تاثیر ضربان قلب بر موثر بودن ورزش

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بر اساس تحقیقات انجام شده، ضربان قلب ما بیشتر از چیزی که فکر می کنیم نوسان دارد. در واقع، هنگامی که دچار استرس، کم خوابی یا موارد دیگر هستیم،‌نسبت به مواردی که سلامت هستیم، ضربان قلب ما نظم کمتری دارند.

نامنظم بودن ضربان قلب، HRV نامیده می شود و برخی متخصصان قلب معتقدند که برای نظم دادن به نبض ضربان قلب، باید برنامه منظم ورزشی را دنبال کرد.

هم چنین بخوانید: ورزش کردن در هوای سرد و فواید جالب آن

توانایی قلب برای تغییر ضربان قلب در طول زمان های مختلف نمایانگر این قضیه است که قابلیت تغییر در سایر نواحی بدن را هم دارد. با دنبال کردن HRV و تغییرات حاصل از آن، می توانید برای خود برنامه ورزشی تنظیم کنید. امروزه لباس های پوشیدنی بسیاری برای دنبال کردن HRV وجود دارند. این موارد پوشیدنی به شما یک امتیاز HRV می دهند که نشان دهنده پایین بودن یا بالا بودن آن است.

هنگامی که HRV شما بالا باشد و ورزش و فعالیت داشته باشید، قادر خواهید بود انرژی بیشتری تخلیه کنید و احتمالا نتایج بهتری هم نسبت به زمانی که HRV پایین باشد،خواهید گرفت.

مطالعات وتحقیقات نشان می دهند افرادی که تمرینات و فعالیت خود را بر اساس HRV بدن خود تنظیم می کنند ۱۴ درصد نتیجه بهتری نسبت به افرادی که این فاکتور را در ورزش خود در نظر نمی گیرند، موفقیت کسب می کنند.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *