تاثیر رژیم غذایی سالم بر بهبود افسردگی

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رژیم غذایی سالم برای بهره مندی از سلامت جسمی ضروری است، اما آیا تاثیری برداشتن ذهن سالم و سلامت روانی هم دارد؟ مطالعات نشان می دهند که رژیم غذایی سالم و متعادل ، می تواند به بهبود علائم افسردگی در افراد زیر ۲۰ سال کمک کند.

بر اساس این مطالعه ، که در مجله “PLOS One” منتشر شده است، طی یک دوره سه هفته ای ، افراد با میانگین سنی ۱۹ سال مورد بررسی قرار گرفته اند و از آن ها خواسته شده که مصرف قند ، گوشت های چرب ، کربوهیدرات ها ، گوشت های فرآوری شده و سودا را کاهش دهند.علاوه بر این، رژیم غذایی آن ها باید شامل ۵ وعده سبزیجات ، دو تا سه وعده میوه و سه وعده غلات و پروتئین هم باشد.

افسردگی

بهبود افسردگی با رژیم غذایی سالم

در پایان، مشخص شد افرادی که رژیم غذایی سالم تری داشتند ، نسبت به سایر افراد بهبودهای بیشتری داشته اند. هم چنین مشخص شده است که عوارض ناشی از افسردگی با مصرف غذاهای فرآوری شده ارتباط تنگاتنگی دارند.

به همین سادگی، صرفاً کاهش مصرف مواد غذایی فرآوری شده و افزایش مصرف میوه ، سبزیجات و ماهی منجر به بهبود علائم افسردگی می شود.

نتایج همچنین حاکی از آن است که شرکت کنندگانی که رژیم غذایی سالم خود را طی سه هفته مطالعه ادامه داده اند ، علاوه بر بهبود افسردگی، نگرش مثبت خود را نیزحفظ کرده اند.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *