیره می شوند. هیچ ترفند خاصی برای نگهداری این نوع شیرینی همیشه محبوب وجود ندارد – فقط آنها را در یک ظرف در بسته نگه دارید، به خصوص اگر عاشق کوکی های شکلاتی نرم هستید!

 صبر کنید تا شیرینی ها را تزئین کنید

همانطور که باید منتظر بمانید تا کوکی های خود را خنک کنید، برای تزئین آنها نیز باید صبر کنید. پاشیدن، مرواریدهای  شکر، آب نبات و سایر تزیینات اگر به مدت طولانی در فریزر باقی بمانند، طعم یا قوام خود را از دست می دهند.

منبع: TASTEOFHOME

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *